Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akkora nagy gond, ha a...

Miért akkora nagy gond, ha a gyermekem nem engem néz non-stop a babakocsiban, hanem a környezetét?

Figyelt kérdés

Eddig láttam/tapasztaltam már a hordozókendős "kifelé ne!" c. felhívást is, de most már az is gond, hogyha a gyerek nem engem néz, hanem nekem háttal a külvilágot.


Miért gond ez?!


2012. aug. 30. 10:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Itt a link:

[link]

2012. aug. 30. 10:55
 2/9 anonim ***** válasza:
ha neki így jó, akkor miért ártanál neki??? Hordozókendőben, kenguruban terheled a gerincét ha kifelé kötözöd fel, egy jó babakocsiban nem, teljesen mindegy milyen irányba néz, ha nem tetszene neki, reklamálna. Nem kell minden cikknek igazat adni. Az én gyerekem kifejezetten unt engem nézni.
2012. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Valóban így van, ahogy írod! A hordozókendőkben nem mindegy, hogy hogyan van belekötve/rakva! Én ezt alá is írom!


Viszont már kicsit "durvának" gondolom azt, hogy a babakocsis séták sem mindegy, hogyan zajlanak.


Legközelebb ne kössem be az autóülést menetiránynak szembe, mert az is ártalmas lesz a gyerek szemének?!

2012. aug. 30. 11:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Elolvastam, amit belinkelt az első válaszoló. Mekkora hülyeség, már bocsi! A babakocsik nagy részét nem is lehet magad felé fordítani. Másrészt attól, hogy a napi 1-2 óra alatt az anyuka felé néz, otthon meg egyáltalán nem foglalkoznak vele, akkor aztán tök jó lesz a kapcsolat... Mi mindig nagyon sok időt fordítottunk a gyerekre, babakocsiban kifelé ült, igaz, mindig a kis barátnőjével sétáltunk együtt, és elnézegették egymást, és most lassan 3 éves. Remek a kapcsolatunk vele, jól kommunikál, barátságos, kedves. Szerintem nem ezen múlik. A hordozókendő, kenguru az más, mert ott a gerinc érintett. De a babakocsinál egyébként is ajánlják, hogy nagyobb babák kifelé legyenek, hogy tudjanak nézelődni, ismerkedni a környezettel.
2012. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, látom, hogy te linkelted be kedves kérdező.
2012. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ezt butaságnak tartom. Mikor babakocsizott a fiam, mindig hátulról toltam (nem volt más lehetőség a kocsi miatt). Nem hiszem, hogy ártott volna neki, sem a szemének, sem a kettőnk közti kapcsolatnak. Mindig beszéltem hozzá, tudta, hogy ott vagyok, a lakásban folyton engem nézett. Kint nézegethette az autókat, néniket bácsikat, fákat, kutyákat. Rengeteget tapasztalt ezáltal, nem hiszem, hogy ez baj lett volna. Kicsit túlzás nak tartom, hogy ennyire be kellene mindent szabályozni a gyerek körül, miért ne tapasztalhatná meg a világot. Mi lesz a következő, csak elsötétített üvegű, speciálisan babáknak kialakított üvegházakba lehet őket vinni sétálni, ahol szabályozott a levegő, és semmilyen inger nem szűrődik be a külvilágból? Ez már nekem sok, sőt inkább sokk.

A hordozókendő, rendben van, mert ott felléphetnek gerincproblémák, de ez már túlzás.

2012. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyan már, a köznyelvben a "brit kutató" mára fogalommá vált! :) Kicsit olvasgass a neten, és észre fogod venni, hogy mér mindent, és mindennek az ellenkezőjét bebizonyították. Egyáltalán nem szabad foglalkozni velük.
2012. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem mindegy, mekkora babáról van szó.

A nagyon kicsiknek azért ajánlják inkább az anyuka felé nézést, mert a túl sok külső inger felzaklathatja a babákat és így nem látja a szülője ismerős, megnyugtató arcát. A hordozóban való kifordítás ellen is ez a másik érv, azaz, hogy nehezen elkerülhető a túlingerlés.

2012. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nekünk kb 1 éves korától már sportkocsiban toltuk. Ez mekkora h.üleség, hogy nem lehet így. Most őszintén ha annyira nem jó akkor miért nem gyártanak normális átfordíthatós sportkocsit, amit esernyőre lehet csukni? Ezt kéne megkérdezni a fene nagy szakembertől!


Egyébként meg szerintem pont, hogy felfedezi a környezetét, és ez jó. Amúgy pedig soha nem aludt a sportkocsiban. Amikor a nagykocsit használtuk néha néha (bevásárláskor nekem jobb volt, mert nagy a csomagtartója) majd kiesett annyira kitekeredett mert nézelődni akart. :)

2012. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!