Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet így magánbölcsit...

Hogy lehet így magánbölcsit üzemeltetni? Milyen szülő adja be ilyen helyre a gyerekét?

Figyelt kérdés
Kislányomnak kerestünk magánbölcsit és ajánlottak egyet ami árban kedvező volt, sőt túl kedvező..Ez egy családi napközi ami 25500ft lett volna havonta.Mint mondta a csaj telefonba pályázatot adtak be, abból fogják fejleszteni, szépíteni a bölcsődet és ezért ennyi csak a havi díj. Elmentünk megnézni, hát szerintem nagyon felelőtlen aki ide adja be a gyerekét.Koszos falak,egy szobában ülőgarnitúra,egy "játékszoba" ahol a szekrénybe és össze vissza behányva a játékok,kettőben pedig franciaágy és matracok egymáson.Az étkezőben két nagy asztal 10db nagy normál székkel.Az udvaron 4-5db kismotor és egy csúszda.Se a lakás, se az udvar nem volt gyerekek számára biztonságos.Összesen 14db gyereket lehet beíratni, de könyörgöm ha valaki utána számol abból, hogy jön ki a két dadus,a szakácsnő,a gyerekek étkeztetése a rezsi stb...?
2012. szept. 1. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem félretájékoztattak téged, mert öt gyerek lehet egy családi napköziben (magánböcsi).

Vagy, ahova te beírattad egy alapítványi bölcsi?

Egy csomó feltételnek meg kell felelni, amit ellenőrizni kell. Te is csinálhatsz otthon ha megfelelsz a feltételeknek. Állami normatívát kapnak gyerkőcök után, és általában ezek Csana-egyesületek, amik pályázhatnak unios pénzekre stb....

[link]


Olyan szülő adja be ilyen helyre a gyerekét, akinek a gyerkőcét nem vették fel a bölcsibe, vagy oviba, és nem tudja kifizetni a havi 50-80ezres havi díjat.

NÁlunk (egy kisebb város) 27.000 Ft, elég barátságos, itt is csak öt lurkó van. Van egy nagy szoba, egy előtér, wc, és egy közös helység. Dadus nincs. A családi napközibe csak egy bizonyos tanfolyamot elvégzettek dolgozhatnak. Kaját az iskolából hordják.

2012. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát lehet csak 5gyerek lehet, bár én amelyikkel beszéltem a környékünkön ott mindenhol 7gyerek van egy gondozóra.Azóta mi beírattuk a lányunkat egy másikba, de óriási különbség van a kettő között.Itt szép rendezett a kert, tele játékokkal,a ház is gyerekbarát.Vannak rendes kisszékek,asztalok,ágyak stb.Tisztaság,rend van teljesen a gyerek igényeinek kialakítva.Külön itt főznek nekik,van 3gondozó.Viszik őket programokra,szerveznek karácsonyi,farsangi ünnepséget,megtartják a szülinapokat.Igaz ez drágább mert a 3nap 29000ft, de legalább megbízható helyen van a gyerekem.A másiknak még egy weboldala sincs.
2012. szept. 1. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem a 29ezer 3 napra irtó sok pénz de te tudod.
2012. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nálunk nem sok.Az összeset kérdezgetem, de 50-60eft plusz napi 500ft a kaja.Ez volt a legolcsóbb.De ha belegondolsz a heti 3nap az havi kb.14nap.Vagyis napi 2100ft durván. Ennél kevesebből úgy hogy normális ételt kapjanak,ki legyenek fizetve az alkalmazottak, maradjon is és rezsit is fizess nem nagyon lehet kihozni.
2012. szept. 1. 16:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat lehet félreérthető voltan,nem havi 3nap,hanem heti 3nap.
2012. szept. 1. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Na itt lehet én értek félre valamit.De ha 3 nap 29000Ft akkor 14 nap ahogy te írod az 134400Ft!!!????VAGY?

A 60-70 ezres is csak 14napos vagy egy havi?

Félre ne érts nem kötözködni akarok csak nem értem.

2012. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet úgy menni hogy teljes hónapot megy azaz heti 5nap,lehet heti4napot,3napot.Szóval egy héten megy pl. hétfő-szerda-péntek egész hónapban.Ez így 29000ft.Ugye függ, hogy az adott hónap hány napos így összesen 13-14napot jár egy hónapban és így az egész ára 29000ft.
2012. szept. 1. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
3.vagyok így már rendben van értem.
2012. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!