Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hós babátok kiságyban fekszik...

3hós babátok kiságyban fekszik egész nap? És hogy lehetne hasra szokatni? Nem szereti ugyanis, ezért később fog forgolódni is meg kitámasztani magát! Az orvos meg nyomítja, hogy erőltessem!

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Én sosem erőltettem, mert hason mindig üvöltött. Most 6 hónapos, és gyógytornára járunk, mert kicsit gyengék az izmai. Mondjuk nem csak azért, mert keveset volt hason, nála közre játszott az is, hogy nagyon megnyúlt.

Már meg tudott fordulni 4,5 hónaposan, de mivel nem szeretett hason lenni, így nem is nagyon csinálta.

2011. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

De igenis erőltetni kell.Hasra kell rakni 10-15 percekre, elé játékot rakni és hagyni, hogy erőlködjön.Kinyomja magát és hasonlók.Én játszószőnyeget vettem, mert én úgy alakítottam ki a dolgokat, hogy a kiságy az tényleg csak az alvásé legyen, és mára már ha berakom, akkor 2 perc és alszik is, mert tudja, hogy a kiságyban azt szokás. :)

Most 8 hónapos a lányom, és már bútoroknál lépeget, mászik és ül is.Ezt mind a játszó szőnyeges "szenvedésnek" köszönhetem.

2011. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi próbáltuk hasra tenni a lányom, mert picit hipotón volt (és ezért erőltetni kellett volna a hasalást), de olyan keservesen sírt hason, hogy majd megszakadt a szívem.

De aztán 3 hónapos kora után az egyik napról a másikra megszokta a hasalást, és onnan rohamos fejlődésnek indult. Forgott, emelte magát, 5 hónaposan már kúszott.

Szóval hiába erőltetné az ember, ha a gyerek rettentően tiltakozik, szenvedtetni meg nem akartam szegényt.

Naponta leraktuk hasra egy kicsit, de végigbőgte. Ez egy rossz időszak volt, de túléltük és lányom is kinőtte ezt a korszakot visszamaradás nélkül.

2011. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor a Lányom 3 hós volt, akkor már a játszószőnyegen játszott vagy a pihenőszékében hoztam-vittem a lakásban. A Lányunk sem szeretett hason feküdni, így mi fokozatosan szoktattuk hozzá a játszószőnyegen. Először csak 1-2 percre, aztán 5 percekre, aztán egyszercsak már élvezte és úgy maradt gond nélkül. Nem kell erőltetni és megutáltatni vele. Elég ha naponta először 3 alkalommal 1-2 percre hasra fordítod. Aztán szépen lehet növelni a mennyiséget. Ezzel a módszerrel 4 hósan már hátáról a hasára fordult, 5 hósan pedig hasáról a hátára. Most 10 hós, már ül, mászik, mint a villám, áll és bútorok mellett lépeget.

Ne erőszakold meg a babát, szépen, fokozatosan tanítsd meg őt, hogy hason is jó ám lenni!

Ja és a kiságy az nálunk is csak és kizárólag az alvást szolgálja!!!!

2011. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

3 hónaposom egész nap a földön volt hason! 4 hónaposan már forgott, 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan ült és mászott...


ha egész nap a kiságyban raboskodik a babád a hátán fekve, nem csak kitámasztani nem fog de még millió gondja lesz, mind mozgásban mind agyi fejlődésben nagyon le fog maradni!


egy kisbabával foglalkozni kell gondoskodni, nem egész napra betenni a kiságyba! remélem nem azért kérdezted mert ezt teszed

2011. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pontosan azért tettem fel a kérdést, mert nincs a kiságyban, csak este alváskor!!! Megerősítést akartam, hogy jól csinálom-e!!! Köszi minenkinek!!
2011. szept. 7. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Földre tett játszószőnyegről mit gondolsz?
2011. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!