Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kismamik/anyukák! A minap...

Kismamik/anyukák! A minap beszélgettem párommal egy témáról, hogy vajon kell-e mesélni a gyerekeknek és hogy a régi -gondolok itt hamupipőke és a hét törpe, szélike királykisasszony. Stb - vagy pedig új Tv-ben látott mesék átveszik a helyüket?

Figyelt kérdés
és hogy felesleges már mesélni mert a kor haladtával ez is "elavultá" vált. Mit gondoltok erről? Esetleg van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
2012. aug. 27. 13:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

dehogy elavult!!! a régi okito mese hasznosabb mint ezer UKi és társai!!!!!

olvasás ezerszer szebb és jobb és fantáziadúsabb mint maga a képernyőül bambulja

2012. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Én mesélek, a 10 hónapos lányomnak is!!! és ilyenkor csendben van. Rengeteg a mesekönyvünk, még apáé és enyém volt az összes, imádjuk az összes mesét, a lányom vajon miért ne szeretné? Az apja is odaül minden este hallgatni, annyira szereti ezeket a közös perceket. Tévénk nincs. Nem is lesz.
2012. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképpen kellenek a régi mesék, mert ott vannak az igazi királylányok és hercegnők és a legtöbb 3-4-stb éves kislány annak képzeli magát.

Ugyanez a kisfiúknál, a régi mesékben vannak az igazi hősök....

2012. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Neem, én annyira szerettem ezeket a régi klasszikusokat, a Grimm mesekönyvet szanaszét lapoztuk a tesóimmal. Remélem fiamnak is tetszeni fognak, de most még kicsi,csak ott tart, hogy 3 percig köti le bármilyen mesekönyv vagy mesefilm.
2012. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Az írott szó varázsa mindig megmarad. Ha mesélsz a gyereknek megtanítod arra, hogy ő is szeresse a könyveket, és felnőttként igénye legyen az olvasásra. Ezt a TV nem pótolja. A könyv fejleszti a képzeletet, a helyesírást, ezt TV-ből nem tanulja meg. Nem is beszélve a személyes kapcsolatról. Sokkal meghittebb összebújva mesét olvasni, mint közösen TV-ni. Nme azt mondom, hogy nem nézhet mesét, de amikor csak lehet, érdemes fogni egy könyvet, összekuporodni, és olvasni a gyereknek.

A fejből mesélt mese is meghittebb, mint a TV. Az én két éves fiam minden este az ölembe bújva hallgatja József Attila Altatóját, az a kedvence, és csak utána bújik ágyba. El sem tudnám képzelni, hogy esti mese címén TV elé ültessem. Nézhet mesét, de napközben, és úgy, hogy én ott vagyok.

Arany középút a legjobb: ebből is abból is.

2012. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasást akkor fogja megszeretni, ha látja, hogy más is olvas. Magától nem fog nekiállni. Ennek az egyik alapozója, hogy Te olvasol neki könyvből.
2012. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mi is mindennap olvasunk a kislányunknak ő 3 és fél éves.

Van hogy csak a modern anna peti gergő kell neki de ha én választok akkor jön a hamupipőke és társai,sokszor már ő is ezekhez nyúl magától.

2012. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én biztosan mesélni fogok a gyerekeimnek,és azokat a meséket,amiken én nőttem fel:Hófehérke,Piroska és a Farkas, Hamupipőke,ilyesmik... sokkal értelmesebbnek tartom ezeket,mint akármelyik modern "mesét".
2012. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám minden este olvasott mesét. Mikor nagyobb lettem, és volt választási lehetőségem, ott volt a tévé előttem, de én leültem olvasni a kis vackomba, a szobámba.
2012. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

nem vagyok se kismama se anyuka MÉG de én úgy gondolom hogy igenis kell mesélni a gyereknek főleg RÉGI meséket mert azok sokkal értékesebbek

Egyrészt a tv nem tesz jó a gyereknek szerintem

A másik hogyha mesélsz neki akkor jobban fenn marad a kapocs ez is egyfajta törődés a szeret kifejezése. Van egy ismerősöm aki nem mesél a gyereknek hanem bekapcsolja a tv-t és a gyerek szinte egésznap azt nézni. Ezt nem tartom olyan egészségesnek, muszáj elszakadni az ilyen elektronikus dolgoktól . Én még a számítógépezést se fogom megengedni , segítsem azt hogy már fiatal korában mégjobban kialakuljon a függőség az ilyen gépek iránt? Rengeteg olyan játék és közös tevékenység lásd meseolvasás van amivel le lehet kötni a gyereket és szerintem a szellemi fejlődésére is jobban hat.

22/l

2012. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!