Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Újra bepisilés 2,5 évesnél?...

Újra bepisilés 2,5 évesnél? Már nagyon kivagyok. Nem tudom mi a helyes viselkedés és azt sem, hogy miért csinálja.

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam. Kb. 5 hete már szobatiszta, kivéve éjszakára. Az első pár napban néha becsurgott, de utána nem volt gond. Egészen tegnapig. Tegnap 6x pisilt be, ezért ma állandóan kérdezem, hogy kell-e pisilni. Reggel nem is volt gond, sőt egyszer még éjszaka is fölkelt, hogy pisilnie kell.

Most megint kérdeztem, hogy kell-e, mondta, hogy nem majd jön 2 perc múlva, hogy megint a szőnyegre pisilt. (tegnap is kivétel nélkül a szőnyegre pisilt)Kérdeztem miért, azt mondta, mert oda akart pisilni.

A tegnapi bepisiléseknél először mérges voltam, utána már nem csak beszéltem vele, arra gondoltam, mi van ha fel van fázva és nem tudja tartani vagy ilyesmi.

Ma viszont rájöttem, ez nem felfázás, egyszerűen valami miatt nem akar rendesen pisilni. Nem tudom mi lehet az oka. Olyat hallottam, ha megszületik a kistesó akkor lehet probléma, de most miért csinálja ezt? Nem tudok semmi olyan okról, ami ezt kiválthatta volna.

Különben 6 hónapos terhes vagyok.

Amit most csináltam az lehet, hogy nem volt a legjobb pedagógiailag, de tényleg nem tudom hogyan kezeljem.

Mondtam neki, hogy nagyon szomorú vagyok. Majd adtam rá pelenkát és mondtam, hogy ha megint tud WC-be pisilni, akkor megint nagyfiú lesz és akkor nem kell neki pelenka. Illetve van egy-két társasjátéka, amiket úgy kapott, mint nagyfiú, azokat is eltettem a szekrénybe, hogy majd akkor játszhat vele ha megint nagyfiú lesz.

Vélemények? Légyszi azért ne ugorjatok rám, tényleg kétségbe vagyok esve.


2012. szept. 3. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos fárasztó lehet a sok pisit törölgetni, de én még lehet nem adtam volna vissza rá a pelust, ellenben, ha bepisil akkor nem cseréltem volna ki azonnal, érezze csak, hogy nem olyan buli pisis gatyában lenni (persze ha leveszi magáról ez ugrik).

Lehet, hogy a terhesség hatással van rá, bár még nincs meg a tesó de már foglalkoztok vele ő meg nagyobb figyelmet akar, így szerintem ha bepisil akkor mondod, hogy szomorú vagy és közömbösen feltakarítod majd utána rá is tiszta ruhát adsz. Valószínűleg plusz figyelem kell neki még ha leszidás is. Biztos, hogy már érett rá főleg, hogy mondja, hogy azért pisilt be, mert így akarta. Fel a fejjel, tudom most el lehetsz keseredve.

2012. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már így alakult, akkor tedd vissza a pelust nyugodtan, ha magadnak jót akarsz, és nem állandóan takarítani.

Nálunk a kislányunk csinálta ezt másfél évestől 2-ig nem kellett pelust használni nappal, aztán meg igen újra. De belegondoltam, hogy az volt számomra a meglepő, hogy hamar leszokott, és kb 3 éves koráig ha elérem a valós leszokást, akkor jó. Szóval beletörődtem.

Nem vitted esetleg bölcsibe, ami miatt ellazsázza, vagy hatással lehet rá ? A kismamaságod is lehet, hogy ezt hozza ki, vagy ki tudja.

Szerintem próbálj lenyugodni, add vissza a pelust, és ha egyszer már jó volt ebben, akkor jó az esélyed, hogy nem fog örökké kellened pelusozni.

Nyugi, és türelem !

2012. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi a válaszért, de elég sok pszichológiát tanultam ahhoz, hogy azt merjem mondani sok mindent elrontottál.

Két dolog lehetséges. Először az, hogy még nem lett szobatiszta. 5 hét még nagyon kevés. A másik, hogy most fogta fel, mit jelent, hogy terhes vagy és teljesen egészséges módon tiltakozik a kistestvér ellen. Ezt úgy hívják, hogy passzív agresszív viselkedés, teljesen normális ebben a korban és büntetéssel nem kezelhető. Ne mond neki, hogy szomorú vagy, ha bepisil. Azt mond, hogy semmi baj, megoldjuk. De dicsérd meg nagyon ha bilibe sikerül. Semmiképpen ne használd ezeket a kifejezéseket, hogy csak akkor nagyfiú, ha szobatiszta. Ezzel megalázod. Ne vegyél el tőle olyan játékokat, amiket már megkapott. Azok már az övéi. Ezzel a viselkedéssel arra tanítod, hogy a te szereteted iránta feltételekhez kötött. Akkor szereted, ha szobatiszta, ha nagyfiúként viselkedik. Épp ellenkezőleg. Azt kell éreznie, hogy te mindig feltétel nélkül szereted. Még akkor is, ha tiszta pisi a szőnyeg. Ez, most, hogy kistestvére lesz különösen fontos. Számára most a legfontosabb kérdés, hogy te akkor is ugyanúgy fogod-e szeretni, ha már új gyereked lesz. Ezért csinálja ezt az egészet. Megerősítést vár, s helyette büntetést kap. Kérlek ne vedd bántásnak a levelemet, segíteni akartam.

