Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az óvónő ködösít?

Szerintetek az óvónő ködösít?

Figyelt kérdés
2,5 éves fiam most kezdte az ovit, mini csoportot. Hétfőn ott voltam vele egész nap, kedden 1 órát egyedül is ott maradt (állítólag nem is sírt), ma majdnem 2 órát volt bent egyedül. Mikor elmentem sírt, elmondtam neki, hogy kimennek majd az udvarra játszani, utána jövök érte. Állítólag reggel gyorsan megnyugodott, amit a később beérő barátok is igazoltak, majd mikor kimentek az udvarra, akkor kezdett el megint sírni. A probléma csak az, hogy oda jár a gyerek unokatestvére is, aki már komoly, megbízható, értelmes nagycsoportos, azt mondta, végig sírt az udvaron, méghozzá nagyon (ő meg majdnem sírt vele). A fiamat kérdezve azt mesélte, hogy hisztizett, az óvónő mondta neki, hogy szabad hisztizni. Én gyanítom, hogy mikor megunta az óvónő, közölte vele, hogy nyugodtan hisztizzen (úgysem hat meg senkit), de ezt a gyerek még nem tudja rendesen elmesélni. Szerintetek miért mondta az óvónő, hogy kis sírás volt? Másfél órát nem neveznék kicsinek. Az igaz, hogy mikor beértem az oviba, a gyerek a kezében volt. És azt mesélte, hogy kedves volt az óvónő. Ami még furcsa, hogy ha a gyerek tényleg hisztizik, akkor tuti nem tudja őt az óvónő felvenni, mert nem hagyja. Szerintetek mi lehet a sztori?

2012. szept. 5. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz ezzel, minden kezdet nehéz. Valószínű sokat sírt a fiad, de az ovónők nem akarták mondani, mert tudják, hogy a szülők nagyon aggódnak ilyenkor. Tudja úgy a szülő, hogy kicsit sírt (gondolják).

Az én lányom is ma volt először nélkülem oviba, amikor érte mentem csak annyit mondtak, hogy minden rendben volt vele, és csak most a végén pityergett. Erre amikor kihozták hozzám teljesen kisírt volt a szeme, mint aki legalább egy órája sírt. Volt bent egy anyuka is, aki elmesélte, hogy nemcsak a végén sírt, hanem előtte is. És közben a lányom is azt mondta utána, hogy minden jó volt és az ovonéni is aranyos.

Persze én is sajnálom, de igyekszem tudomásul venni, hogy ez természetes ilyenkor, és az ovonők csak azt szeretnék hogy mi is megőrizzük a magabiztosságunkat a gyerekkel szemben. Ha azt mondták volna, hogy: anyuka, a gyerek egész végig üvöltött, akkor lehet hogy te sem örömmel válsz meg tőle másnap, hanem görcs lesz a gyomrodba, és ezt a gyerek is érezni fogja, így még rosszabb lesz.

Ha a fiad azt mondta hogy rendes az ovónéni, akkor nem is kellene annyira aggódni.

2012. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nevem-senki ***** válasza:
92%
Most komolyan: számít ez valamit? Minek kell elméleteket gyártani? Vagy jobb lenne, ha azzal fogadna délutàn: Egyszerűen nem bírtunk a gyerekkel. Folyamatosan ordít, hisztizik, nem tudjuk megfelelően kezelni a helyzetet!
2012. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak.

Szerintem egy óvónőnek tudnia kell kezelni a helyzetet. És azt gondolom, hogy a fiam sírt (lehet, hogy hangosan), de nem hisztizett, csak az óvónő mondta neki. Ebből pedig arra következtetek, hogy a annyira nem gyerekbarátok, mint ahogy nekünk előadják...

2012. szept. 5. 22:32
 4/9 nevem-senki ***** válasza:
84%

Mire lepötyögtem, egy értelmes édesanya màr le is írta a lényeget.

...és mi az, h "ködősìt"? Hazudozik, mellébeszél, valótlant állít, megtéveszt? Már a feltételezés is sértő! Ők szakemberek, meg tudják àllapítani, h az első napokban mi jelenthet problèmàt, illetve mi az ami mèg elfogadható a gyermek magatartàsàban.

2012. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő is vagyok és anya is. Nem, nem tudnak az óvónők sem feltétlenül kezelni (mindig jól kezelni) minden helyzetet.

tudjuk jól, hogy gyakran mi magunk, anyák sem tudjuk jól kezelni a helyzetet az egyszem, kétszem gyerekünkkel.

