Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érzékeny anyukák! Mit tettetek...

Érzékeny anyukák! Mit tettetek, hogy ne sírjatok, mikor a gyerek oviba ment?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz 2,5 éves a kisfiam és kezdi az ovit, mert nekem vissza kell mennem dolgozni.

Nagyon megvisel a dolog, ha csak rá gondolok, összeszorul a szívem, könnybe lábad a szemem.

Nem tudom, hogy fogom tudni őt otthagyni, főleg, ha sírni is fog. Sokat beszélgetünk róla, mondogatja is, hogy megy oviba, kíváncsi is leszek rá, mit fog szólni hozzá, de attól tartok, engem jobban meg fog viselni a dolog, és ő pont ettől fog sírni. Mit tehetnék, hogy kicsit pozitívabban álljak az ovihoz?



2012. aug. 19. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy állnék hozzá, hogy szükséges. Szokni fogja a társaságot, szocializálódik, satöbbi.

Máshogy nem igazán lehet.

2012. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsi előre is


ha megérzi h te nem akarod akkor majd ö sem akarja és kész a hiszti

ö bőg mert te nem akarod te bőgsz mert a kicsi is

és itt az ördögi kör egymást hergelitek fel ezzel

és így a beszoktatás is hosszabb lesz


csak és kizárólag úgy működik h te eldöntöd h neki ez jó dolog és ezt az eszedbe vésed és így is állsz hozzá

ha ez megvan akkor reggel átöltözés puszi ölelés nagy mosoly !!!!(1-1db) és mutasd/mond meg neki mikor jössz érte -- és tartsad is be!!!!! (pl ebéd után, ha az órán ide ér a mutató stb..)

nincs hátra fordulás nincs csak még egy puszi azzal csak rontasz

ezt majd akkor lehet h már rutinná vált neki az ovi


segíteni tudod azzal az elején h pl adsz neki valamit amire vigyázz amíg te távol van

vagy ha lehet viszi a kedvencét

próbáld meg ezt is olyan kis szertartássá emelni mint pl az esti lefekvést akkor könnyebb neki

pl minden reggel ugyan arra mentek ugyan akkor értek be stb....


hidd el ha bőg is amint elmentél lecsillapodik és megy játszani a többiekkel

a hiszti és a reggeli bőgés csak neked szól nem az ovi ellen :-)


majd 2 évig dolgoztam oviban kisegítőként és 6 évet nyomtunk le a nagyokkal az oviban :-)

mikor dolgoztam akkor simán ez volt Anya elment? nya akkor megyek játszani és vigyorogva rohant el


anno nekem is próbálkozott a kisebbik kb 2 hét alatt megértette h akár mit csinál akkor is oviba menni kell pedig ismerte az óvónőket ismerte a gyerekeket (vegyes csoport) mégis csinálta -- próbálkozott :-)


szal következetesség

2012. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is eléggé érzelgős vagyok, főleg, mióta megszületett a fiam. Teljesen biztos vagyok abban, hogy sírni fogok, de abban is biztos vagyok, hogy ezt semmiképpen sem előtte kell tennem. Nem szabad, hogy akár egy picit is meginogjon, ő belőled merít erőt, Te vagy a stabil pont számára, az arcodról olvasni fog minden rezdülést. Azt tudom, hogy nagyon jó lesz közösségbe járnia, szocializálódni, együtt játszani, szabályokat megismerni, elfogadni, betartani. Tudom, hogy ez egy nagyon fontos mérföldkő számára (és persze számomra is), és nagyon sokat számít az, hogy mi tükröződik rólam, az anyáról. Ha bizalommal, támogató mosollyal válunk el reggelente, az sokkal nagyobb biztonság és erő lesz neki, mintha szipogva, könnyes szemmel, remegő hangon köszönnék el tőle. Baromi nehéz lesz, tudom.
2012. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem miért kell bömbölni, mert a gyerek oviba megy...

Örülj neki, hogy 3 évig otthon lehetett veled. Más szülők sokkal elöbb rákényszerülnek, hogy közösségbe adják a gyerkőcöt. Én is 2 évesen adtam bölcsibe a fiamat, mert menni kellett dolgozni, hogy megéljünk. De én még én jó helyzetben voltam, mert láttam sok 8-9 hónapos babát is, akik jelentem nagyon jól elvoltak a bölcsiben.

2012. aug. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Végig bőgtem a haza utat,a fiam első ovis napján,sőt az egész első hetet. Fiam nem látta. Ugyan igy lesz a lányomnál is,most kezdi,

Bölcsi beszoktatásnál 14 hós volt a lányom,25 hós a fiam. Ott is sírtam,azt se látták.Nehéz. Egy a lényeg,ne a gyermeked előtt sírj:o)))

2012. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A kérdést kifejezetten érzékeny anyukáknak tettem fel, nem nagyon vagyok kíváncsi a "mit kell rinyálni" válaszokra...

Őszintén csak sajnálni tudom, hogy mást nem visel meg, hogy a gyereke távolabb kerül tőle, mert szerintem ez jellemzi a kapcsolatukat. És sajnos nem tudtam 3 évig itthon maradni vele, mint ahogy azt írtam, még csak 2,5 éves lesz a gyerek.


A kérdés arra vonatkozott, hogy fizikailag mit tettek azok, akik ugyanúgy éreznek, mint én.


Köszönöm.

2012. aug. 21. 09:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ki vagyok jelenleg! :(
2012. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na hogy ment az első nap?

Ma ment a lányom először oviba,fiammal egy csoportba került(1 év a korkülönbség).

Egész délelőttöt így is végig sírtam itthon. Alig várom h 3 óra legyen és mehessek értük, szabit vettem ki,hogy ha bármi gond lenne,legalább első héten tudjak azonnal ott lenni.

2012. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

3. vagyok:

húúú, hát a múlt héten már be-bejártam vele, pénteken ott hagytam egy óra hosszára, akkor még tök jól elvolt. Ma eleve rossz kedve is volt, mert ahogy mentünk ki az udvarra az oviban, 2-szer is elesett és elkezdett sírni. Aztán elkezdte mondogatni, hogy menjünk haza. Az óvó nénije "kezelésbe vette", vigasztalta. Akkor én szépen elköszöntem tőle és mondtam, hogy nemsokára jövök érte. Istenem, még az utcán is hallottam a sírását! Én sem bírtam ki,hazáig sírtam: kár, hogy nem vittem napszemüveget, ne legyen feltűnő. 1 óra múlva mentem érte, de vagy 4 órának tűnt ez az idő. Holnap már ott is ebédel.

2012. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hú.. Én az első nap végig bent voltam vele. Kedden 1 órát egyedül is bent maradt. Állítólag nem sírt. Ma viszont már akkor sírt, mikor eljöttem. Barátnőm később vitte a kisfiát, mondta, hogy az enyém az óvónéni ölében ült és mesét olvastak. Gondoltam, akkor nem lehet nagy gond. De mikor kimentek az udvarra, végig sírt, pedig ott még az unokatestvérével is találkozott, aki végig ott volt vele és nagylányként pátyolgatta. Mikor érte mentem, az óvónő kezében volt és sírt. :( Itthon meg azt mesélte, hogy hisztizett, az óvónéni mondta, hogy szabad. Hát nem tudom, mi igaz belőle, mert ezt az óvónő elfelejtette mesélni. Ez megint lehangol.
2012. szept. 5. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!