Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Jó szakácsnőnek...

Anyukák! Jó szakácsnőnek tartjátok magatokat? Változatosan és kreatívan tudtok főzni - akár mindennap, vagy minden másnap?

Figyelt kérdés
Nem megsértődni - de azért kérdezem, mert a barátnőim (egyiknek sincs még gyereke, 30 éves korosztály vagyunk)főztjétől a jóisten mentsen meg: íztelen, szagtalan, unalmas - és sajnos általánosítok. Vagy nem ilyen szomorú a helyzet a 30 - as korosztály körében? Mert bizony egy - egy ilyen nőtársam főztét elhiszem, hogy nem akarja megenni majd a gyerek, és akkor lehet panaszkodni...
2012. aug. 30. 00:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút ehető a főztöm, szokták dicsérni is (család és vendégek egyaránt), de nem tartom magam jó szakácsnőnek.


Igazából nem szeretek főzni, úgy érzem, feleslegesen veszi el az időmet mástól (pl. a gyerekekkel lehetnék helyette). Míg nem voltam anyuka, sokszor döntöttem a rendelés/máshol evés mellett kényelmi okokból.


Anyagilag most sem vágna földhöz, de szeretném ha a gyerekeim úgy nőnének fel, hogy az anyukájukat látják sütni-főzni, otthonosan mozogni a konyhában, na meg így legalább biztosan tudom, hogy mit esznek.


A férjem tud és szeret is főzni, ezért ez nálunk abszolút közös feladat, egyszer én, egyszer ő főz.


Lényeg a lényeg, gyakorlatilag én is akkor tanultam meg főzni, mikor anya lettem. Úgyhogy lehet, hogy a barátnőd még nem egy profi szakács, de család mellett majd kialakul nála.

2012. aug. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Utálok főzni, és ritkán szoktam. Jobb mindenkinek. A férjem viszont szeret, és tud is. És engem mondjuk sosem érdekelt, hogy erről kinek mi a véleménye. :)
2012. aug. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Van szingli 30 éves ismerősöm, aki istenien süt-főz, mindenki imádja, ami a keze alól kerül ki. :) A húgom 32, ő is jól főz. Én 40 vagyok, 30 éves korom óta főzök, és ahogy a nagypapim mondta anyunak: látod, lányom, tud főzni ő egyedül is, nem kell tanítani. Ezt azért mondta, mert otthon nem voltam hajlandó anyunak főzésben segíteni, mert abba is belekötött, hogy milyen irányba keverek. :) Most meg, ha meghívjuk őket ebédre, utána kéri mindig a recepteket. Legutóbb csülökkel - pékné módra - varázsoltam el a szélesebb családot. Imádták. :)


Imádok főzni, nekem ez kikapcsolódás, és remélem, a decemberben születő kislánykánkkal sokat fogunk majd együtt alkotni. :)

2012. aug. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 éve sütök-főzök,miòta férjhez mentem. 29 éves vagyok. Igaz én otthon anyunak is segìtettem. De az ember lànya a sajàt kàràn tanul. A férjem és anyum szerint jòl főzök,de a vendégek sem panaszkodtak eddig még. ;-) 2,5 éves a lànyunk,de màr segìt panìrozni és mosogsogatni. Annyira nem tartom magam jò szakàcsnőnek,ahhoz még tőbb időnek kell eltelni. Pròbàlok vàltozatosa főzni. Ùgy főzök,ahogy fogy az étel,de 2 napra àltalàban elég a főztöm.
2012. aug. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudok főzni, nagyrészt jól is sikerül (ha hajlandó vagyok, kapom a sok dicséretet ;), de nem érdekel annyira. Általában akkor jut eszembe, amikor éhes leszek és az egészből az érdekel leginkább, hogy mennyire egészséges alapanyagokból áll és milyen gyorsan van meg, hogy ne vegye el az időt más - számomra fontosabb - tevékenységtől (pl. dolgozom...). Másrészről elég kreatív vagyok, mert glutén-, tojás- és tejmentesen kell barkácsolnom.
2012. aug. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Van 1-2 dolog, amit nagyon jól csinálok, de sajnos sokszor mellényúlok, főleg amikor kísérletezgetek :)

Nekem az nem jön össze, hogy egyszerre legyen valami egészséges és olyan finom, mint a hagyományos módon elkészített kaják.

Pl. mi imádjuk a főzelékeket, de teljes kiőrlésű liszttel készítve egyszerűen nem ízlik és kész. Így sajnos sokszor végezte már a kukában, ill. a kutya tányérján a főztöm, mert még én sem voltam hajlandó megenni :)

A másik, hogy anyósom nagyon jól főz, de persze hagyományosan. És mivel közel lakunk egymáshoz, sokszor eszünk náluk és így elég magasan van a mérce nálunk...

Szóval minden nap nem tudok (és munka mellett nem is akarok) változatosan és finoman főzni.

2012. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
34 éves vagyok,20 éves korom óta főzök rendszeresen.állítólag jól főzök,én is szeretem a főztömet.kétnaponta főzök levest és főételt.én előre tervezem a menüt hónap elején egész hónapra,így változatos a menü
2012. aug. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Imádok és tudok is főzni.Talán azért mert édes anyám utál és nem is tudott, így én hamar beálltam a konyhába megfogadva hogy én fogok tudni főzni.
2012. aug. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Igen én nagyon finoman főzök. Szeretek kísérletezgetni is. 32 éves vagyok és 12 éve főzök, mióta összekerültem a párommal. Mikor a fősulin a koleszban laktam, még ott is csináltam kaját. Na nem vagyok egy konyhatündér, de mióta meg van a kisfiam lassan 2,5éve, azóta sokat sütök is. Neki a hozzátáplálás kezdete óta főzök, turmixolok stb. Mostmár teljesen kiiktattuk a házhozszállítást.:) Az én férjem imádja, ha finom kaja van az asztalon, de azért sem szól ha másnapos vagy harmadnapos a kaja. Az én környezetmben sütnek főznek az ismerőseim zömével, szóval szerintem nem gáz a helyzet. Ja az anyukám 64 éves és rendeli a kaját, mert utál főzni. :) Mikor kicsik voltunk akkor megerőltette magát, de nem nagyon!:)
2012. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
7: tudod is tartani az előre tervezést? Én is kétnaponta főzök, az ősszel megpróbáltam a heti tervezést, de aztán feladtam, mert egy-két jó akció miatt mindig egy főételt megváltoztattam. Pedig jó lenne elérni, hogy csak heti egyszer kelljen bevásárolni...
2012. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!