Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol nevelnél szívesen gyereket?

Hol nevelnél szívesen gyereket?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, sokan vagyunk, akinek van egy idealizált képe arról, hogy hol tölthetné nevelkedhetne a gyermeke boldogan. Ezzel szemben a valóság sajnos sokszor egész más.


Írjanak azok, akik szerencsés helyzetben vannak, mert olyan környezetben nevelnek gyereket, ahol szeretnének.


És azok is, akiknek ez nem adatik meg, de mégis megpróbálják a legjobbat kihozni a helyzetből.


Érdekelne az is, hogy szerintetek az élőhely mennyiben befolyásolja a gyermekkor minőségét, a személyiség alakulását.


Köszi előre is!



2012. aug. 31. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, ne pontozzatok le nagyon, de én sokszor már az amishok közé mennék gyereket nevelni...
2012. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a belvárostól nem távol szeretnék élni egy nagy családi házban, kis kerttel.

A kertben lenne pár játék és veteményes.

Falun nőttem fel, sajnos nagyon sokszor nem tudtam eljárni különórára vagy később a barátaimmal erre-arra, mert nem volt rendesen tömegközlekedés. Emiatt nem szívesen költöznék falura.


Most a belvárosban élünk, nekem tökéletes: minden közel van, van sok játszótér, közel van a Városliget és a Margit-sziget. Nem kell tömegközlekedni a gyerekorvoshoz, a védőnőhöz, később a bölcsődéhez sem. A férjem munkahelye is közel van, korán hazaér és el is tudunk menni elé babakocsival ebben a jó időben.


De már teszünk félre, ha minden igaz 4-5 év múlva tudunk költözni :-)

2012. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint a kedvenc városomban Gyulán szeretném és fogom nevelni, az a szülővárosom is egyébként.


Mindenféleképp kertes házban saját szobával, kint kutyával macskával, bicajjal, az utcában gyerekekkel, hogy tudjon majd bandázni.


A lakás enyhén country stílusú, karácsonykor kiásott, nem kivágott fenyőt díszítenénk, sok holmiját én magam csinálnám, persze vennék is neki boltban, de pl egy cuki kötött sapka... :)


Mosható pelenkát használnék, hogy a szokásos 2 tonna kakispelenkát, amit a babák termelnek, és ami nem bomlik le ne írhassa senki az én számlámra, emellett az álomotthonom valamiféle alternatív energiaforrást használna (nap, szél, geotermikus --> ez Gyulán még meg is oldható a termálvizek miatt)


A szemetet szelektíven gyűjteném, és megtanítanám a gyerekemet is erre, hiszen neki tartjuk tisztán a Földet (már aki).


Így visszaolvasva kicsit hippi-környezetvédő habzószájú zöldanyának tűnök, pedig ezek a dolgok szerintem nem kerülnek iszonyatos fáradtságba, mégis nyugodtabb lehet az ember lelkiismerete.


Amúgy a műanyag játékokat nagyon utálom, meg eleve a műanyagot, szóvan nekem még a vödröm is fából lesz :D

ilyen:

[link]

2012. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először is bocsánat, a kiírásban két mondat/gondolat összecsúszott, de ezek szerint, így is érthető volt:-).


Az amish-ok már nekem is eszembe jutottak:-)))!


És az ökoanyu-koncepció sem áll távol tőlem.

2012. aug. 31. 16:47
 5/6 A kérdező kommentje:

Minden vágyom, hogy tiszta levegőjű helyen, természet közelben, hagyományaikat ápoló közegben neveljem a gyerekeimet, de a megélhetési kényszer mást diktál.


Jelenleg Pest mellett élünk egy városban, tehát távol a nagyváros zajától, de közel a kisváros zajához.


Ikerházban, tehát van kis kert, de mégis messze a természet, mert a környezet elég forgalmas.


Nemrég költöztünk ide egy lakóparkból, de úgy érzem, mégsem az igazi.


Nem találom a gyökereimet itt, mert ez nem a szülővárosom, de a szülővárosom sem lenne ideális hely számunkra.


Az idő pedig telik-múlik, a gyerekek cseperednek, lassan kezdjük az óvodát. Egyre több kötöttségünk lesz, ami majd idecövekel minket, miközben a szívem azt súgja és a gyomromban is azt érzem, hogy nem az igazi!


Irigylem azokat, akik felkerekednek, és vidékre költöznek félig-meddig nomád körülmények közé, mert szeretnének a gyerekeiknek boldog, nyugodt, sziréna és egyéb zajmentes gyermekkort biztosítani.


Pedig a lehetőség nekünk is adott, a mersz viszont hiányzik.

2012. szept. 1. 10:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Belvárosban nőttem fel, játszótereken, iskola 5 perc séta, minden elérhető.

Szerintem ez így jó, most is itt lakunk, eszemben sincs máshová költözni.

2012. szept. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!