Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem kislányom...

Hogy kezeljem kislányom "rossz gondolatait"?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves és ahogy ő fogalmaz "rossz gondolatok" gyötrik. Ezek miatt annyira nagy lelkiismeret furdalása van, hogy úgy érzi el kell nekem mondani őket és bocsánatot kérni miattuk. Ezek a gondolatok olyanok, hogy bárcsak halna meg apu, mama, vagy valamelyik rokon és hasonlóak. És ha valami baj történik (pl apa beteg lesz) akkor azt hiszi az ő hibája, az ő "rossz gondolata" miatt történtek a dolgok. Azt szeretném tudni, hogy ez mennyire fér bele a normálisba, vagy másnál is voltak e hasonló gondok, hogy kezeltétek őket?

2012. szept. 4. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyerekek nagyon énközpontúak, azt gondolják, h minden miattuk történik.

Ha válás van, a gyerek saját magát hibáztatja, h ő okozta, mert pl rossz volt.

Annyit tudsz tenni, h mindig elmondod neki, h más is szokott ilyenekre gondolni, de a lényeg, h nem gondolja komolyan.

Biztos azért jut eszébe, h bárcsak halna meg mama, mert esetleg rászült, nem engedett meg valamit.

Ilyenkor el kell mondani, h nem utálod mamát, apát, stb, csak mérges vagy, de attól ugyanúgy szereted, és nem is igazán akarsz rosszat neki.


Ha nem változik a helyzet, akkor elvinném a családsegítő pszichológushoz, mert lehet, h olyan mértékű lesz a szorongása a kicsinek, ami már problémákat okozhat.

2012. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez normális, de nem is kóros. Sőt, a leirásod alapján az átlagosnál okosabb, érettebb gyermek. És feltehetőleg jóval érzékenyebb is. Lehet valami körülötte, ami tartósan rosszul érinti, valamilyen stresszforrás. Ő ezt a negativ érzést vetiti ki a "rossz" gondolataiba, ezeken a fantáziákon keresztül próbálja meg levezetni a feszültséget. Az, hogy utólag lelkiismeretfurdalása van, teljesen normális, szerintem azt mutatja, hogy az erkölcsi értékrendje teljesen rendben van.


A kiváltó okot mégis meg kellene találni, és szerintem ez már olyan terület, ahol szükségetek lesz egy pszichológusra. Nem tudom, nálatok van-e az oviban, ha igen, szerintem keresd fel egy külön megbeszélt időpontban, és mondd el neki a problémát.

2012. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a minap az 5 éves lányom mondta, hogy ha majd meghalok, akkor ő kapja meg a pulcsim ;) Mondtam, hogy egyelőre nem áll szándékomban, de ezt senki sem tudhatja előre. Azt nem tudod, miért gondol ilyenekre? Van esetleg valaki a családban, aki meghalt vagy hallott valahonnan erről? Ha valakitől hallott a halálról, akkor mit hallott? Először próbáljátok tisztázni, vajon miért gondol ezekre, van-e kérdése ezzel kapcsolatban,esetleg nem tudja hova tenni a dolgot, mi lesz azzal, aki meghal, stb. Egy beszélgetést megér. Lehet, hogy a tv-ben látott valamit és az zavarja, és nem tudja feldolgozni.
2012. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes amiről írsz, mert ebben a korban pont az azonos nemű szülő a versenytárs,azaz kislánynak az anya. Ő szeretné egyedül Apát, nem akarja hogy más is szeresse, vagy apa mást szeressen. Mondhatjuk úgy beleszerelmesedik az apjába. De ez természetes. Szerintem ugyanakkor az ellenkezője is, hiszen a gyűlölet, utálat a szereteből, imádatból is adódhat. Lehet az apja nem úgy veszi a kislány "közeledését" ahogy ő várja, és emiatt haragszik rá. Remélem érted, hogy írom. Eleget játszanak, van együtt a kislánnyal? A rossz gondolatai miatt ne szidd le sose (a leírásodból azt veszem ki, hogy nem is szidod, maradjon ez így ); csak 4 éves, neki a világ túl komplex még, nem tudja kibogozni azt, hogy mi miért történik. Csak azt mondd neki, h ez nem miatta van, neki semmi köze ahhoz, h pl. mama eltörte a lábát.
2012. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%

en eloszor is egy ordoguzovel kezdenem.

ja ,es locsolgasd szenteltvizzel

2012. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!