Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülinapra-karácsonyra sok...

Szülinapra-karácsonyra sok kis apróság vagy egy nagy ajándék? Ti hogy szoktátok? Gondolkoztatok már, hogy idén karácsonyra mit vesztek? Ha igen mit és hány éves (ek? )

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

attól függ,hogy mire van szüksége.nálunk úgy van,hogy mindenkitől pénzt kap.egy részéből játékot veszek,de az érintett adja át.a maradék pénzből veszek ami kell,most például az ovikezdésre kellett egy csomó minden,vagy ha nem kell semmi elteszem a pénzt külön,és ha kell valami neki,abból veszem.pont ma van a szülinapja a fiamnak,egyik Mamáéktól kapott építőkockát,egyik Déditől tűzoltós témájú építőt,könyvet,Keresztszülőktől gyurmakészletet, ruhát, másik Dédiéktől szandit,könyvet.

Karácsonyra az építőhöz fog majd témás kiegészítőket kapni,már néztem Matukás lego duplot,meg állatfarmost.

Húsvétra a locsolópénzéből futóbicajt kapott,a tavalyi locsolópénzből asztalossal cvsináltattam neki kis asztalt két székkel.

Szóval nálunk több ajándék van,mert úgy csinálom,hogy mindenkitől kapjon játékot is,mert egyelőre azt értékeli.

tavasszal kap majd rendes pedálos bicajt,majd a locsolópénzéből veszem meg neki,az meg úgy jön ki,hogy egy nagy ajándék lesz.

nekünk ez vált be,mert így nem kap hülyeséget,vagy több darabot ugyanabból,és azt kapja,aminek tényleg örül.

2012. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából mi is így csináljuk ahogy az első leírta, a lányka most lesz 4 éves, az öcskös meg 2,5.

Vagy megkérdeznek a rokonok (minek örülnénk, vagy mert konkrét ötletük van), vagy pénzt adnak amiből én vásárolok de ők adják át, vagy valami apróságot adnak át személyesen és a többi pénzt elteszem arra ami kell.


De hogy konkrét példát mondjak:

Ma ünnepeltük a lányka szülinapját, tőlünk kapott: két hosszú ujjú pólót amire én dekoráltam strasszövezővel, egy MLPony-t (ezek nagy kedvencei már régóta és gyűjti őket), gyurmát, babacipő-szettet a barbie-khoz, vízzel elkenhető zsírkrétát. A nagyiktól kapott egy társast + könyvet + pénztárgépet; a rokonoktól meg szép/minőségi tréningszettet + foglalkoztató füzeteket. A fiam is kapott (összesen) egy tréningszettet + könyvet, meg egy kedvenc mesefigura plüsst + kisautót. Kaptak 1-1 horgász szettet is (400 ft-os kórság de imádják, unkoatesóknál láttak ilyet!)És a két gyerek együtt kapott még pénzt is amit szépen eltettem.


Karácsonyra éppenséggel már megvan amit tőlünk kapnak, az egy nagy közös ajándék lesz (évek óta tartogatjuk nekik): playmobil babaház berendezéssel (Vár is van nagyon nagy, sok kiegészítővel, azt majd megkapják jövőre vagy még később...). Mellé 1-2 apróságot biztos beszerzünk még nekik de ez lesz a főajándék tőlünk.

Húsvétra kapott a nagyobbik egy szupi kis bicajt, a kicsi meg egy futóbringát - ez a korábbi összegyűjtött pénzekből lett megvéve.

A mostani ovi-bölcsikezdésre szintén ilyen névnapi-szülinapi stb összerakott pénzből vettem meg ami kellett.

2012. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mindenki megkérdezi, hogy minek örülne a fiam, és azt kapja. (játék, könyv, mert annak örül, 4 éves. ruhát, pénzt nem kap, nem örül neki). tőlünk mindig egy ajándékot kap, nagyobbat. tavaly toronydarut kapott, idén talán hókotrót a pedálos traktorra, de ez még nem biztos.
2012. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még nem igazán gondolkoztunk rajta. Bár a lányom nézegette (2,5 éves) a karácsonyi képeket és mondja, hogy most nincs karácsonyfája és hóembere, úgyhogy ő már várja nagyon! :-D

De mi kis szekrényt szeretnénk neki venni a szobájába a játékoknak, és sötétítő függönyt, így e-mellé kap valami apróságot, hogy a fa alatt is legyen, és az öröm is meglegyen. Imádja a puzzle-ket, és a legót, valami ilyesmit kap majd még mellé, bár rengeteg játéka van.

2012. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Idén tuti több nagyot kap. Egy játék konyhát tőlem és az apjától (külön élünk, de közösen vesszük meg neki). A nagyapjától és a tesóméktól pedig kis asztalt kap székekkel. Mellé biztosan kap mesekönyveket, mert imádja, meg talán 1-2 ruhát is.

Akkor lesz 22 hónapos.

2012. szept. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Több nagy ajándékot kap.
2012. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!