Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudom, ha 2 éves...

Honnan tudom, ha 2 éves kisfiamnak agyrázkódása lett? Aluszékonyságon kívül, mert most este van, amúgy is aludna.

Figyelt kérdés
Jó nagyon esett, hanyatt a konyhakőre és nagyon sokáig sírt. Enni nem akart, csak cicizett és elaludt. Rögtön felsírt az esés után, tehát pillanatnyi eszméletvesztése sem volt.
2012. aug. 21. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hányás, fejfájás (sírna ha fájna gondolom). Ha szopizott és elaludt szépen nem hiszem hogy baj lenne, az enyémek is, főleg a lányom sokat esett, ugyanígy hanyatt konyhakőre, sírt ő is rendesen, de soha nem lett komoly baja hála Isten. Azért mindig figyeltem éjjel őket ilyenkor, az nem árt.
2012. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ha mégis agyrázkódása van, reggelig lehet valami baja? Ébresztgessem éjjel? (Amúgy fel szokott ébredni többször is, főleg ebben a melegben.) Vagy elég ha reggel figyelem őt és bármi gyanús jelre orvoshoz viszem?
2012. aug. 21. 21:22
 3/12 anonim ***** válasza:

àlmàbol is felkelne, és igen hányingere lenne, rosszúl èreznè magàt! èszrE vennéd hidd el! Sajna neekünk is volt már sok fejkopp nagyon durvàk is :( de nem volt agyrzkodàs szerencsére!!!!

Nyugi! Mennyi idôs?

2012. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsi latom 2 éves :)
2012. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem ébresztettem fel őket egyszer sem, csak megnéztem hogy szép egyenletesen szuszogva alszik, akkor ok. Ha felébred éjjel, ahogy szokott, és olyan mint szokott, akkor is ok szerintem.

Az egyik fiam egyszer úgy esett, hogy görcsbe rándult a keze, feje előre esett, és nem reagált nekem végtelennek tűnő ideig. Elég sokáig. Nagyon megijedtem, egyedül voltam 3 kicsi gyerekkel itthon. Ez is pont alvásidő előtt volt, igaz délben. Elaludt a fiam, szinte folyton ott ültem mellette míg aludt, nem volt gond és úgy kelt, mintha semmi sem történt volna. Azért nem hagyott nyugodni az a görcs, ilyen nem volt előtte se azóta (koppkoppkopp), bevittük a kórházba, megnézték a reflexeit, és majdnem körberöhögtek. Nem lett semmi baja.

Szerintem ha szépen alszik, semmi baj.

2012. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm, remélem, igazad lesz. Nagyon szépen alszik, egyet fordult is már, szóval nincs "beájulva". Igen, 2 éves és Ő is sokat esik, de egy-két perc alatt abbahagyja a sírást, most meg csak nagyon nehezen tudtam megvigasztalni, ezért aggódom nagyon. Azt mondta, nem fáj semmi, de csak zokogott és , majd elaludt. (Amúgy is minden este cicin alszik el.)
2012. aug. 21. 21:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem foglak megnyugtatni, mert lehet gond. Az én lányom pont így volt. Bealudt, végigaludta az éjszakát, csak picit nyugtalanabbul, és reggel kezdett hányni. Figyeld nagyon éjjel, és próbáld ébreszteni reagál-e. Remélem nem lesz gond. Mi megúsztuk agyrázkódással, remélem nálatok az sem lesz, de a sírás és az hogy nehezen nyugodott meg, gyanús. Esetleg próbáld megitatni, ha gond van, tuti nem marad meg benne.
2012. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és ha fent van, ilyenkor nézni kell hogy rendben van-e a pupillareflexe. Vidd sötét helyre, aztán világíts a szemébe. Ha a pupilla összehúzódik akkor az jó. Ha nem reagál, vagy nem egyformán akkor gond van, kórház rögtön.
2012. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor 3 hete voltunk ügyeleten, mert a kislányom is beütötte a fejét, azt mondta a doktornő, ha hány, szédül, a 2 oldalát nem egyformán használja, a szemei nem egyformák, akkor azonnal vigyük vissza. Csináltak koponya rtg-t. Ő is 2 éves.
2012. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem is a konyhaköre esett le hátul ütötte be a buksiját rögtön sürgösségi aludni nem szabadott hagyni amíg orvos nem látta koponya röntgent enyhe agyrázkodása volt 3 napig alig aludtam nehogy késöbb valami tünet felbukkanjon
2012. aug. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!