Aztán bekerül egy 25 fős közösségbe, ahol mindenki vadidegen, felnőttek, gyerekek, a környezet, a szokások, és nincs ott anya se.....és elvárjuk, hogy az óvónő az első perctől "kezelje a helyzetet", azaz mindent tökéletesen meg tudjon oldani, azt is, amit néha nekünk itthon sem sikerül (neki 25 gyerek közt azt, amit nekünk itthon eggyel, kettővel nem megy).


Igen, ilyenkor szokott jönni, hogy de hát azért óvónő, akkor menjen el utcaseprőnek....igen, ezt a legegyszerűbb.


Bizonyára próbálták megnyugtatni a kisfiadat, több-kevesebb sikerrel. Biztosan nem hagyták az első perctől kezdve órákig üvölteni, próbálták nyugtatni, vígasztalni.....csak közben még ott volt sok más kisgyerek is, akikkel szintén kellett foglalkozni, akik esetleg ugyanúgy sírtak, mert az első napjaikat töltötték az otthontól távol, és akiknek az anyukája most szintén indíthat egy kérdést, hogy sírni hagyták a gyerekét.


Ha a kisfiad azt mesélte, hogy kedves az óvónő, ez óriási dolog, kapaszkodjatok ebbe a kis cérnaszálba, és alapozzátok erre a tapasztalatra a beszokatás időszakát. Kicsit játszik a kedves óvónénikkel, aztán jössz érte. Érezze, hoyg te is kedvesnek tartod az óvónénijét, mert ha érzi rajtad, hogy fenntartásokkal indítasz (biztos direkt hazudnak, becsapnak téged, alkalmatlanok a munkára a pályára, mert nem tudták 5 perc alatt a három napja ovis kisfiadat megnyugtatni...), akkor elbizonytalanítod a gyereket is.


Egyébként az, hogy egy szintén óvodás (még ha nagycsoportos és értelmes, okos gyerek is) azt mondja, hogy végig sírt az udvaron a kisfiad, azért azt sem kell feltétlenül szentírásnak venni. Nyilván voltak hullámok....sírt, aztán kicsit megnyugodott, aztán megint előtört, aztán megnyugodott......egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy másfél órán át üvöltött magából kikelve úgy, hogy rá se néztek....és ennek ellenére azt mondta otthon, hogy kedves az óvónéni.

2012. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos azt gondolom, hogy mindkét óvónő eléggé kiégett (eddig ismerős gyerek járt hozzájuk, nem is hallottam sok jót róluk). Még csak 8-10 gyerek jár be, és nagyrészt közel 4 évesek, ők teljesen jól viselik az anyamentes napot. Úgyhogy annyira nincsenek lekötve. :)

Amúgy én igenis adok az unokatestvér véleményre, elég korrekt beszámolókat szokott adni, jó a helyzetfelismerő képessége. Ha azt mondta, végig sírt, akkor az úgy is volt. Este még ő is sírt otthon, mert sajnálta az én fiamat. :(

2012. szept. 6. 10:23
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Akkor b.meg vidd másik óvodába...
2012. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyás beszoktatás már sehol sincs?

Az én fiam 5 éve került egy csepeli önkormányzati óvodába, és bő két hétig ott üldögéltem vele. Első két nap bent a szoba sarkában, később már csak a zsibongóban, ahova néha kijött "puszit adni". A második héten hagytam ott, nem egész napra, hanem mikor az udvarra mentek, közöltem vele, hogy most elmegyek vásárolni, és mire bejönnek ebédelni, itt leszek. És így, tényleg fokozatosan jutottunk el addig, hogy egész nap bent maradjon.

Tudom, hogy sok szülő dolgozik, és nem engedheti meg magának ezt a luxust, de egyáltalán szokás még ez?

2012. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, nálunk nagyon gyorsan ment a beszoktatás. Hiába mondtam, hogy nem akarom siettetni, mert csak jövő héten kezdek dolgozni, azt mondták, ne húzzuk sokáig, így lesz jobb a gyereknek...

A következő hétfő amúgy borzalmas volt, úgy kellett a gyereket lefejteni rólam, úgyhogy mondtam az apukának, hogy másnap vagy ő viszi, vagy senki. Azóta csak egy pici sírás van reggel, vagy egyáltalán nincs is! Úgyhogy most az én lelkem is megnyugodott, és az óvónőkről is teljesen más lett a véleményem. Persze ez még változhat... :)

2012. szept. 20. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!