Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év koruli gyerkocot hogyan...

2 év koruli gyerkocot hogyan szoktattot le a hisztirol, akaratosságról? A szép szó, figyelemelterelés nem használ.

Figyelt kérdés
már 1 éves kora óta durvul a helyzet,mostmár a boltban és bármilyen nyilvános helyen is elkezd uvolteni,mint a sakál,ha valami nem úgy van,ahogy O akarja. Mindenki minket néz,egyszeruen nem tudom mit kezdjek vel :(
2012. szept. 5. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiam 3,5 éves és még mindig tart nála, bár már sokkal jobb a helyzet, mert már megérti, amikor elmagyarázom mi miért van, miért nem szabad stb. Kíváncsian várom a válaszokat, mi még benne vagyunk a hisztikorszakban :) Addig is türelem, szeretet, kitartás :)
2012. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már korábban leszoktattam róla. Ha hisztizett,akkor nem engedtem neki. Bevittem a szobájába,ott ordíthatott,ameddig akart. Ha ütött-rúgott,akkor kapott egyet a fenekére. (Nem nagyot,de használt)
2012. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

3 éves és még tart az üvöltős korszak.

Nálunk az vált be, hogy leguggolok hozzá és nyugodtan elmagyarázom mi, miért, hogyan... Ez sem mindig jön be.

Amúgy meg figyelmen kívül hagyom a hisztit, ha azt mondtam nyomás fürdeni, akkor nyomás... ha hisztizik, ha nem.

2012. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz elhinni ilyenkor, de az számít, hogy hogyan és mit kommunikálsz. Van egy ilyen hasznos kommunikáció fajta, amihez nagyon sokat kell nekünk is változni, de megéri: EMK - Erőszakmentes Kommunikáció. Keress rá :)

Kitartás.

2012. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be valamennyire, hogy elkezdtem neki okos nagyfiús meséket mondani, amiben visszaköszönt a hisztije, aztán rájött az okos nagyfiú, hogy butaságot csinált és nem csinálta többé. Ő is okos nagyfiú akart lenni, mindig mondjuk is neki. De nálunk is voltak csúnya hisztik.

Mikor egy döbbenetes hiszti után ruhástul lezuhanyoztam, úgy döntöttem, nem akarok többet ilyet csinálni. Tettem a hűtőre egy papírt, amire rajzoltam egy utat, és egy hűtőmágnes rollerezik rajta előre. Ha az elejére ér, nézhet picit mesét. Ha nem ér előre, nincs mese. Csak akkor megy a roller, ha jól viselkedik. Ha hisztizni kezdett, csak a táblát emlegettem és abbahagyta.

Amúgy meg ha még mindig hisztizik, felküldöm a szobájába, kb 2 perc alatt megnyugszik már és bocsánatot kér. Ezt kb 6-8 hónap értem el.

2012. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!