Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 4 év körüli gyermeked...

Ha a 4 év körüli gyermeked lázas már reggel óta, elviszed orvoshoz, vagy megvárod, hogy csillapítás után visszamegy-e neki és csak utána viszed?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én nem vinném rögtön. Megvárom, ha holnap is beteg, akkor vinném el. Csak felír a doki egy csomó antibiotikunot, ami nem feltétlenül szükséges.
2010. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én várnék vele másnapig, ha csak annyi a baja, hogy lázas. Persze a 40 fokos láz más dolog, meg ha mondjuk más tünete is van, hányás, hasmenés stb.
2010. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

ha felírja, akkor biztos hogy szükséges...

Én elvinném, mert csak úgy nem lázasodik be senki!

2010. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

szia. Mi pont egy hete voltunk így, egész nap átlag 39,6fokos láz, sem a lázcsillapítók, sem a hűtőfürdő nem segített, este ügyelet. Ott ajánlotta a doki az atropa belladonna homeopátiás bogyókat, sokat segített ez is.

Szerintem ha nem vagy nyugodt, inkább vidd el orvoshoz, ha bakteriális, vírusos fertőzés okozza a lázat, úgyis kénytelen lesz antibiotikumot felírni, és talán jobb is minél előbb elkezdeni kezelni.

REmélem hamar meggyógyul a kisfiad!

2010. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mindenképpen másnap vinném csak el. Ha komolyabb baja van, akkor másnap is lázas lesz, ha nem, akkor elmúlik a lázcsillapítás mellett!

Emellett más tünetek is mérvadóak, pl eszik-e, hasmenés, hányás, torokfájdalom, fülét fájlalja-e. Ezek olyan tünetek, amellyel lehet szinte már aznap is orvoshoz menni!

Antibiotikumot pedig nem mindig ír fel orvos láz esetén, csak ha gyulladás van a gyermek szervezetében, illetve a láz lázcsillapítás ellenére 3-4 napon belül nem múlik el.

2010. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Ja és pont lázas volt akkor is , amikor az ügyeleten voltunk, nem vártunk vele tovább.
2010. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha csak lázas, enyhén szólva mérges lenne a doki, ha elvinnéd, joggal.

Láz esetén első dolog a csillapitás. Ha attól lemegy, nincs más teendő. Ha huzamosabb ideje lázas és nincs más tünet, csak akkor vidd. Vagy értelemszerűen ha van más tünet is...

2010. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha láz van én is viszem rögtön nem várok vele, 3,5 éves kisfiú anyuja
2010. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ui a mi dokink sose mérges ha viszem a gyerekekt rögtön.-ez a dolga az ellátás.
2010. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
Így van, a legfontosabb az, hogy kiderüljön, mi okozza a lázat, mi ellen védekezik a szervezet lázzal..ne a tüneteket szüntesse meg, hanem azt a dolgot , ami a tüneteket okozza..
2010. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!