Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kpatunk egy halom paardicsomot...

Kpatunk egy halom paardicsomot és szilvát mit készithetnék lányomnak hogy véletlenül se legyen gondja vele hascsikarás ilyemire gondoltam mit készitenétek belöle?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 15:11
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért de elküldtem mielőtt kijavítottam volna
2012. aug. 20. 15:13
 2/5 anonim ***** válasza:

7 szem érett szilva

1 db. krumpli

50 g csirkemell


2 szem szegfűszeg

kevés őrölt fahéj

szilvát meghámozom, kimagozom, majd megfőzöm a krumplival, a hússal és a fűszerekkel. Mikor megfőtt a szegfűszeget kiveszem belőle és az egészet összeturmixolom



sült szilva fahéjjal

4db szilva

4-5 evőkanál almalé

csipet fahéj

jénaiba teszem a kimagozott szilvát, meglocsolom almalével és megszórom fahéjjal és megsütöm.

Mikor kész van összetöröm villával és kész.

2012. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
puszi a receptért holnap ki is probálom
2012. aug. 20. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Paradicsomos cukkinifőzelék babáknak


1 közepes cukkini

1 nagyobb paradicsom

1 közepes krumpli

pár karika vöröshagyma

kevés napraforgó olaj

csipet só



A cukkinit és a krumplit megpucoljuk, felkockázzuk.

A hagymakarikákat egy kevés olajon elkezdjük pirítani.

Rádobjuk a kockára vágott cukkinit és krumplit.

Felöntjük annyi vízzel, hogy épp ellepje. Hozzáadhatunk egy csipet sót, és puhára főzzük. Ha kész, leöntjük a főzőlét.

Egy másik kis edénybe beledaraboljuk a paradicsomot, és kis lángon megfőzzük, majd egy szitán átpaszírozzuk, és a cukkinihez adjuk.

Villával vagy turmixgéppel pürésítjük, és tálaljuk.

2012. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az en kisfiamnak ez volt a kedvence. Sosem fajt tolle a hasa es meg en is szivesen ettem belolle. :))


Sok paradicsom

1 zellerszar

bazsalikom

karfiol (en egy kozepes rozsat hasznaltam el)

repa (3 nagyobb repa felkarikazva)

reszelt sajt


Vajon fedo alatt megparolod a meghamozott es felkockazott paradicsomokat a zellerszart es bazsalikomot (izles szerint). Mikor a paradicsom mar pepes allagu akkor lezarod a tuzet, kidobod belolle a zellerszarat es belekevered a reszelt sajtot, majd magvarod amig elolvad (sajt szinten izles szerint). Babaknak mielott beleteszed a sajtot, turmixgepen atturmixolhatod a paradicsom szoszt, hogy jo pepes legyen, kisgyerkeknek mar nem kell. Egy masik edenybe parolsz vagy fozol meg repat es egy masikba karfiolt. A repat meg a karfiolt leturmixolod egyut es beleteszed ebbe a sajtos-paradicsomos szoszba. Lehet fagyasztani igy sokat tudsz belolle kesziteni. Isteni finom kifozott tesztaval vagy krumplipurevel. Karfiol helyetsitheto brokkolival, zoldborsoval, babbal, lencsevel, cukkinivel vagy barmilyen zoldseggel a repat ne helyetesitsd mert az nagyon finom izet ad neki. En a lencset, babot, zoldborsot 9 honapos kor utan mar nem turmixoltam csak belekevertem a szoszba.


Egy masik recept:


Hagyma

bacon szalonna

kaliforniai paprika

foghagyma

sok paradicsom

olasz fuszerkeverke


A bacon szalonnat felkockazod es megpiritod. Mikor mar megpirult radobod a felszeletelt hagymat es felszeletlet paprikat es ranyomsz 2 gerezd foghagymat. Mikor a hagyma meg a paprika mar megpuhult picit radobod a sok meghamozott es felkockazott paradicsomot es megszorod olasz fuszerkeverekkel. Addig fozod amig szoszos allaga lesz es tesztaval nagyon finom. Most, hogy eszembe jutott lehet olvasztok is ki belolle holnap ebedre. :) Mert van meg 2 adagnyi a hutobe es mar eleg regen ettunk ilyet.

2012. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!