Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fékezzem meg a 2,5...

Hogyan fékezzem meg a 2,5 évesemet, hogy ne szeretgesse folyamatosan az 1 éves húgát?

Figyelt kérdés

Mert nem bántja, de a huginak ez sok. De engem is idegesít, egyfolytában nyúzza, hemperegne vele, húzza a karját a szájához, hogy puszilgassa.


És ha mondom neki, hogy ne csinálja, mert a testvére nem szeretné, akkor mintha a falnak beszélnék... Általában nagy bőség a vége.

Bőg a kicsi, a nagy nem hagyja, végül n rángatom szét őket...

Amúgy lehet vele beszélni, másban nincs konfliktus, mindig engedelmeskedik, jól viselkedik, de a húgánál egyszerűen se kép, se hang...

Amúgy nem féltékenyek.



2012. aug. 25. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Büntesd meg. Persze ne azért, mert szeretgeti a kistesót, hanem mert nem hallgat rád. Ha látod a picin, hogy kezd besokalni, akkor mondd a nagynak, hogy jó, ez volt az utolsó puszi most egy időre, mert a hugi fárad, hagyd egy kicsit pihenni. Ha nem hallgat rád, akkor figyelmeztesd, hogy ha nem csinálja, amit mondasz, akkor büntit fog kapni. Ha továbbra sem hallgat rád, akkor megfogod és elviszed a kicsitől egy olyan helyre, ahol lenyugodhat. Mivel 2.5 éves, ezért a büntinek 3 percesnek kell lennie, és egyedül kell lennie olyan helyen, ahol pl nincs mivel dobálózni (tehát mondjuk ne a könyvesszekrényhez ültesd le, hanem a lépcsőre, vagy a konyhában egy székre). Ha letelt a bünti és ő szépen ott maradt a helyén, akkor utána magyarázd el neki, hogy miért kapta a büntit (mert nem hallgatott rád, nem fogadott szót), utána bocsánatot kell kérnie és mehet a dolgára. Ha nem marad ott a helyén hanem elkószál, akkor mindig vissza kell őt vinni a helyére, egy szó nélkül és addig ismételni, amíg nyugton nem marad 3 percig. Le fog szokni arról, hogy ne hallgasson rád. Mondom, nem a szeretgetés miatt bünteted meg, hanem mert nem fogad szót. Lehet szeretgetni a picit, de csak annyit, amennyit bír a kicsi. Ezt pedig te látod.
2012. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyunk mi is, csak nálunk a fiam 2 hét múlva lesz 4 éves, a kicsi 7 hónapos lesz. Állandóan ölelgeti, puszilgatja, húzza-vonja, utánozza mindenben.

Nálunk talán beválna az első válaszoló által írt bünti, de nálatok szerintem csak rosszat vonna maga után, mert a 2,5 évesed is még kicsi, ha megbünteted -még akkor is, ha azért bünteted, mert nem fogad szót- ő arra fog következtetni, hogy a testvére miatt van, és egy idő után lehet, hogy ez ellenszenvet fog kiváltani belőle a testvére iránt.

Inkább próbáld meg többször elmagyarázni neki, hogy miért nem szabad, miért nem jó az, amit csinál. Próbáld lekötni őt valamivel. Tudom, hogy nagyon nehéz, de szerintem akkor is ez lenne a jobb megoldás.

2012. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nálunk nem válik be a bünti... ha betessékelem a szobába, akkor az neki jutalom :D

sarokba nem tudom állítani, eljön, nem érti a dolgot....


türelmesen mondom neki, hogy "Ne, mert nem tetszik neki, fejezd be". Ha fájdalmat okoz, akkor rácsapok a kezére....



pont ettől félek, hogy nehogy a kisebben akarjon bosszút állni esetleg miattam...


Köszönöm a tanácsokat!

2012. aug. 26. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

:) Azért örül, hogy berakod a szobába (gondolom az ő szobájába) mert ott vannak a játékai. Egy gyereket szerintem teljesen értelmetlen úgy büntetni, hogy a szobájába küldöd...

Persze hogy eljön, de nem azért mert nem érti, hanem mert nem vagy következetes és nem viszed vissza őt a sarokba. Nála kisebb is megérti, hogy a bünti az bünti (példa rá a 2 éves unokahúgom), akkor ő is. Egyszerűen csak dacol veled, hogy "ugyan haggyá má, mit nekem sarokba állítás, úgy is azt csinálok, amit akarok"? és már árkon-bokron túl van. De ha következetesen visszaviszed őt, és nem hagyod magad, akkor egy idő után "elfárad" és belátja, hogy jobb, ha nyugton marad 3 percig.


De a te döntésed. De mondom, el kell neki magyarázni, hogy azért bünteted meg, mert NEM FOGAD SZÓT és nem azért, mert szeretgeti a húgát. Megértik, ne aggódj, ilyen korban sokkal többet megértenek, mint azt gondolnád! :D

2012. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi még egyszer :)
2012. szept. 10. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!