Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondja mindenki ha...

Miért mondja mindenki ha megszületik a kis tesó a másik háttérbe szorul?!

Figyelt kérdés

a lányom 2.5 éves.

november 17-re vagyok kiírva és már a hócipőm teli van azzal hogy legfőképp a család tagok mondják egyfolytába és főleg a lányomnak/ez háborít fel a legjobban/

ha majd megszületik a kis tesó nem kapsz ennyi figyelmet.

ami meg még kivágja a biztosítékot:

ha van egy kis hiszti a lányomnál ezt mondják neki:anya majd jobban szereti a tesót ha ilyen vagy,és én is jobban fogom szeretni!

és hiába mondom hogy attól h testvér lesz attól én még ugyan úgy fogom szeretni a lányom és nem hanyagolom el.

erre a válasz:majd csak figyeld hogy úgy lesz!

miért jó ez?

amúgy elsősorban a dédi a fő fel bujtó,anyu talán 1-2 x mondott ilyesmit,de az nem volt ennyire durva,és mondtam neki h ilyet ne mondjon amúgy is

annyira anyás a lányom.

de ismerősöktől is kaptam már ehhez hasonló "beszólásokat"


2012. szept. 1. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

nem védeni akarom őket de ezt a részét hogy majd ha a kistesó itt lesz nem kapsz ennyi figyelmet stb. lehet hogy felkészítésnek szánják hogy ne lepődjön meg ha esetleg tényleg így lesz (mert azért lássuk be tényleg kicsit így lesz)

De nagyon rossz megközelítés egyébként. Meg lehet próbálni felkészíteni persze a kislányt hogy nemsoká jön a kisbaba aki sokat fog még sírni és csak anya tudja megetetni stb. fel kell venni ha sír stbstb. ne érje meglepetésként ez a dolog, de egyébként nem hiszem hogy sokat "fogna" belőle a 2.5 éves ebből a magyarázatból.

De ezt a részét hogy anya nem fog szeretni ha így viselkedsz meg hogy jobban fogod szeretni ez hatalmas baromság és mindent előkészít a jó nagy testvérféltékenységre..:(

Én is sürgősen leállítanám aki ilyenekkel bombázza a gyereket.

Nekem 3 gyerek van 1-2 között 2 év 3 hó 2-3 között 22 hónap. És a tapasztalatom az hogy egyik gyerek hajlamosabb a féltékenységre és a "tünetek" produkálására (visszaesés stb) más gyerek meg kevésbé.

Egyébként meg biztos olvastál már te is sokat e témában hogy legjobb bevonni a nagyobbat a kicsi körüli teendőkbe hogy érezze nincs kihagyva meg ő is segít anyának meg hogy ő a nagyobb ügyesebb okosabb.

Aztán van olyan gyerek (mint az én nagyfiam) aki ezt egyáltalán nem igényelte, nem is különösebben érdekelte a kisbaba, vele csak 2szer annyit kellett játszani foglalkozni, és bizony a kisebb mivel jó alvó volt 6 hetes korától saját kiságyban aludt, a nagyobbunknak meg megengedtük hogy velünk aludhasson.

Nem vagyok híve amúgy de úgy éreztük arra van szüksége,a kicsinek meg még úgyse "fájt" hogy saját kiságyában alszik.

Most már 5.5 éves a legnagyobbunk 2 éve már hogy kérte a saját ágyat és egyedül alszik, nem velünk.

2012. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

persze hogy felkészítem a lányom arra hogy jön a tesója és hála isten erre most éppen a legjobb idő hogy 2 hónapja született meg a bátyám lánya.

mikor őt felveszem,mondom neki hogy anya a tesót is így fogja mert még nagyon kicsi,őt is így ringattam mikor kicsi volt stb. és érti.

engedem neki h megpuszilja megsimogassa ilyenek.

esténként mindig megsimogatja a pocakom,puszit ad a tesónak,

azt is mondta hogy hívják majd Zolinak :D hogy ez honnan jött.... :)

na mindegy,tehát én készülök és készítem rá őt is

és nekem ezek a családi megnyilvánulások inkább amolyan hogy is fejezzem ki magam,bosszú állósnak tünnek ha épp hisztizik a lányom vagy nem akar oda menni hogy megszeretgessék,stb

de milyen felnőtt gondolkodás ez?!

2012. szept. 1. 11:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy hagyják abba, ha nem akarják, hogy a nagy utálja a kicsit. Nálunk anyósom mondott ilyeneket a nagynak, mire én azonnal közöltem, hogy mama butaságokat beszél, mert anya ugyanúgy szeret majd téged mint eddig, és ugyanúgy leszünk együtt, csak néha várnod kell egy keveset, mert a kicsi még nem érti, mit jelent a várakozni, te meg nagy okos gyerek vagy, és érted. 6 hetes a kicsi, eddig semmi gond nem volt.
2012. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!