Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy megy a beszoktatás...

Hogy megy a beszoktatás bölcsibe? Hogy viseli gyermeked? És te hogy viseled?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon szépen alakult minden. Mindketten elég jól viseljük és kifejezetten pozitívan hatott a gyerekkel való kapcsolatomra is. :)

Múlt héten kezdtük a beszoktatást. Én magánbölcsit választottam, mert ad1. nem vették fel államiba (helyhiány) ad2. nem is volt igazán szimpatikus az a bölcsi, viszont találtunk elfogadható áron nagyon jó magánbölcsit közel a lakásunkhoz... Itt nagyon kedvesek, szép minden, tiszta a bölcsi, biztonságos....

Mivel egyedül vagyok a gyerekkel, kénytelen vagyok dolgozni is, hálistennek nagyon megértő a munkahelyem és felajánlották, hogy otthonról is dolgozhatok. Eddig az ment, hogy egész nap párhuzamosan próbáltam intézni a munkámat, és a gyerekkel is lenni. Ezt nyilván nem viselte jól, és folyamatosan rosszalkodott, hogy felhívja magára a figyelmet, állandóan rá kellett szólni, veszekedés... stb. a munkával nem haladtam, a gyerek kiakadt, én is ideges voltam.... Most úgy megy bölcsibe, hogy reggel viszem (sírás nélkül bemegy játszani a többi gyerekkel!!! van, hogy azért is szólni kell, hogy puszit adjon már. :)) ebéd után érte megyek, amikor a nyakamba ugrik! itthon még alszik egyet... (vagyis én tudok dolgozni délelőtt és még egy kicsit ebéd után is) amikor felkel, onnantól meg csak vele foglalkozom lefekvésig.

Teljesen helyre zökkent minden, kiegyensúlyozottak vagyunk mindketten.

Azt a részét kicsit nehezen viselem, hogy "el kell engedni", de látom rajta, hogy jót tesz neki, sokkal nyugodtabb így a napunk mindkettőnknek. :)

Bocsánat, hogy regényt írtam....

2012. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk nem volt beszoktatás,hétfőn vittem egész napra,délután 3kor megyünk értük.

Első 2 nap rendben ment,van 2 jó barátnője akikkel együtt nőttek fel.Reggel vidáman,jókedvűen egymás kezét fogva indultak.

Ma leesett nekik a tantusz,hogy ez nem csak akkor lesz,mikor ők szeretnék,hanem mindig,így ma mind a 3 csajókát a kezünkből tépték ki. :(

Félek egy kicsit a holnapi naptól,ma sem akart már menni... Az ovónénik rájöttek maguktól,hogy a 3 lány egy "parti" így egymás mellé ültetik,fektetik őket,mindig együtt vannak.Első nap gyönyörű szépen ment minden,viszont tegnap szó szerint büdösen kaptam meg a kislányom.Bepisilt és megszáradt rajta a ruha,a nadrág fordítva volt rajta. 25 gyerekre 2 ovónéni jut...

Ma lesz szülői értekezlet,videón megnézhetjük őket...kiváncsi leszek.Próbálom neki mondani,játszani vele a szituációt,hogy anya elmegy,de jön érted,ovónéni vigyáz rád...eddig azt nyilatkozza,hogy neki jó az oviban,csak az a baj hogy én nem vagyok ott :(

2012. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jajjj bocsi,előző vagyok,bölcsiről van szó....mi már oviba járunk...
2012. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na nálunk nem megy minden jól:(

Még csak ma mentünk úgy,hogy ott hagytam regggeltől délig.Nem is volt semmi gond amíg nem kellett enni:(Egyszerűen egy falat kaját nem eszik:(Csak sír és sír:(Nem tudom így mi lesz.Egyébként sem jó evő,de hogy egyáltalán semmit:((

2012. szept. 5. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az evés nálunk sem ment első napokban. Konkrétan semmit nem evett meg, csak a tízóraira kapott gyümölcsöt. Ma viszont úgy hoztam el, hogy mondták azt mondták mindent szépen megevett: levest is és másodikat is majdnem mindet.

