Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves "víziszonyos" gyereket...

5 éves "víziszonyos" gyereket érdemes beíratni úszásra?

Figyelt kérdés
Egész nyáron próbáltam megszerettetni vele a vizet, annyit értünk el, hogy szeret buborékolni, de csak a szája ér a vízbe, jobban nem mer elmerülni. Úszógumival csak olyan vízbe mer bejönni, ahol leér a lába. Úszógumi nélkül a derékig érő vízben jól érzi magát. Egyébként ha ölbe akarom venni, vagy úszógumival mélyebb vízbe vinni csíp- karmol és visít. Szóval egy úszótanfolyamon ez elég gáz lenne. Viszont enyhe gerincferdülése van, jó lenne az úszás neki. Csoporttársai már tavaly jártak az ovival úszásra. De el sem tudom képzelni hogy tanítják az ilyen kicsiket, amikor a víz 110 cm mély( az uszoda honlapja szerint). Az én lányom pont ilyen magas. Ő abba a vízbe tuti nem megy be. Hogy tud 1 úszásoktató 10 gyerekre vigyázni, úgy hogy nem ér le a lábuk?
2012. aug. 22. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem/félek a víztől, nem is tudtak megtanítani, és mivel már 35 éves vagyok, azt hiszem így maradok:-).


Vigyed el, maradj ott vele (már ha ott maradhatsz), de ha fél, hozd el, ne erőltesd, majd megpróbáljátok jövőre.


Sok sikert!

2012. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor én 7éves voltam, kötelező volt az úszás a suliban. Féltem nagyona víztől, de menni kellett. Egészen addig élveztem, amíg a derekamig ért a víz, aztán az év végén mennünk kellett a mélyvízbe, mert az úszóedző úgy ítélte meg, hogy már tudunk úszni. Kb fél úton eszméltem fel, hogy nem ér le a lábam és el kezdtem sírni. Azóta eltelt 22év és még mindig bennem van ez az emlék. Azóta sem merek mély vízbe menni. Szerettem volna, ha kivárják azt az időpontot, hogy én akarjam, nekem jöjön meg a bátoorságom. Most hogy már nekem is van gyerekem, én kivárok vele. Ha kapálódzik, hagyom. Hívom, hogy jöjjön, de nem erőltetem, mert tudom, hogy sokkolhatom vele (ahoogy engem anno). Én a helyedben kivárnék. Addig elvinném gerinctornára, vagy gyógytornára. Aztán jövő nyáron próbálkoznék vele, ha van kedve, akkor vinném, addig nem.
2012. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megpróbálnám, de úgy, hogy te is menj vele, lásd, hogy mi történik (ha nem muszáj, ő ne lásson téged). Ha jó az oktató, nagyon jó hatással tud rá lenni. Mi régóta járunk a lányommal úszni, mivel én sem szeretem a vizet, őt már babaúszásra elkezdtem hordani(5,5 éve), hogy benne ne legyen gátlás. Szerencsére ez bevált, mert sokszor jobban érzi magát a vízben, mint a szárazföldön. Viszont sok olyan gyerkőccel találkoztam, akit azért kezdtek hordani, mert félt a víztől, és pár óra után nagyon jól alakult a dolog. Ha meg mégsem tetszik neki, akkor abbahygjátok és megpróbáljátok kicsit később, ha kedvet érez majd hozzá.
2012. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben uszodában úszásoktatót keresnék meg, aki egyszemélyes órát tud adni a gyerekemnek. Nagyon fontos, hogy az oktatónak olyan személyisége és kisugárzása legyen, ami megnyugtatja a gyereket. Csoportos úszásoktatást mindenképpen kerülném, jobb lenne, ha szakember csak vele foglalkozna, amíg feloldódnak a félelmek. Én így tanultam meg úszni 4 éves koromban egy balatoni nyaralás alatt, addig én is csak úszógumival mentem a vízbe. Az egy hét végére már bátran lubickoltam a felnőtt medencében is!
2012. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is ilyen voltam gyerekként és pont ezért szeretném, hogy neki jobb legyen. Ráadásul én is gerincferdüléses vagyok, de nekem csak 14 évesen vették észre. Lehet ha úsztam volna nem alakult volna ki.

Szerintem az ovistársaival lehet bátrabb lenne, de a víz mélysége miatt kételyeim vannak. Én is ugyanebbe az uszodába jártam anno kb 10 évesen, akkor leért a lábam mégis féltem és utáltam. Majd felnőtt koromban tanultam meg magamtól úszni.

2012. aug. 22. 13:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Az óvoda vinné őket, szóval én nem hiszem ,hogy ott maradhatok. Persze abba lehet belemennek, hogy egy alkalommal kipróbálja és ha nem megy akkor hagyjuk. Csak attól félek, hogy az az egy alkalom is elég lesz ahhoz, hogy jövőre se akarja, pedig akkor már leérne a lába.
2012. aug. 22. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem hordtak csoportos úszásra a szüleim 5-6 évesen, talán még tovább is, utáltam minden egyes alkalmat, a mai napig utálom a vizet, soha nem megyek be, úszni kizárólag a túlélésért vagyok hajlandó, csak úgy jókedvemből egyáltalán nem. Meggyőződésem, hogy amiatt utálom ennyire, mert nálam erőltették a szüleim az úszást, hogy az milyen marha jó és egészséges dolog.

Gerincferdülésre ezer másik sport jó, nem csak az úszás, úgyhogy én nem vinném úszni ezt a kislányt, ha ennyire fél tőle. Esetleg pár próbát tenném, de nem csoportban, hanem egyénileg, de ha mondjuk 5-6 alkalom után még mindig utálja, akkor hagynám a fenébe.

2012. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én sem akarom erőltetni.

Kedves utolsó hozzászóló!

Írj már kérlek pár sportot abból az ezerből, amelyik jó a gerincferdülésre! De most komolyan! Mert én azt veszem észre magamon, hogy mindentől megfájdul a derekam ami nem szimmetrikus mozgás. (pl ladbajátékok: Jobb kézzel dobok) Gerinctornát csinálok, de ott is oda kell figyelni bizonyos szabályokra amit lehet egy 5 éves még nem tud betartani (mellesleg az unalmas is neki) egyedül úszás közben érzem, hogy rendesen megdolgoztattam a hátamat és megnyújtóztattam a gerincemet.

2012. aug. 22. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:

én nem vinném el úszásra, lehet büntetésnek élné meg, sőt.

de valahogy csak meg kéne szerettetni a vizet vele és ebben biztos te lennél a fő kapocs. talán ketten eljárhatnátok uszodába, talán pár alkalom után bátrabb lenne.


engem még úgy tanítottak úszni, hogy beküldtek 5 évesen a mélyvízbe, kaptam egy deszkát aztán ússzál :) és érdekes, imádok úszni, van is mdenecénk, a fiam már 1,5 évesen karúszóval egyedül volt bent a medencénkbe (mélyvizes), most lassan 3 éves és ha beesik akkor fel is tud jönni, de úszni még csak deszkával tud vagy karúszóval, télen megy uszodába edzőhöz, nem féltem. de ha annyire rettegne mint a tiéd, inkább várnék és megbarátkoztatnám a vízzel

2012. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még kifaggatom az óvónéniket, ovistársak szüleit akik jártak tavaly úszni, hogy milyen az oktatás. De lehet még várunk egy évet. Lehet az lenne a legjobb ha együtt mennénk el esténként, van erre is lehetőség. Csak szerintem sokan vannak.
2012. aug. 22. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!