Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteges hazudozó lesz a 3 és...

Beteges hazudozó lesz a 3 és fél éves fiam, vagy csak nagyon élénk a fantáziája? A te gyermeked csinált ilyet?

Figyelt kérdés
Futószalagon gyártja az érdekesebbnél érdekesebb sztorikat, és úgy adja elő, mintha azok vele megestek volna. A környezetében hallott történetekből, mesékből, álmaiból kombinál. Nem gondolkozik, csak elkezdi, és mondja, mintha olvasná. Nem szeretném, ha beteges hazudozó válna belőle.
2012. szept. 7. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
3.5 éves még nem tud hazudni. Élénk a fantáziája, ami jó. Ha olyat is állít, ami nem igaz, ő azt hiszi róla, hogy igaz, és így az ő szemszögéből nem hazugság. Úgy átéli, h saját élményének hiszi. Nincs ezzel semmi baj. Sajnálom, h ilyen rosszat gondolsz alapból a gyerekedről.
2012. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ez elég beteges kérdés, már bocs.

De ilyet feltételezni egy ilyen pici gyerekről??


Élénk a fantáziája, nem tudja kettéválasztani a valóságot az álmaitól, illetve más sztorikat is beleilleszt. Teljesen normális, hogy össze-vissza beszél egy ekkora gyerek.

2012. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális,élettani dolog! :) Örülhetsz is hogy fantáziadúsan tud gondolkodni-kombinálni!Ennek semmi köze a hazugsághoz!
2012. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, továbbiakban kérném a személyeskedés mellőzését a kedves válaszolóktól.


Megnyugtatásképpen: nem gondolok semmi rosszat a gyermekemről.


Első válaszolónak: ha élt volna a környezetedben több olyan ember is, aki beteges hazudozásaival tönkretett családokat és önmagát, lehet, hogy benned is felmerülnének ilyen kérdések adott helyzetben. Ettől én még nem vagyok rosszindulatú, és a gyermekemet sem minősítettem.

2012. szept. 7. 11:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Úristen, mi van veletek? Nem állítottam egy szóval sem, hogy bármi rosszat gondolnék a fiamról. Miért beteg kérdés? Az nem beteg, amikor a fehérfolyásról meg a különféle ocsmány hüvelygombákról beszélgettek? Nekem ez fontos dolog, és szerettem volna, ha leírná néhány szülő a tapasztalatát. Mi ezzel a baj?
2012. szept. 7. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Oké, csak rosszul tetted fel a kérdést.

Úgy hangzik, mintha eleve rosszindulattal lennél a fiad iránt.

2012. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, szakszóval élve:) az ekkora és nagyobb gyerekek még konfabulálnak, vagyis szuperül összefűzik a valóságot és a saját fantáziavilágukat:). Az ő fejükben az is ugyanolyan valóság, amit ők gondolnak, ez az élettani "énközpontúságból" . Nincs ezzel semmi baj:).
2012. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nincs semmi gond, csak élénk a fantáziája. Nem baj. Lehet meseíró lesz :)

Komolyabbra véve. Férjem keresztfia is gyártotta a (rém)történeteket, sokszor mesélt manókról, akik a szobájában laknak, de fél tőlük és nem mer ott aludni. Szülei mindig kinevették, nem vették komolyan. Egyszer nekem is mesélt róluk és figyelmesen végig hallgattam. Olyan áhitattal és néha elgondolkodva beszélt róluk, hogy én komolyan is vettem. erre engem is kinevettek, mondván ne figyeljek oda mit mesél, mert sokat szeret hazudni a gyerek. Szóltam nekik, hogy a gyerekek bizonyos életkorig láthatják az "angyalokat", lehet ezek is azok, csak manó formában. A másik dolog, hogy én is azt mondtam, nem hiszem, hogy egy 3 éves tudná mi az, hogy hazudni. Sok mesét lát, sok erőszakos dolgot a tvben (mindig oda ültették, csak nyugalom legyen), sőt egy - kettő számítógépezett, sokszor azt sem tudta mit, miért csinál a játékban, csak verekedett, lövöldözött stb. Ez mind hatással van a fantáziájára. Sőt, sokszor hallottunk olyan dolgokat a szájából, amit a szülei mondtak (egy időben sokat veszekedtek). Előadta mese formájában. Sokmindent tőle tudtunk meg, holott nem akartunk beleavatkozni és nem faggattuk, mi van otthon.

De eltértem kicsit a témától.

Szerintem nem lesz hazudozó, nem kell félned, élénk a fantáziája.

2012. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sikerült megnyugodnom, és örülök, hogy élénk a fiam fantáziája, és teljesen egészséges amit most megél. Az angyalokkal nekünk is volt élményünk.
2012. szept. 7. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!