Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki látott már nem viszkető...

Valaki látott már nem viszkető csalánkiütést? Mitől van?

Figyelt kérdés
A lányom két éves, és a nyár kezdete óta az orvos által csalánkiütésnek nevezett foltok jönnek elő. De nem viszket! És hiába vezetek étkezési naplót, nem tudok rájönni, mi okozza a foltokat, mire lehet allergiás vagy érzékeny. Nem kapott újdonságot, nem váltattam mosószert... semmit. Kérlek segítsetek!

2012. aug. 16. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányomé sem viszketett.Folyton előjött egy időben.Én sem váltottam semmit.A kaját én is írtam, de hiába.Egy év elteltével hirtelen megszünt.Azóta semmi.

Allergia vizsgálaton is voltunk, de minden negatív lett.

Mosdókenőcsre visszaálltunk, biztos ami biztos.

Esetleg megfigyelted, hogy hol jönnel elő?Hátha mindig ugyanott érintkezik valamivel a bőre.

2012. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 16 éve van ilyen, és nem tudok rájönni mi okozza.

Én is vezetem mikor, mit eszek, viszont ebből sem jöttem rá.

Azt ajánlják, hogy amikor előjön, akkor azonnal menjek allergiavizsgálatra. Egy baj van, hogy nekem pár napig jön ki, aztán elmúlik. Mire kérek időpontot, már rég nyoma sincs az allergiának, úgy meg sajnos nem sikerült megállapítani mi van a szervezetemben.

Valami alattomos dolog lehet..., most épp tartósítószerre gyanakszom, de már kezdem azt hinni soha nem fogom megtudni mi az.


Amúgy voltatok már allergiavizsgálaton? Először menjetek el tüdőgondozóba, a légúti allergiát itt szűrik, és ha itt nincs gond, akkor kérj beutalót ételallergia vizsgálatra. Erre általában sokat kell várni, mire kaptok időpontot, de akkor is érdemes megnézetni, hátha nálatok kiderül mi a baj.

2012. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lànyomnak sem viszketett, 2,5 évesen jött ki először, de az egész testén, kezén kábán hasán hátán.

Na rájöttem, a frissen nyírt fűtőolaj volt! Ha reggel levágták a füvet a kertben, aznap és másnap kiütéses lett tőle! Utánna már nem!

2012. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még nem voltunk sehol, a gyermekorvos szerint kínzás az allergiavizsgálat, a bőrgyógyászat nem működik szeptemberig. Tüdőgondozóba elviszem, köszi a tippet. A tejtermékeket teljesen elhagytuk, valamit javult, de alkalmanként (naponta egyszer-kétszer) még így is megjelennek a foltok. Egyszerűen semmivel nem tudom kapcsolatba hozni. :( A szemem láttára jelenik meg és néhány perc vagy fél óra múlva nyom nélkül a szemem láttára eltűnik.
2012. aug. 16. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!