Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyerkőcötök is utálja,...

A ti gyerkőcötök is utálja, ha pelust kell cserélni? Azt mondták nekem, hogy a gyereket zavarja, ha van valami a pelenkában. Hát az enyémet nem. Sokszor párom alig bírja lefogni, üvölt, rugdalózik, nem vesz levegőt, stb.

Figyelt kérdés
Kezdem unni, h fél órás könyörgés után is lefejel, ha felemelem, hogy akkor is kell cserélni. Nálatok is vannak ilyen gondok? Hogy értessem meg vele?
2012. aug. 24. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha vigasztal, ez átmeneti időszak. Nálunk volt olyan, h pl. fel se akart öltözni fürdés után, nemhogy pelust felvenni...Fél óra utánatekergés, könyörgés még egy fél óra...Igen, nálunk is volt olyan, h a férjemnél elszakadt a cérna, lefogta és közölte, hogy "pelenkázd"....Borzasztó volt, de "csak" 3-4 hónapig tartott.

2012. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad mennyi idős a kicsid..de mindegy is.


Nálunk is volt ilyen időszak..nem is olyan rövid ideig.Szinte onnantól kín szenvedés volt a peluscsere amikortól megtanult forogni, és kb 1 éves koráig ment minden egyes alkalomnál szinte a hiszti.(öltözködés detto).

Nálunk is volt, hogy apának kellett lefogni.

Nálunk azért enyhített a dolgon ha a kezébe adtam valamit, vagy beszéltem hozzá folyamatosan.Mindig határozott voltam, nem kiabálva de emelt hangon beszéltem vele.Most már csak ritkán van ilyen, és annak oka van. (19 hónapos)

Valahogy túl kell élni..

2012. aug. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, egy jó pár hónapig tartott. Az istennek nem bírtam lefektetni, bármivel is próbáltam lekötni, nem működött. Ekkor bugyipelenkát használtunk, nem volt más megoldás az erőszakonn kívül. Azt fel lehet rá adni állva, mint egy nadrágot, nem kell lefeküdni. Aztán elmúlt és vissza tértünk a hagyományos pelushoz, ami ugye olcsóbb is, dehát ez van.
2012. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fú az én fiamat egyszerűen soha nem zavarta az hogy tele a pelus.Nálunk a nyugodt, zökkenő mentes pelenkázások voltak átmeneti időszakok.Nálunk emiatt a szobatisztaság is nagyon soká következett be, majdnem 4 évesen.Hisz akkor sem zavarta ha bepisilt vagy bekakilt ha a kis gatyába ment, akkor sem engedte hogy levegyem róla a kakis nadrágot. :(

Szóval nem akarlak megijeszteni, de nálunk ez majd 4 évig ment így.Minden egyes alkalommal nagy harcok voltak, lefogás amennyire tudtuk a kis vasgyúrót.Volt olyan is hogy a fogam bánta, a rugdalózás közbe úgy szájba rúgott hogy kitört. :(

2012. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Most múlt 20 hónapos, és több, mint fél éve gondok vannak vele. Most hol jobb, hol rosszabb...

2012. aug. 24. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
bugyipelenka
2012. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ZsZs27 ***** válasza:
"Megnyugtató", hogy mások gyereke se szereti a pelenkázást. Ikreimet kb. 9 hónapos koruktól rémálom pelenkázni. Most 16 hónaposak, és a legkevésbé se zavarja őket a tele pelus, bezzeg a csere! Nemrég kipróbáltam, hogy levettem róluk a pelenkát. Kipróbáltam, hogy meg tudom-e csinálni, hogy amikor észreveszem hogy alakul valami, bilit dugok alájuk. Mondanom se kell csúfos kudarcot vallottam gyorsaság terén. Most az várom, hogy megtanulják kicsit visszatartani a pisit-kakit, ugyanis a bili piszkosul tetszik nekik, néha oda is mennek, mutatják, vegyem le a pelenkát, ráülnek, csak még szerintem azt nem sikerült megérteniük, hogy mikor kell ráülni. Megváltás lesz, ha elég érettek lesznek végre hozzá. A pelenkázásra ha rágondolok már görcsöl a gyomrom, nem is tudom melyikünket viseli meg jobban. Rémálmim is már csak pelenkázásról szólnak.
2012. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!