Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam kezdi az ovit minden...

Kisfiam kezdi az ovit minden féle praktikus tanácsot szívesen vennék!?

Figyelt kérdés
Első gyermek így fogalmam sincs mire számíthatok ! Még nem mondom bombabiztos szobatisztának,mert a kakiért szól de a pisit tartogatja remélem mire kezd addigra ez is menni fog ! Szóval miket érdemes beszerezni pl. legyen inkább tépőzáras cipő bentre ,hogy egyedül is boldoguljon vele ilyesmi tanácsokat szívesen vennék illetve ha írnátok picit a lelki részéről azt is megköszönném !
2012. júl. 27. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ovis lesz ősztől... Én is várom a tippeket.:)
2012. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ruhákat adj rá bentre, amikkel egyedül is boldogul, tehát ne legyen cipzáras nadrág, hanem gumis derekú. A cipők tépőzárasok legyenek. Mivel egész nap cipőben vannak a szobában, jó, ha minél kényelmesebbet veszel neki, valami szandi jó, amit könnyen tud le és felvenni.

Mesélj neki, hogy milyen jó hely az ovi, vannak erre aranyos könyvek (pl Anna Peti Gergő vagy Bogyó és Babóca).

Egyébként nem fogják magára hagyni a dadusok és az óvónénik, szóval ne parázz, ha még segíteni kell neki evésnél vagy pisinél vagy bárminél.

2012. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk lehet akár fűzős is a cipő, szívesen bekötik neki, csak annyit kérnek a gyerektől, hogy húzza fel.

Olyan ruhákat vigyetek be, amik kényelmesek. A gyerek játszani megy, nem divatozni. Bentre vékonyabb melegítő alsókat viszek, pólókkal/hosszú ujjú felsőkkel. Kintre tréning együtteseket. A harisnyákat és egyéb alá öltözeteket nem szeretik sem a gyerekek, sem a dadusok/óvónénik, mert nagy a macera vele. Sokkal jobb, ha hidegben a benti vékonyabb nadrágra húzhatja a kinti melegítőt. Nálunk minden ruhadarabba/cipőbe kell jelet tenni. Van aki textil filccel, van aki bevasalhatós/bevarrós címkével oldja meg.

Én tavaly nagyon elrontottam, mert nem igazán készítettem fel a gyerekemet az óvodára. Egyszer csak eljött a szeptember 1. és a gyerek bent találta magát. Rengeteget kell róla előtte beszélni, hogy tudja a gyerek mi vár rá. El kell mondani, hogy mennyi gyerek lesz ott, mennyi óvónéni, dadus, mikor megy be, mikor jön haza. Mi fog ott történni. És ami még nagyon fontos, hogy mi szülők addig mit csinálunk.

2012. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem igazán tudtok lelkileg felkészülni, ha nem volt bölcsis. Én 2 hétig bőgtem, hol vele hol nélküle. Ezen át kell esni. Ami nagyon fontos, és ha megteheted persze, az ő ritmusában szoktasd be. Én itthon vagyok a kicsivel, szóval januárban lett csak ottalvós előtte csak délelőttös.Addigra szívesen ott aludt, előtte sírt. De minden gyerek más és persze a többség dolgozik. Amiktől tartottam: öltözködés, cumi, wc-zés....semmi nem volt gáz. Mindenki kis ügyetlen, bepisilnek, mindenben segítenek,szóval ezen ne parázz. De most megy ugye középsőbe és másképp látom..az ovi szuper hely, imádja:)

2012. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igaz kicsim bölcsis,a lelki részéhez tudok hozzászólni,nálunk akkor oldódott meg a beszokás mikor sikerült tudatosítani benne,h bármi történik is nagyon-nagyon szeretjük és amint tehetjük megyünk érte a bölcsibe.
2012. aug. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, a gyerkőcnek mindig azt kell érezni, hogy nagyon jó oviba járni, és ő kiváltságos, hogy járhat, még ha nekünk, szülőknek nehéz is ezt mutatni. Nekem bölcsis a lányom, én is mindig mondom neki, hogy mihelyt anya végez a munkában, megyek érte és jövünk haza együtt játszani és este összebújunk.

