Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megengeded ezeket a kisgyermek...

Megengeded ezeket a kisgyermekednek?

Figyelt kérdés

1. Heverőn, ágyon való ugrándozás

2. Vízcsap folyatása

3. Lakásban labdázás, focizás

4. Falon, szekrényen való autótologatás

5. Ok nélküli átöltözés, mert Őneki éppen ahhoz van kedve


Vannak olyan dolgok, amiket Te nem engedsz meg a gyermekednek, de másnak az teljesen természetes? Vagy éppen fordítva, Te megengeded másnál meg azt látod, hogy nem lehet.


2012. aug. 22. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az 1.igen,de csak ha ott vagyok,2.nem,3.csak gurítjuk a labdát a lakásban,4.csak a földön autózunk,max az ágyon(nem is akarja a falon vagy szerényen tologatni)5.még eddig nem akart a lányom csak úgy átöltözni:)


Hát unokatesóméknál a 4 éves kisfiúnak mindent lehet,nálunk azárt vannak "szabályok".Ott meg csak néznek rám furán,meg mondják ha valamit nem engedek(pl:cipővel az ágyra mászni),hogy ugyan hagyjad már.

2012. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

2,3,4,5. nálunk tilos

Néha módjával ugrálhatnak az ágyon pár percig.

2012. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

1.igen

2.nem főképp mert nálunk 1050 ft/ köbméter marha drága aranyárú a víz kb..

3.igen a nappaliban ahol már semmi sincs amit leverhetnének, de szerencsére nem nagyon jut eszükbe idebent labdázni, mondjuk sokat vagyunk kint mindennap 2x2-3 órát úgyhogy kellően lefáradnak.

4. falon nem tologatunk, bútoron igen.

5. felőlem öltözködjön...:)) de nem nagyon tudnak egyedül...

(2.5 és 5 évesek)

Jó pár ismerős, barát van aki nem engedte lépcsőzni a gyereket míg kisebb volt sőt még 2 évesen se nagyon, én engedtem, mindig hüledeztek...

Az ágyon való mászást ugrálást is legtöbben nem engedték.

A másik viszont hogy barátnőméknél ASZTALRA felmásznak a gyerekek meg a konyhapultra, na nekem meg ez nem fér bele.

2012. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

viz kivételével lehet minden t

2 éve s alányom az ágyon nem ugrál csak táncol

kocsizni csak a földön szokott nagy ritkán asztalon

átöltözni átöltözhet ahányszor akar legalább gyakorolja

labdázni szoktunk a lakásba de csak gumilabdával nem kemény labdával

2012. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

1. igen


2. bizonyos ideig. Ha nem sietünk, és nem a direkt bevizezés a cél, hanem látom, hogy egyszerűen csak élvezi, hogy pacsálhat a vízben, ismerkedik vele....akkor az igazi kézmosáson túl még kicsit játszhat.


3. textillabdával igen, ahol nincsenek törékeny dolgok a közelben


4. igen


5. igen


Azon gondolkodom, hogy azért ezek életkor függő dolgok is. A kisfiam 2,5 éves, neki mindezeket még megengedem. A lányom 6 éves, nála az 5. pont gyakran előfordul, azt nem bánom, főleg, mert viszonylag rendben teszi le a ruháit, nem hagyja gombócban szanaszét. A többit szerencsére nem csinálja, de ha akarná, akkor neki már nem engedném. De 2 évesen még neki is lehetett. Ezek nem rosszalkodások, csak ismerkednek a világgal, tapasztalatokat gyűjtenek, játszanak.


Amiket én még megengedek:


- vizes homokban mezítláb dagonyázni (ettől a szomszéd gyerekek szülei agyfrászt szoktak kapni, pedig anynira jó! :-))

- gyerekszobában padlóra terített csomagolópapíron tenyérrel, sőt meztelen talppal festeni


Amit nem engedek meg, és sok családban természetes:


- mesecsatornák nézése (csak általam cenzúrázott meséket nézhetnek DVD-ről)

- chips, szénsavas üdítők, cukorka, rágó


hirtelen ennyi, majd gondolkodom még

2012. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ágyon való ugrálást bizonyos fokig engedem, ha már eldurvul, akkor rájuk szólok.

Vízcsap folyatása ki van zárva: Nem pocsékolunk.

Autótologatást még a parkettán se szeretem, a szőnyeget szoktam javasolni. Falon, szekrényen még nem is próbálták.

Lakásban nem labdázunk! Nem is szoktak próbálkozni, max. egy vödörbe próbálnak beletalálni kis labdával, vagy lufit dobálnak.

Ok nélküli átöltözést nem szeretem ugyan, de kifejezetten hasznos (öltözködés gyakorlása) A nagylányomnak megengedem, mert egyedül öltözik és utána el is pakol valamennyire. Néha farsangi jelmezeket próbálgat vagy csak szoknyákat, hogy melyik pörög jobban.

2,5 és 5 éves gyerekeim vannak.

2012. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1.igen

2.nem, viszont kint az udvaron van fúrott kutunk szoktunk vele locsolni

3.nem, de van egy puha teniszlabdánk azt szoktuk pattogtatni egymásnak, még soha nem vert le semmit

4.nem, de már rajtakaptam kétszer is hogy ceruzával firkált a frissen meszelt falra

5.igen,elég sűrűn szokott ruhákat próbálgatni

2 és fél éves kislány.

2012. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A vízcsap folyatásán kívül nálunk mindent lehet. Bár átöltözni nem szokott, igaz fiú, talán azért nem. Igaz, volt már rá példa, mikor focimeccs ment a tv-ben, és hozta a mezét, hogy beöltözzön, vagy ugyan azt a pólót akarta felvenni, mint az apján van (sok azonos ruhájuk van, főleg focimezek, vagy harcos pólók).

Én sok mindent megengedek, lehet sárban, pocsolyában ugrálni eső után (néha eső közben is, ha csendes, langyos eső). Másnál már ez kiveri a biztosítékot.

2012. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1. Igen

2. Mértékkel

3. Igen

4. Nem szokta, de engedném

5. Ezt sem szokta, mértékkel engedném.

2012. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1. Mértékkel (egy kis ugrabugra belefér, sajnos a fiaim tudnak durvulni, főleg gyerektársaságban, úgyhogy ilyenkor szabotálom a dolgot)

2. Nem, sőt, épp erre tanítgatom őket, hogy sem a vizet nem folyatjuk, sem a villanyt nem égetjük feleslegesen

3. Focizás semmiképp, van egy kis (teniszlabda méretű) szivacslabdájuk, ha dobálni akarják egymásnak, az mehet, mert semmit nem törnek össze vele.

4. Falon nem szokták, szekrényen is ritkán, de azt engedném

5. Abszolút engedem, az egyik fiam különösen szeret öltözködni, jó érzéke is van hozzá, hagyom kibontakozni ebben, nem árt vele senkinek

2012. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!