Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej érzékeny gyerek ehet...

Tej érzékeny gyerek ehet joghurtot?

Figyelt kérdés
6 hós mult a babám, és tej érzékeny.Humana HA1-es tápszert eszik(más HAst is probáltunk de nem volt jó),és amibe van tej vagy tejpor nem bírja.Has tejpépből is csak a Humana vált be.Mikor még szopizott ehettem tejterméket attol nem volt gond, csak ha tejet ittam akkor jött elő a borzalmas pocak fájás,görcs.A doki néni azt mondta megprobálhatom a joghurtot ,sajtot,stb.Létezik kimondott baba joghurt, hol lehet ilyet kapni?
2008. máj. 14. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hát eléggé meglepődtem, hogy mit mondott a dokinénitek. Egy nem tejérzékeny baba is csak 10 hónapos korától kaphat joghurtot, a sajt oké, ha 4 hónaposan elkezdted hozzátáplálni. Egyébként babajoghurtot láttam Rossmannban is.
2008. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
4 hósan kezdtük.Láttam üveges joghurtot gyümölcsel 6 hós kortól innen jött az ötlet.
2008. máj. 14. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg, van olyan bébidesszert hat hónaposnak, ami joghurtos gyümölcs. Szerintem erre gondolt a dokinéni. Ha nem lesz tőle baja, és ezt javasolták, akkor kaphatja szerintem. Meg vehetsz rossmannban babajoghurot. Bár arra kicsit más korhatár van írva, de szerintem eheti, régen már adták ilyenkor. Max ne add neki oda az egészet.
2008. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tejallergiás,akkor semmi olyat nem ehet,amiben tej vagy tej származék van.
2008. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ a tej melyik részére allergiás (sajnos tapasztalatból írom, mert a fiamnak 3 hete állapítottak meg tejcukorintoleranciát).

Ha csak a tejcukorra akkor laktóz mentes termékeket ehet, ha adnál neki joghurtot akkor az activia és a laktóz mentes joghurtot szabad csak. Ill. van még ilyenben tejfől és tej is (de az neked kell tudndod, hogy adsz e neki tejet ennyi idősen).

Sajtból eheti a trapistát, pannóniát, cheedar (v. hogy kell írni) és még van egy pár amit ehet (a kemény és fél kemény sajtok közül nagyon sok mindent).

Nem szabad túrót, tejfőlt, vajat...adni neki.


Ha viszont a tejfehréjére is allergiás, akkor semmit nem ehet amiben tej v. tejszármazék van.


Az én fiam most 3 hétig teljes tehéntejmentes diétán volt. Most hétvégétől kaphat ismételten laktóz mentes tejtermékeket, és ha ismét tűnetei lesznek-akkor sajnos soha többet nem ehet tejféléket:(

2008. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én voltam az utolsó, azt elfelejttem írni, hogy az én fiam már idősebb.

Így ő már eheti (ehetné, ha nem lenne beteg) ezeket a dologkat.

2008. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megprobálkozom vele,mert szopi alatt is csak a tiszta tejjel volt gond,a savanyított(vagy hogy nevezik)tejfélékkel nem volt.Hátha most sem lesz, egy probát megér,aztán majd meglátjuk.
2008. máj. 14. 21:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám ekcémás, így sajtot is csak 10 hónapos korban adtam neki először, 11 hónaposan túrót, amiben bármilyen tejpor, tej van, tejszín, tejföl stb., csak másfél éves kora után fogom megpróbálni. 6 hósan még a nem veszélyeztetett gyerekbnek sem ajánlják a tejtermékeket.
2008. máj. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!