Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csikorgatja 3 évesem a...

Miért csikorgatja 3 évesem a fogait szinte egész éjjel?

Figyelt kérdés
Őrület ezt hallgatni.Megsimizem ilyenkor, ha nem használ egy picit megmozgatom.Pár másodperc, és már folytatja is.Nem lesz baja a fogainak?

2012. szept. 4. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom is csikorgatja, de már 1 éves korától, de nem minden éjjel!

Én is csikorgatom férjem szerint, pedig nem tudom hogy kell!

De tényleg csikorgathatom, mert tavaly elmentem a fogorvoshoz, csináljon valamit az első fogaimmal, mert a tömések elszürkűktek.

Na kitalálta legyen rajta porcelán héj. Megcsinálta szépen, erre másnap reggel kelek fel, mindd kiesett. Vissza mentem, felrakta megint, de másnap reggelre megint le estek. Kérdezte csikorgatom-e a fogaim, mondtam néha a férjem szerint, hát ezek szerint tényleg, mert álmomban lerágtam a fogaimról a porcelán héját!

Nem volt más megoldás, cirkonit tokot raktak fel.

Most is ha csikorgatom a fogaim éjjel, onnét tudom, hogy másnap picit mozognak a fogaim, de vissza állnak.

A Doki szerint vagy ferde a fogsor, nem

Illeszkedik jól össze, de nálam ez kizárt, mert vett lenyomatot, mindd össze illik, a felső az alsóval,

Vagy pedig lelki oka lehet, idegesség, feszültség.

Szóval utóbbi lehet a fiadnál ha eddig nem csinálta!

2012. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bruxizmus, olvass utána. Gyermek korban gyakori és legtöbbje kinövi. Ha nem akkor lehet problémának nevezni.
2012. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Ezt azóta csinálja -így jobban végiggondolva- mióta megszületett a kistesó.
2012. szept. 4. 22:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is csinálja (most lesz 3 éves)...

Anyám azt mondta, én is csináltam egy időben. (Mostanában megint, mert van, hogy a saját fogcsikorgatásomra ébredek...)

2012. szept. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!