Szerintem ne aggódj emiatt, ha nem sír és amúgy jól viseli, akkor adj neki időt, hogy megszokja. Ha 1-2 hét múlva is változatlan a helyzet, akkor érdemes elgondolkodni, hogy hogyan tovább. Addig meg adj neki reggelit otthon és hazaviszed délben, otthon is ebédelhet, éhen halni nem fog. :)

2012. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hétfőn kezdett a fiam. Első nap együtt voltunk ott kb 1,5 órát. Második nap eltűntem fél órára, ezalatt egy kicsit sírt, keresett, hogy hol vagyok. Én nem tartottam jó ötletnek, hogy szó nélkül eltűnök, a gondozónő javasolta így. Harmadik nap már 1,5 órára tűntem el, semmi gond nem volt. Otthon előtte megbeszéltük, hogy majd el kell mennem egy kis időre. Negyedik nap már ott ebédelt. 9-től 11:45-ig volt ott. A főzeléket csak megkóstolta, de a banánt megette, sőt még egy másik gyerekét is megette.(ő nem kérte) Azt mondta a gondozónő, hogy egész idő alatt csendes volt, a rossz idő miatt bent voltak, gyurmázott, rajzolt. Az udvaron már jól érzi magát. Ma is délig lesz, de ma már rendesen elköszöntem tőle, mondtam ,hogy majd jövök ebéd után. Nem sírt mikor eljöttem. Remélem később sem fog túlzottan. Az még normális, hogy nem esznek az első napokban. Az én fiam még először az asztalhoz se ért hozzá, mikor leültették enni.
2012. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Apa szoktatta be, mert nekem mennem kellett dolgozni. Külföldön élünk, hosszú, miért volt így, nem is az a lényeg.

Első nap 3 órát volt, 2-t apa nélkül, minden rendben volt. Második nap 4-5 órát, akkor is minden rendben, de nem evett ő sem. Harmadik nap is így, akkor már sírt reggel, mikor apa elment. 4. szintén sírt reggel, de megnyugodott, evett, és ott is aludt, rendesen elaludt, nem volt gond. Utána már egész napra ment, még néhány napig sírt reggel, de egyre kevesebbet. Utána már semmi, puszit elfelejt adni, csak szalad be. Most a napokban volt kis sírás délutáni alvásnál, de fogzás miatt lehetett, most bújt ki egy foga épp két napja, tegnap már semmi gond nem volt bent.

Szerintem ő nagyon jól viselte ahhoz képest, hogy kicsi, másfél éves. Én nagyon rosszul. Sokat fogytam, sokat sírtam esténként, mikor már lefektettük. Sokszor mondtam a férjemnek, hogy csináljunk vissza mindent, nem bírom ezt így. Igazából azt hittem, én is jól fogom venni, mert készültem rá lelkileg, de úgy látszik, mégsem. :) Most már rendben vagyunk. 1 hónapja jár.

2012. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

en is kulfoldon elek. Itt ugy megy, hogy 3x1 ora, de nem egymast koveto napok a beszoktatasok. Egyszeruen ott kell hagyni egy orara. Nem is volt gond. Most sincs nagy, csak pont elotte lett szobatiszta, meg nem erti a nyelvet es nem szol. Itthon nincs baleset. Eszik rendesen. En passzolom le, apukaja veszi fel. O reggeltol dolgozik en delutanos muszakban. 2 hetig csak delelott volt, de most mar egesz nap bolcsiben van. Azert van egesz napra, mert meg mindig munkat keresek (most kezdtem, de ez csak atmeneti melo), szeretnek delelott kezdeni en is.

Tarsai kedvelik, habar meg inkabb felrevonlultan jatszik. (ez mondjuk a korat tekintve is ertheto, 2 eves)

Egy kicsit rosszul viseljuk ezt a hetet, mert reggel felkeltem, viszem bolcsibe, es ennyi az ossz talalkozasunk. Kicsit ki van borulva, en is. De nagyon remelem, hogy hamar lesz melo ott, ahova akarok menni, es akkor rendezodik minden...addig kautikus allapotok vannak nalunk.

2012. szept. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam a harmadik hetét tölti a bölcsiben. Szinte egyáltalán nem sírt, még az elején sem. Eleinte jól eljátszott. Viszont már harmadik napja sztrájkol a bölcsiben: nem eszik csak pár falatot és szinte csak ül a sarokban és alvásidőben alszik 3 órát. Kérdezték is hogy nem e beteg, de itthon semmi baja, eszik, jókedvű. Már szinte úgy érzem ,mintha azzal gyanúsítanának a bölcsiben, hogy betegen viszem vagy adtam neki valami gyógyszert és azért ilyen "kómás".

Ezt a napot még kibírja, aztán a hétvégén hátha "magához tér". Habár itthon teljesen normális. Szerintem nála így jön ki az elválás. Lehet jobb lenne, ha sírna.

2012. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!