Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek az ortopéd orvos...

Akinek az ortopéd orvos szupinált cipő viselését írta elő, annak azt egész nap hordania kell?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves, és igazából alig hordja, mert ha kimegyünk a játszótérre ott azonnal kéri, hogy mezítláb homokozna, stb. Itthon is mezítláb van.

Érdemes lenne beszerezni egy benti cipőt is?


2012. aug. 26. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A piciknek bentre mindenképpen kell cipő, nem jó ha mezítláb vannak, mivel sima a talaj, így nem érik ingerek a lábát. Ettől alakul ki a lúdtalp, vagy süllyed meg a boka. A homokozóban vagy füvön, köves talajon viszont jobb a mezítláb. Ezt az orvos nem mondta el???
2012. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazt akartam írni, mint az előttem válaszoló.Homokban, füvön nyugodtan mezítláb lehet.Sőt!Azt javasolják is.Bent és betonon mindenképp a szupinált.
2012. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem mondta el, nekem meg csak később jutott eszembe ez a kérdés...
2012. aug. 26. 14:14
 4/5 krisztivan ***** válasza:

Van még egy fontos dolog!

Ha a lánykád sokat lábujjhegyezik,akkor inkább legyen bent is mezítláb,mivel a legjobb lábboltozat erősítő gyakorlat a lábujjhegyen járás.

2012. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a cipője legyen szupinált ami a leg többet van a lábán! Nekünk mind a kettő gyereknek kell, nem tudok 3-3pár szupináltat megvenni, hogy legyen félcipő, bakancs, szandi...stb.elég drágák! Így a benti szandáljuk olyan, a kinti cipő nem.
2012. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!