Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha lázas a gyermeked még...

Ha lázas a gyermeked még aznap elviszed az orvoshoz?

Figyelt kérdés

3 éves lányom lázas (38,4), semmi más betegségre utaló tünete nincs.

Ma rendel a háziorvos, legközelebb csak hétfőn fog. Arra gondoltam, hogy elmegyünk hozzá, de eszembe jutott, hogy máskor is volt már ilyen és teljesen hülyének nézett, amiért elmentünk. Nem adott gyógyszert, csak annyit mondott, hogy szükség esetén csillapítsam a lázat.

Te mit teszel hasonló esetben?


2012. aug. 23. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

38,4-nél elvinném, főleg ha hétfőig (4 nap!) nincs rendelés. Én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen felesleges, mint nem viszem el, és baj van... Ő meg ezért kapja a fizuját...

37,5-nél én is várnék.

2012. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvinném az orvoshoz, mert ezért van. Ha elküld ugyanazzal a szöveggel, legalább nyugodtan jövök haza, hogy nincs semmi baj.
2012. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is elvinném, főleg azért, mert hétfőig nincs is rendelés.

Meg hát amúgy is, tényleg nézzen hülyének inkább, minthogy hétvégére rosszabbodjon az állapota én meg szidjam magam, hogy miért nem vittem el.

A láznak oka van.

2012. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Nekem azt mondta a gyerekorvos, h 3 hónapos korig bármi van hívni kell/vagy menni. Utána először megpróbálni a lázat csillapítani, de ha más tünet nincs, akkor nem kell rohanni. Egy 3 évesnél is ez van. Próbáld csillapítani a lázát és ha nem lesz rosszabbul, akkor nem kell elvinni. (viszont ha marad a láza vagy közben elkezd köhögni, folyik a nózija, akkor már igen)

2012. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár olvasva a többiek válaszát, meg hogy csak 7főn rendel (nálunk minden nap van vagy egészséges vagy betegrendelés), akkor inkább vidd. Hülyének nem nézhet, és abban igazuk van a többieknek, h azért van, azért gyerekorvos, h ránézzen a gyerekedre!
2012. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Inkább vidd el most! Lehet talál valami mást is nála! Inkább nézzen hülyének az orvos.


Minket hajnal 4-kor a gyermekorvosi ügyeletről szinte kidobtak, hogy be mertem vinni a 10 hónapos gyerekem 39,2 fokos lázzal eredménytelen borogatások, és hűtőfürdő után.....:(:(


Legyen otthon mindenféleképpen Nurofen.

Minden jót!

2012. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem viszem el, ha aznap lázas lett.

Nálunk nagyon jó az ügyelet, így oda vinném. Van külön gyerekorvos, és mind a környékbeli gyerekdokik rendelnek, akiket ismerek.

De ha nálatok nem ilyen jó a helyzet, vidd el. Abból baj nem lehet.:)

Főleg 3 éves, már nagy. egy babát elvinnék.

AMúgy az én gyerekeim is mindig hétvégére betegednek meg.:(

2012. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én 2 évesem lázas,akkor mindig telefonálok rendelési időben a gyermekorvosának (vagy aki a rendelőben felveszi a telefont). Elmondom a tüneteket és megkérdezem,menjünk-e. Mindig igen a válasz,egy gyerek ok nélkül nem lázas,látnia kell orvosnak. Én örülök,hogy ilyen lelkiismeretes orvosok dolgoznak a rendelőnkben.
2012. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Elmentünk az orvoshoz, piros a lányom torka. Gyógyszert nem kapott, de ha még szombaton is lázas lesz, akkor be kell vinni az ügyeletre ahol írnak neki antibiotikumot.
2012. aug. 23. 15:03
 10/10 Bogáncska00 válasza:

szia!


38,4-re a mi gyerekorvosunk azt mondja, hűtőfürdővel, vagy vizeslepedővel vigyem le, és csak, ha az nem használ, akkor adjunk neki lázcsillapítót. Nekünk az ilyen gyenge láznál a Nurofen vált be (ha éjszaka lázasodik be én nem hűtőfürdőzöm, csak adom neki a gyógyszert...), de ha 39 fölé megy, már adom is neki a Cataflam-ot, mert csak az viszi le onnan. Hangsúlyozom, ez vált be az én kislányomnál - minden ember más. Én akkor szoktam az orvost felhívni, ha már második napja lázas. Ha meg elkezd köhögni, vagy a lázon kívül bármi mást észreveszek rajta, még aznap viszem a rendelésre, mert míg nincs a lázon kívül más tünet, addig nem tud rá gyógyszert adni. És NEM elsősorban antibiotikumot ad!

Neki szinte kizárólag felső légúti megbetegedései vannak, hát a Tantum Verde spricnijéből mindig van otthon. És emellett hasznos, ha náthás, a tengervizes oldat spray is. Annak nem tudom fejből a nevét, de több fajta van, és ugyanolyan jók.

Jobbulást a picurnak!

2012. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!