Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok a második...

Bevállalnátok a második babát, ha az elsö babánk már 2 éves lenne, mire a másik megszületik? Nem korai még?

Figyelt kérdés
ugy néz ki,6 terhes vagyok.nem tudom feldolgozni, párom meg nagyon akarja, hogy legyen még egy baba.orvoshoz kéne hogy menjek, ö is megerösiteni, eddig csak tesztet vettem. azért félek,mert ugy gondolom, nehéz lenne egy két éves, és egy ujszülöttel.kilehet birni? segitség az nem nagyon van. ( nem anyagi gondok miatt)
2011. jan. 3. 12:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
inkább olyanok irjanak, akik ezt a helyzetet már probálták.
2011. jan. 3. 13:00
 2/20 anonim ***** válasza:
21%

Én nem vállatam be kis korkülönbséget, ismerem magam....nekem még egy 2 éves is kicsi.

Most van egy 11 éves fiam, egy 2 hónap múlva 2 éves lányom és teljesen jó

2011. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Talán védekezni kellett volna, ha nem akarsz még babát. :-(


Nálunk 16 hónap lesz a korkülönbség, és vállalom. Abortuszt, azt soha, az nem fogamzásgátlási mód.

2011. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Rengeteg ismerősöm van hasonló helyzetben. A gyerekek szuper játszótársak lettek egy-két éven belül, együtt járnak oviba. Szinte mindenki azt mondja, könnyebb, mint hitte.
2011. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én is így terveztem a kistesót, de inkább kitoltuk még egy évvel. Hétvégén viszont teszteltem egyet, mert kimaradt a mensim. Negatív lett, de biztosan megtartottam volna, ha baba lett volna. Nem állunk rá a babacsinálásra, de abszolút nem bántam volna, ha pozitívat tesztelek :) 9 hónapos kislány anyukája (aki fogamzásgátlót szed)
2011. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

22 hó különbség van a gyerekeim között, könnyebb mint amit vártam. Teljesen ideális korkülönbség.

A 2 éves már sok mindenben tud segíteni az újszülött körül: hozza a pelenkát, tartja a törölközőt fürdetésnél, ilyesmi. Amíg szoptatsz, tudsz olvasni a nagynak, vagy elfoglalja magát egyedül. Egy 2 éves szerintem jobban elfoglalja magát, mint mondjuk egy 1 éves.

Szerintem ne aggódj, sokat fog még változni a gyermeked, mire megszületik a tesója. Hogy most milyen, az egyáltalán nem számít, 9 hónap meg sok idő, készítsd fel rá őt is lelkileg, hogy lesz tesója.

Sok sikert!

2011. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

szia!

kislányom 26 hós lesz mikor jöna tesó,most vagyok 6 hetes :)

mi így akartuk, mert így összenőnek. Mindkettőnk családjában kicsi a korkülönbség és imádjuk egymást testvérek. Meg én inkább "túl akarok lenni a nehezén" gyorsan ,mithogy visszamenjek dolgozni-belerázódjak-karriert építsek- majd újra előről kezdjem. naneeeem ,köszönöm, én inkább ezt választom! Sok nőnek sikerült,nekünk miért ne sikerülne? hmm?

Curva nehéz lesz az első év az tutibiztos,de kibirjuk! :)

2011. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad áll ,hogy bírni fogod-e.az én kisfiam 4 hónapos, én biztos várok még 3 évet, mert tudom magamról, hogy nem bírnám egyedül.Vagy legalább is addig, amíg ovis nem lesz, utána már talán könnyebb.de nagyon sokan bevállalják,és megy nekik.Remélem te is hozzájuk fogsz tartozni. Az abortusz eszedbe se jusson, mert egy életen át bánni fogod.Ezzel a problémával rá sem lehet gondolni.

más a pénz, körülmény, apa nélkül...stb.ez nem ok rá.

ezt csak azért írtam, mert az előttem lévő szóba hozta, ezért írtam erről véleményt.de te remélem nem gondoltál rá

2011. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokat ne olvastam el, csak amit Te írtál.

Frászoltam nagyon, amikor a 10 hós babánkat épp szoptattam reggel, és a férjemre bíztam a tesztet. (Mámrint, hogy ő nézze addig, hogy hány csík lesz rajta.) ÉN meg szoptatok, ő meg jön ki a fürdőből fülig érő szájjal. Én meg még jobban frászoltam. És még úgy, hogy láttam, hogy 2 csík!!!!!!!! van rajta, még úgy sem akartam elhinni, hogy tényleg......

Már a 33. hetet taposom a kicsivel. Nagyon várom. És a "nagy"lányunk is nagyon várja. Reggelente van, hogy puszit ad a pocakomra. És mondja hozzá a kistesó nevét.


SZóval, csak azért írtam ezt le, mert szerintem tök természetes, hogy Te is frászolsz most még.

Egyik ismerősöm hasonló helyzetben volt. Ő azt mondta, hogy napokig bőgött, mert hát ugye a "nagy" is még olyan kicsi. SZóval, szerintem tök természetes, hogy íyg érzünk. Az elején. AZtán idővel másként látjuk a dolgot.

Én már tényleg nagyon várom, hogy milyen is lesz megint egy olyan csöppséget fogni a kezünkben!


Kívánom, hogy a frászolás után Te is tudj majd leaglább így örülni a Kicsinek! ;)

2011. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. nem tudom, megfordult minden a fejemben.viszont ha látom a kislányunkat, olyan gyönyörü baba, jo kislány, akkor azt mondom, csak nézz rá:mekkora boldogságot tud okozni.biztos igy lennék a másodikkal is.csak most olyan váratlanul ért ez az egész.még most inkább csak az idegesség foglalkoztat mint az öröm. nem vagyok normális mi?
2011. jan. 3. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!