Gyakorlati tanács?:) Tényleg nem "divathely" az ovi/bölcsi, én nem győzöm most a homokot súrolni a cipőjéből, így kétszer is meggondolom majd, hogy milyen lesz az őszi cipője.:)

2012. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mi, mivel a fiam nem volt bolcsis, ezert elotte minioviba jarattuk (par honapot), kellett, nem egybol a melyvizbe megy.


ovisjelnek valami kulonlegeset akartam, de tulspilazni sem akartam, zsugorkabol csinaltam ovisjelet az alsonemuknek, es a csigás gombot varrtam a ruhaira (csiga a jele), olyan, mintha disz lenne, nagyon tetszik neki.


nalunk (es ahogy levettem mas szuloknel is), edesseg es jatszoter van ovi utan, az edesseget mindenki mar kinnt intezi, a jatszoteren pedig ott folytatjak a gyerkocok, ahol az oviban abbahagytak, csak a szulokkel


mi rengeteget beszelunk rola, mar nagyon varjuk, kideritettem kik lesznek a csoporttarsai (a hazunkbol gyerekek, akikkel amugy sajnos nem nagyon tartjuk a kapcsolatot, de nem vagyunk rossz viszonyban), roluk is nagyon sokat beszelek, hogy jo lesz egyutt jatszani.


igazabol a szobatisztasag miatt ne aggodj, kiswck vannak, meg a tobbiek nagyon inspiraljak oket, a kajara, amit itthon meg se eszik, ugy veti magat ra, mintha soha nem evett vola (ovoneni szerint minden gyerek)


egy hetnek elegnek kell lennie, ha jo az ovoneni (mert ha jo, akkor ugyis "elcsabitja", ezalatt az egy het alatt felepiti azt a bizalmat, ami kell.

ne lassa, hogy nehezen szakadsz el tole,es ne menj be vele jatszani, de legyel ott. aztan mondd, hogy elmesz boltba, de visszajossz. mi eloszor rossz miniovit probaltunk, nem volt bizalom az ovoneni es a gyerek kozott, nem szerette, el is mentunk, a mostani miniovit imadja, el is jatszuk, hogy en vagyok a katineni (ovoneni), meg sokat beszel rola, remelem a rendes ovival is igy lesz. ha nem, akkor macera, de megprobalunk csoportot valtani, vagy ovit vagy nem tudom.

2012. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A miénk szuper ovi, nagyon klassz óvó nénikkel. Mégis... a fiam (extra módon anyás)az első egy hónapban olyan borzasztóan szorongott, sírdogált, hogy rossz volt nézni. Ezerszer tettem fel a kérdést magamnak, hogy jól teszem-e hogy mégis viszem. Karácsonykor mondta az óvónénink, hogy mostmár igazi óvodás vált belőle. Év végére pedig valami fantasztikus változáson ment keresztül, vidám, dumás, okos, önálló nagyfiú lett. Most lesz középsős, már nagyon várja... én most is kicsit félek, hosszú volt a nyár. Most már ottalvós lesz, de tudja, hogy uzsonna után megy érte a mami.


A gyakorlati dolgokról pedig: legyen bent a zsákjában 1, de inkább 2 teljes öltözet ruha, elég gyakran leisszák/lepancsolják/öntik még magukat, de a bepisilés sem túl ritka. Nálunk nem szóltak érte (bár csak 2-szer fordult elő) átöltöztették és zacskóba csavarva megkaptuk a ruháját. Cipőt bentre olyat vigyetek amit nem sajnáltok, mert csúsznak-másznak, gyorsan kopik.(tökéletes a nyáron hordott szandi is vagy vászoncipő) Kinti cipő (amiben viszed) legyen legalább 2 pár, mert az mindig saras, homokos, vizes. jeleket én úgy oldottam meg, hogy vettem felvasalható közbélést és arra rajzoltam, belevasaltam mindenbe, még a zokniba, bugyiba is. 2-3 mosás után újra kell ugyan, mert kiesik, de van kicsi is akinek tuti más lesz a jele majd. Próbálgassátok az önállóan öltözést is, mert nagyon nagy előny, ha nem ott kínlódik vele. Persze sokat segítenek a dadusok, de sokan vannak, neki is egyszerűbb. Télre nekünk nem overallt javasoltak, hanem egy meleg vízhatlan nadrágot, amit a benti nadrágra ráhúznak. De kérdezz bátran mindent meg, neked is könnyebb, ha eleve úgy készülsz.

Sok sikert!

2012. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is köszönöm a sok hasznos tanácsot. :)

Egy leendő, igen-igen anyás kisfiú anyukája.

2012. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2012. aug. 17. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!