Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon félek és szorongok ha...

Nagyon félek és szorongok ha más gyerekére kell vigyáznom, miért nem lehet ezt megérteni, most én ettől rossz barát vagyok?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés így meg sarkított nyilván, de barátnőm (tényleg szeretnék neki segíteni) megkért hogy vigyázzak néha a gyerekeire (nekem 3 van itthon vagyok velük de épp elég őrájuk figyelni így is kibukok a nap végére megmondom őszintén egy 5 éves és egy 3 éves ikerpár).Van hogy megkér de van hogy csak érzékelteti hogy de jó lenne ha csak így itthagyhatná őket. De én 1. iszonyúan félek hogy akkor történik valami a gyerekeivel amikor itt vannak 2. nem tudom őket rendszabályozni, mert nem hallgatnak rám, még barátnőmre se nagyon. 3. rengeteget sírnak ordítanak és még kárt is szoktak okozni. 4. a gyerekeimet is bántják, arra használják hogy ütik verik, persze közbe avatkozom, de 10 percnél tovább szó sincs szépen eljátszásról, pedig egy korúak, egyik kisfiú 4 másik 5 éves.

Ezeket nem akarom az "orra alá dörgölni" de éveket öregszem ha itt vannak.

Mit tegyek mégis? Már mondtam neki egyszer hogy nehezen bírok az enyémeimmel is de valahogy nem "vágta le" mit is akarok ezzel.

Rossz ember vagyok ha nem viselem el ezeket azért hogy neki segítsek? Ne írjátok hogy visszafelé ez hogy van mert nem akarom dícsérni, de az én gyerekeim 3 ból 2 idegenekre nagyon hallgat és szót fogad. A harmadik ugyan nem annyira, de azt vittem magammal amikor valamiért a barátnőmékre bíztam a 2 másikat.

Nem kérem már hónapok óta sose hogy vigyázzon rájuk épp ezért hátha akkor nem várja el visszafelé sem.


2012. aug. 17. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én megmondanám a barátnőmnek, hogy ne haragudj, de 5 gyerekre nem vállalom a felelősséget! Ennyi.

Nekem két gyerekem van, most szóltam a barátnőmnek, hogy nyugodtan hozza a fiát, ha nincs bölcsi meg nagyi, szívesen vigyázok rá, úgy érzem képes lennén 3 gyerekre odafigyelni. De 5 nagyon sok!

2012. aug. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen szerintem is, de mások simán elvállalnak ennyit, anyám is mondja múltkor hogy dehát egykorúak egy óvónő 20 gyerekre vigyáz...hát mondom az lehet de én nem vagyok óvónő...persze anyám is cak a messzi távolból szólogat be, mert neki "saját élete van" nem ér rá unokázni.
2012. aug. 17. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért az ovoda más. Egyrészt egy intézmény, másrészt az ovónők (elvileg) képzett szakemberek,nem hétköznapi anyukák. És nem a saját otthonukban vigyáznak a gyerekekre, miközben mosnak, főznek, takarítanak.
2012. aug. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz ember, de muszáj ezt tisztázni, másképp teljesen megromlik a kapcsolatotok. nem elég érzékeltetni, neked lehet, h egyértelmű, ő pedig rettentően azt akarja érezni, h ennyi még belefér. te tudod, h alapjában véve kihasználós a barátnőd, v csak szorult helyzetben van. de akárhogy is, állj elé, és mondd meg kedvesen, de nyíltan, h nem tudod többé vállalni. ne térj ki arra, mennyire rosszak a gyerekei, mert azzal tuti megsérted, inkább azt mondd, h te magad fáradt vagy és nem bírod idegekkel ezt a hangzavart.
2012. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az a gond hogy ő ezt nem fogja megérteni mert neki semmi nehézséget nem okoz ha nem csak a sajátjai vannak otthon mert ő ilyen laza vagy nemtörődöm vagy hogy mondjam, ha ordítanak hát ordítanak együtt, nem zavarja valahogy.

Számára ez kifogás lenne ha ezt mondom, és nem szép dolog hogy nem vállalom. Ő úgy érzi ez egy kis szívesség én meg erre se vagyok képes neki.

2012. aug. 17. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját szabályokat kellene kidolgozni, pl. a barátnődnek el kellene fogadni, hogy az ő gyerekei már nem kisbabák és büntetni kellene a viselkedésüket pl. kiállítással. Ha meg neked nem fogadnak szót a gyerekei, akkor megértem, hogy nem vállalod a felelősséget értük!! Pl. kiáll az ablakba, hiába szólsz rá???

Ha megkér, szerintem ne utasítsd el egyértelműen, de mondd, hogy csak kis időre vállalod őket és bizony van büntetés, ha rosszul viselkednek. Ha barátnőd, meg kell tudni beszélni vele ezeket a dolgokat és lehet, te is kerülsz még olyan helyzetbe, hogy a tieidet rá kell bízni...jogosan kéri a viszonzást.

2012. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!