Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeki fantázia. Hagyjátok...

Gyermeki fantázia. Hagyjátok hogy saját fantáziája alapján értelmezze a képeket, vagy elmondjátok hogy pontosan mit lát? (értelmezés lent)

Figyelt kérdés
Fiam 2 és fél éves lassan. Imádja a könyveket, anyu vesz is neki rendesen... :) Mindig kéri, hogy nézzük ezt vagy azt a könyvet, szoktam neki mesélni mit látunk a képeken, néha ő is hozzáfűz valamit, elég mulatságos szokott lenni :) Viszont itt jön a kérdésem lényege, hogy hagyjam rá, hogy ő mit gondol egy képbe, vagy tegyem helyre a dolgokat? Pl. valamelyik nap sütöttünk sütit, aznapi könyvnézés során az egyik rajzolt képen egy bácsi ült egy zongora előtt és zongorázott. A bácsi hátulról van ábrázolva. Ekkor a fiam közölte, hogy a "bácsi veszi ki a sütőből a sütikéket" :D Imádom! Csakhogy ilyenkor ti mit mondtok? Végül én azt mondtam neki, hogy nagyon ügyes, mert valóban hasonlít arra, de valójában ez egy zongorázó bácsi... Szerintem nem tudta mire vélni a dolgot, mivel még életében nem látott zongorát :)
2012. aug. 24. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a fantáziájára bíztam, és jókat derültünk rajta. Ez szerintem olyan, mint a rajzolás, abba se szabad belejavítani, az úgy jó, ahogy ő megcsinálta, ahogy ő éppen akkor látja. Hamarosan úgyis tisztában lesz a zongorával, és sok minden mással is.
2012. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont úgy tennék, ahogy te is, megnézném, hogy amit mond, az tényleg hasonlít-e a képre és rádöbbennék, hogy jé, nahát, de elmondanám, hogy mit is szerettek volna ábrázolni ezzel valójában.
2012. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


1-esnek:

Bár ő még nem rajzol, de az igaz, hogy nyilván a rajzába nem fogok belejavítani. Na de az inkább a kézügyességétől függ, hogy milyennek rajzol le egy cicát pl. Nem?

Meg ha mondjuk egy piros almára rámondja, hogy kék, vagy körte, azt azért te is kijavítottad, nem?

Nem kötekedni szeretnék, csak ha innen közelítem meg, akkor így is jó, ha onnan akkor meg úgy a jó :)

2012. aug. 24. 15:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Hagytam és élvezettel hallgattam. Ezek voltak azok az alkalmak, amikor én tanultam tőle. Fantáziát és naívitást :)
2012. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a cica rajzolása nem kizárólag a kézügyességen múlik, hanem az alkotói szabadságon és a fantázián. Ha ő elefánt méretű lábakkal akarná ábrázolni, mert ő így látja szépnek, hagyni kell, had bontakozzon ki, ettől fejlődik a fantáziája és ettől marad sokáig gyerek. De nem is ez volt a kérdés, de az is szorosan összefügg ezzel.


A gyerek még nincs megfertőzve, nincs ráerőszakolva úgy a társadalmi elvárás mint egy felnőttre, emiatt hagyni kell a képekbe mindent belelátni. Szerintem jól válaszoltál, én is ezt csinálnám, nem vitatkoznék vele, de elmondanám, hogy a rajzoló mit gondolt amikor a képet készítette, mit szeretett volna vele ábrázolni. Ha mindig kijavítjuk, hogy nem az van a képen, akkor kiöljük belőle a fantázia világát.

Bennünk felnőttekben már közel sincs meg az a képesség mint a gyerekekben, mi már nem látjuk sütőnek a zongorát sajnos, pedig én nagyon vágynék még rá. Örülj, hogy a kisfiadban ilyen jól működik még a képzelőerő!!!

2012. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

erről megint eszembe jutott a botosjeti xD

[link]

2012. aug. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!