Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi volt ennek az oka?

Mi volt ennek az oka?

Figyelt kérdés

Ma átmentünk vendégségbe az egyik rokonomhoz és ott a család 4 éves gyereke nekem esett. Nagyon érdekes volt a szitu, ugyanis a gyerek születésétől kezdve ismer, rendszeresen találkozunk is, idáig mindig nagyon jó volt a kapcsolatunk, tényleg baba kora óta babusgatom őt. Most meg odamentem hozzá köszönni és elkezdett rugdosni, lökdös és ütögetni... Semmi oka sem volt rá, semmilyen előzménye se volt. Ezután rászóltam finoman, hogy ne csinálja, de csak nem akarta abbahagyni, ezért ott akartam hagyni és amikor elindultam leejtettem a telefonomat és abban a pillanatban fejbe vágott egy műanyag gyerekszékkel. Ez annyira lesokkolt, hogy egy pillanatig megszólalni se tudtam. Ezután odamentem hozzá és megkérdeztem, hogy ezt miért csinálja, de csak röhögött. Erre az anyja azt mondta, hogy csak azért ilyen, mert unatkozik. Erre elindultam a másik irányba és a kislány megfogta a kezemet és odavezetet a játékaihoz, hogy segítsek neki megkeresni egy ladát, mintha semmi se történt volna. Persze segítettem neki, de ez az esett akkor is mély nyomot hagyott.. Egyébként vannak tapasztalataim gyerekekkel, mivel régen sokat babysitterkedtem, ez volt az első munkám is, de ilyennel sose találkoztam még. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de tényleg nagyon érdekelne, hogy miért viselkedett így..

25/L



2012. szept. 1. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Azért ilyen,mert az anyja nem neveli meg. Ha unatkozik egy gyerek,akkor sem lehet neki megengedni a verekedést!
2012. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kipróbálta meddig mehet el.....Nem kéne hagyni!!
2012. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előzővel.Azért mert "unatkozik" még nem kellene ilyen tiszteletlennek lennie a felnőttekkel.Amúgy rászólt az anya mikor elkezdett ütni téged?
2012. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Feszegeti a határokat, amiket az anyjának kellene meghatározni, de láthatólag nem teszi. Unatkozik a kis tünemény, persze, csak verje szét a vendég fején a székét. Olyan édes, mikor az agressziótól eltorzul az arca. Ez abszurdum. Az én fiam két éves, de soha nem engedném, hogy ilyet tegyen. Nem mondom, hogy nem fog próbálkozni, mert miért éppen ő lenne kivétel, de az tuti nem tenné zsebre, amit kapna, olyan hegyi beszédet még nem hallott a világ, aztán le lehet ülni az ágyra gondolkodni.

Egyszerű a válasz a kérdésre, azt a kislányt nem nevelik. Majd azt nézd meg, miket fog csinálni még 5-10 év múlva.

2012. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, az anyja tényleg alig foglalkozik, de ennek ellenére is fura, hogy egy gyerek így viselkedik..
2012. szept. 1. 21:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Sajnos természetes, hogy egy gyerek, akire mindent ráhagynak így viselkedik. A kicsik természetüknél fogva folyton keresik, meddig lehet elmenni, mert az ad biztonságot, ha tudják, hol a határ. Ha nem találják meg, még messzebb mennek, és ez lesz a vége.
2012. szept. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. szept. 1. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!