Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akinek a gyerkőce...

Anyukák, akinek a gyerkőce supinált cipőt hordott orvosi javaslatra annak mennyit javított a cipő a lábán?

Figyelt kérdés
Rendbe jött, ha rendesen hordta a picur - és hány éves koráig viselte az ilyen cipőket?
2012. aug. 29. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem sokat. Talán az egyik lába egy kicsit jobban néz ki, de egyelőre sok javulást nem látni, pedig 1 éves kora óra hordja, s most lassan 4 lesz. (Boltozata már van, sőt ha pipiskedik, én laikus szemmel nem is látok különbséget az ő és más gyerek lába között, de ha teli talpra áll, borzasztó.)

Viszont jelen pillanatban más megoldás nincs. Műteni (félre ne értsz, nem szeretném, ha odáig eljutnánk, de egyelőre nagyon el vagyok keseredve) csak 8 éves (inkább 10 éves) kortól műtenek. Elvileg addig szupinált cipővel, talpbetéttel (ez kevésbé ajánlják) és lábtornával lehet próbálkozni.

Arra figyelj a cipő kiválasztásánál, hogy a gyermeked láberősségéhez (értem ez alatt, hogy duci lábfeje van e vagy lapos, vékony stb.) illeszkedő modellt válasszatok. A fiamnak pl. fél éven át kergettünk keskeny lábfejű gyerekekre való modellt, mire valaki megsúgta, hogy a Salus FLO keskenyített szandija kvázi az egyedüli ilyen. A Supi+ - hiába dicsérik - szinte lötyögött a lábán. Illetve a bokája is olyan keskeny, hogy mi nem tudunk egy számmal nagyobbat venni, mint amilyen épp aktuális lenne, mert nem lehet normálisan összecsatolni a bokáján. Szóval inkább próbáljátok fel kétszer az adott cipőt, s aludj rá egyet.

2012. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak segített. 11 hónaposan kezdte hordani, minden ébren töltött percben. Kb 1 év múlva mentünk vissza kontrollra. Az orvos akkor már azt mondta, szükségtelen. Ártani nem árt, de ha nem olyat veszek neki, hanem hagyományosat, és figyelek arra, hogy fogja a bokáját, meg rugalmas legyen a talpa, nem lesz gond. Szakvélemény szerint fejlettebb a lábboltozata, mint azt a kora indokolná, ezt dicsérte az orvos. Szerintem ez gyerekfüggő: van akinek segít, van akinek nem.
2012. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

És köszönöm a jó tanácsokat is!

Nálunk most derült ki a baj, 2 éves múlt a gyerekem.Eddig is rendes bokafogó cipő voltak stb, de a férjemnél és a családjában sok ilyen problémás láb van. :(

Kicsit félek, hogy fog-e vajon javulni? Most vesszük neki az első ilyen cipőjét...

2012. aug. 29. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!