Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedvelt és kevésbé kedvelt...

Kedvelt és kevésbé kedvelt gyerekek az óvónő szemében? Találkoztatok ilyesmivel?

Figyelt kérdés
Érzésed szerint vagy az óvónő saját bevallása szerint is nem annyira kedvence a te gyereked vagy más gyereket jobban kedvel előnyben részesít? A történet végét nem írom szándékosan, mert először kíváncsi lennék, ez így oké e szerintetek, esetleg ha van itt óvónő, dajka, nagyon örülnék a véleményének.
2012. máj. 13. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Az enyémekkel nem volt ilyen oviban, de persze ott is volt olyan gyerek akit nem kedveltek az ovónék. Mondjuk én sem. Párszor számoltam magamban százig,amikor zsúron volt nálunk a kis okostojás és kifejtette, hogy nagyon helytelen, hogy cukormáz van a muffinon,mert az nem jó afogaknak, és sajnos ő nem tud a trambulinon játszani,mert a 30 ezres ruhája elszakadna. (pedig ez minőség, "mert nekem anyu csak minőséget vesz", és elkezte magyarázni a tampon használatát, valamint megkérdezte, hogy miért iszom kévét,így meg fogok halni a következő években....stb.

Ráadásul egy relative szegény család egyetlen gyermekéről van szó, a szülők mégcsak nem is diplomásak.

Megértem az ovónénit,hogy nem szereti.

2012. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát nálunk ilyesmiről nincs szó:)) Mégis ilyesmit érzek, és mond is az óvónéni meg érzékelteti hogy az a RENDES kislány aki csendesen nyugisan megül a fenekén és nem zajong, nem csapkod nem rosszalkodik mint a fiúk.

A lányomról van szó aki februárban kezdte az ovit.

2 fiú testvére van (egy kisebb és egy nagyobb), és nagyrészt fiúkkal is vagyunk körülvéve úgyhogy szegény tényleg fiúsítva is van kicsit, de azért látom hogy sokkal nyugisabb visszafogottabb mint a fiúk. De más kislányokhoz képest valóban aktívabb hangoskodóbb.

Valóban kicsit türelmetlenebb, impulzívabb típus de semmiképpen nem ROSSZ gyerek kategória.

Tényleg próbálom nem elfogultan nézni, okos, értelmes, könnyen megtanulta az anyáknapi műsort is, ügyesen szavalt stb.

(ellentétben a nagyobb fiammal aki ezekben egyáltalán nem jó, neki más az erőssége).

A történet végét még mindig nem írnám le, várnék válaszokat.

2012. máj. 13. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
az én gyerekemről sem tudom.de láttam már hogy van az óvónéninek kevésbé kedvelt gyerkőce az oviba.Én úgy gondolom,ilyen minden óvónéninek van,hisz ők is emberek,de ezt éreztetni nem szabad.különbséget tenni nem szabad.megjegyezni hogy másé mennyivel másabb jobb,szerintem egyenesen bunkóság,és tudatlanság.
2012. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na jó...engem már megöl a kíváncsiság!!!!Úgy látom nem nagyon reagálnak...leírnád mi a történet vége???
2012. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát semmi extra végülis. Csak ennyi amit érintett az egyik válaszoló hogy az óvónéni ezt mondta mosolyogva meg így viccesre akarta venni- hogy az életben máshol is így lesz hogy lesznek akik jobban kedvelik majd és lesznek akik kevésbé.

Az én lányom túl hangos, túl aktív és túl fiús neki ő a cicás bújós kislányokat kedveli,jobban tudja kezelni, de nem kell emiatt haragudni rá stb.

Elgondolkoztam hogy az oké hogy nekem ez rosszul esik (mert akárhogy nézem az én lányom is bújós igenis, a fiúkhoz képest főképp...) de vajon hibás elvárás hogy KEDVELJE a gyerekeket??? Vagy valóban így van hogy ő is csak ember és miért ne lehetne neki unszi a lányom (vagy én...).

Közben ha sarkítva nézem, az orvos se azt a beteget gyógyítja meg aki szimpatikus neki...

2012. máj. 13. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen vannak ilyen óvónénik,nálunk hangot is ad neki,ráadásul másik szülők és a gyerekek előtt.A múltkor már a lányom is beszólt mikor reggel meglátta a kisfiút,hogy"Jaj ne xy megjött!"Én meg csitítottam,mondtam neki hogy itt az anyukája,és meghallja nagyon szomorú lesz.De a lányom mondta hogy utálja.Azért mert rossz gyerek.Szülők is mondták hogy megjegyezte az óvónéni,hogy jobb is hogy beteg ne is jöjjön.Én ugyan nem ismerem a kisfiút,most költöztek ide,de állítólag nagyon rossz.
2012. máj. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na de az én lányom nem ROSSZ. Tényleg nem. Vannak rossz gyerekek, irányíthatatlan, otthon egyáltalán nem nevelt, nem "fogott" gyerekek, azokra se szép ilyesmit mondani, hangoztatni, de én épp ezt nehezményezem hogy igenis nem vagyunk ez a kategória!!! Nevelve van a gyerekem, nem ő a csoport fekete báránya.
2012. máj. 13. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is gondoltam hogy a Te kislányod rossz,ez egy ártatlan példa volt ami nálunk megesett,ne vedd magadra.Ezzel csak a kérdésedre válaszoltam,hogy találkoztam-e ilyennel.Igen találkoztam,és nem szép szerintem sem hogy kivételeznek még ha tényleg rossz is az a kisfiú.És biztos hogy éreztetik is vele.Az én lányomat úgy veszem észre nagyon szeretik,és biztos hogy van különbség.
2012. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen én is épp ezért tudom a különbséget mert van egy 5.5 éves fiam akit kezdetektől imád mindkét óvónője pedig egy ördögfióka vagyis jóval elevenebb aktívabb zizegősebb mint a lányom. Köszi a választ, nem sértődtem amúgy meg rajta csak meg akartam magyarázni hogy miért nem érzem jogosnak a dolgot (ha egy totál neveletlen iszonyú rossz gyerek lenne még valahol érteném).
2012. máj. 13. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!