Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kötelező az óvoda?...

Mikortól kötelező az óvoda? Csak azért kérdezem mert szólt az óvodavezető, hogy írassam be a gyerekeimet óvodába akik még csak most novemberben lesznek 3évesek, mert 2013 jan 1-étől kötelező az ovi. Ha nem igaz akkor kötelezhet rá?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
2014 szeptembertől lesz kötelező 3 éves kortól, most 5 éves kortól kötelező, tehát a nagycsoport
2012. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2014. (igen 14) szeptember 1-től lép életbe a törvény.
2012. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is novemberben lesz 3 és nekem bölcsis lesz, majd jövőre megy oviba majdnem 4 évesen. Nem volt probléma a beiratkozásnál, gondolom mondták volna, ha oviba kellene adnom.
2012. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem igaz amit mondott az óvodavezető. Nem lehet az a háttérben, hogy kevés a gyerek és ők a megmaradásért küzdenek? Sajnos az a tapasztalatom, hogy az ovikban hajlamosak hülyíteni a szülőket,hátha nem néznek utána a szabályoknak... egy példa, hogy amikor a nagycsoportos gyerekeket nyárra már nem engedik az oviba, mondván elballagtak, iskolába mennek. Holott a nevelési év szeptembertől augusztusig tart, tehát ballaghat az oviból a gyerek májusban és a foglalkozások is befejeződnek, de attól még mehet nyáron.

Na meg ha csak novemberben lesznek 3 évesek, akkor most simán mehetnének bölcsibe, tehát nem kötelező az ovi...


Az meg nem úgy van szerintem, hogy pl. a gyerek áprilisban betölti a 3 évet, másnap huss be az oviba a kiscsoportba..

Szóval én arra tippelek, hogy kell nekik a létszám.

2012. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is a létszámra gondoltam de akkor mondja meg az igazat.Én még nem akarom beadni őket mert nem szobatiszták ezt tudattam is velük de nekik ez sem baj.Telefonáltam a polgármesteri hivatalba is ott is azt mondták hogy kötelező.Hová fordulhatnák még ez ügybe?Vagy hagyam had menjenek?
2012. szept. 8. 13:26
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
3 évesen már elkezdhetik a közösségbe járást nyugodtan...
2012. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Írj egy emailt talán az Oktatásügyi Minisztériumba, vagy hogy hívják most, tisztázni. Én annó kültem egy mailt más ügyben, hamar válaszoltak.
2012. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha hiszed, ha nem, amikor a lányom ment volna óvodába nem engedték, mert nem szobatiszta. Maradt még egy évet a bölcsődébe.

A fiamért pedig foggal-körömmel harcoltak, mondván teljesen mindegy, hogy szobatiszta vagy sem, megoldják..


Most a 3 lányomnál a bölcsőde vezető a város egyik végén azt mondta, hogy szobatisztának kell lennie a gyereknek, cumi tilos, játékot bevinni (még alvó maci is!) tilos, egyedül kell ennie, terítenie, stb..

A város másik végén pedig semmit nem várnak el egy 2 éves (!!!) gyerektől. Ők azt mondták, hogy minden gyerek más, egyénileg foglalkoznak az összessel.


Na, erre varrj gombot!

2012. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Most a 3 lányomnál a bölcsőde vezető a város egyik végén azt mondta, hogy szobatisztának kell lennie a gyereknek, cumi tilos, játékot bevinni (még alvó maci is!) tilos, egyedül kell ennie, terítenie, stb.. "



Te jó ég, de gyerekbarát hely lehet ez!

2012. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mivel én beírattam őket azzal a hittel hogy kötelező és most meg azt olvasom hogy nem akkor ki írathatom őket?Vagy mi a teendő ilyenkor?
2012. szept. 8. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!