2012. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!

Kedves 3. nem bántódtam meg, örülök, hogy leírtad. Érzem én , hogy nem jó, amit csináltam, csak nem látom, hogyan másképp.

Azt is tudom, hogy türelmetlenebb vagyok a nagy pocakkal, próbálok ellene tenni, de hamarabb szakad a cérna.

Elvben egyetértek teljesen azzal, amit írtál, a gyakorlati megvalósítás viszont nehézkes. Úgy érzem, ha úgy teszek mintha nem lenne gond ha bepisil, akkor ezzel azt az üzenetet közvetítem felé, hogy tulajdonképpen ez tényleg nem fontos, nem kell tudnia szabályoznia magát.

És az életben is úgy működik, hogy valamit el szeretnénk érni és afelé erőfeszítéseket teszünk. Jelen esetben ő nagyfiú szeretne lenni, aminek ez egy feltétele. A szeretetem nem változik feléje, persze ezt lehet, hogy nem tudom közvetíteni elég egyértelműen, illetve ő ezt máshogy éli meg. De akkor sem tudom, hogyan csináljam helyesen :(


Szerintetek nem képzelhető el, hogy tényleg felfázott és nem tudja tartani a pisit? A kakival nincs gond.


Köszönöm mégegyszer mindenki válaszát!

2012. szept. 3. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg felfázott azt egy egyszerű vizeletvizsgálattal ki lehet deríteni. Szerintem ez a történet most nem a szobatisztaságról szól, nem lesz attól később szobatiszta, ha ráhagyod.

Hagy hasonlítsam a gyereket egy autóhoz. Minden autónak van egy tankja, és csak akkor tud működni, ha az fel van töltve benzinnel. Ez a benzin működés közben folyamatosan fogy, ezért mindig újra kell tölteni.

Minden emberben van egy szeretettank. Akkor tudunk működni, ha ez fel van töltve szeretettel. De miután ezt a szeretet felhasználjuk az életünkhöz, folyamatosan fogy, így mindig újra kell tölteni. Bárki megteheti. Ma délután a teljesen kimerültnek látszó pénztárosnak a közértben azt mondtam, hogy csodálom azért mert ezt a munkát, napi nyolc órában végezni tudja. Hálásan elmosolyodott, és remélem kapott annyi benzint, amivel kibírja a munkaidő végéig. DE természetesen a család, a szeretteink tudnak leginkább feltölteni szeretettel.

Öt fő csatornája van a szeretetnek. Szeretetnyelveknek is hívják őket. Ezeken keresztül vesszük fel a szeretetet. 1.A testi érintés. (Ez elsősorban a fiúk-férfiak szeretetnyelve.) 2.A minőségi idő-kitüntetett figyelem. Ez azt jelenti, hogy abban az időben csak vele foglalkozol. Nem kevered a rántást, nem veszed fel a telefont, hanem csak rá figyelsz. Fontos, hogy gyakran nézz a szemébe.(Gyerekeknél ez nagyon domináns.) 3. Elismerő szavak. (Szintén nagyon fontos gyerekeknél, állandó a dicséretigényük.)4. Szívességek.(Ez főleg felnőtt nőkre jellemző, s sajnos ritkán kapják meg a férjüktől.) 5. Ajándékozás. (Itt persze nem drága ajándékokra kell gondolni, apróságokra, melyek a fontos vagy nekem, gondolok rád szimbólumai).

Sok embernek van egy domináns szeretetnyelve, de minden csatornát lehet használni. Az én fiam már nagyobb, de esténként lesből átölelem, megharapdálom a fülét és azt mondom, hogy én vagyok a legboldogabb anyuka, mert ilyen csodálatos fiam van. Erre ő is megharapdálja a fülemet, és azt mondja, én vagyok a legjobb mama. Egy perc alatt egy csomó benzint tankolunk.

A gyerekek nagyon nehezen viselik a változásokat. Minden új helyzetben (kistestvér érkezik, költözés, óvoda kezdés stb.) tudni akarják, hogy ebben a megváltozott helyzetben ugyanúgy szeretjük-e őket mint régen. Ilyenkor rengeteg benzinre van szükségük.

Két könyvet ajánlanék. Dr, Ross Campbell: Életre szóló ajándék; Gary Chapman: Gyerekekre hangolva.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

2012. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nálunk is ez volt a helyzet vidd el orvoshoz lehet egy felfázás,pszihológiai oka,vagy mint nálunk nem zár jól a veséje pedig mi
2012. okt. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
mi már több mint 1éve szobatiszták voltunk DE nem szoktasd vissza pelenkára
2012. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Azóta már rendbe jött, még 3-4 napig volt így, már nem veszekedtem vele, gondoltam vmikor majd rendbe jön. Sokat szeretgettem meg sokat beszékgettünk. Nem tudom minek a hatására jött rendbe, szerintem tényleg föl volt fázva.

2012. okt. 15. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!