Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggel és este szopizó 15...

Reggel és este szopizó 15 hónaposodnak adsz tejet?

Figyelt kérdés

Mármint honnan tudom, hogy elég-e még a tej és ne pótoljam tejjel? A gyermekem reggel szopik, de csak párat szív (1-2 perc szerintem) és abbahagyja. Nem tudom adjak-e neki ezen felül tejet. 10-kor tízóraizik-gyümölcsöt, néha kenyeret is, ebéd dél körül, uzsonna 16 és 17 óra között, ami többnyire natúr joghurt gyümölcssel. Este 8 körül van a vacsora, ami akkora adag, mint az ebéd. Fél 9, 9 körül az esti szopi, de ez sem tart hosszú ideig. Nem tudom, elég-e neki a tejmennyiség, és ha nem, hogyan oldjam meg a kérdést. "Erőltessem" a szoptatást és inkább vacsorára adjak kevesebb rendes ételt? Vagy jó így ahogy van? Esetleg reggel és/vagy este adjak még tejet is neki? (Néha napközben is szopik 1x)

Köszönöm a normális válaszokat!


2012. aug. 29. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor még nem adtam rendes tejet, mert kisfiam délben és este (a két alvás előtt, plusz éjjel is 1-2 ébredésnél) szépen, sokáig kortyolva szopizott. Kicsit később aztán, úgy 20 hónapos korában azért bevezettem a tejet is, nehogy az anyatej kevés legyen már (mennyiségileg és tápanyagban egyaránt). Mivel a Te kicsid vélhetően nem szopizza ki az ilyenkor szükséges napi fél liter tejet, én elkezdeném adni neki, mondjuk a reggeli mellé. Ha megszereti, akkor akár vacsi után is, mert (állítólag) az esti langyos tejtől jobban is alszanak a gyerekek.
2012. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 1 éves kora után kicsivel bevezettem mindkét gyerkőcnél a tejet, szeretik nagyon szerencsére. Emelett a lányom 22 hónapos koráig szopizott, a fiam másfél éves, és általában 3-szor szopizik 1 nap (reggel, délutáni alvás előtt és az esti alvás előtt)
2012. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hogyan kezdted a tej bevezetését? Mikor (reggel, este, szoptatás mellé stb.) és mennyivel? Érdekelne a dolog, annak ellenére, hogy mi már túl vagyunk ezen a koron, de esetleg tanulhatok valamit, amit később még kamatoztathatok.:)
2012. aug. 30. 21:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, neked is köszönöm a válaszodat!
2012. aug. 30. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!