Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Evvel a betegséggel vittétek...

Evvel a betegséggel vittétek oviba?

Figyelt kérdés
Human parviovírus okozta erythema infectiosum.Péntek délután teljesedett ki a betegség és ezért néztem utána a neten mi lehet a baja.Orvos nem látta.Csak a tünetek alapján gondolom,hogy ez lehet.Sápadt száj,tiszta rücsis bőr,kicsit folyik az orra.Más baja nincs.Teljesen jól érzi magát a gyerek.Nincs láz,jól eszik.

2012. szept. 9. 20:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos nem látta, akkor honnan tudod hogy ez a baja? Semmiféleképpen nem vinnék egy vírusfertőzött gyereket közösségbe, 1-2 hét a gyógyulási idő...
2012. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
jaaa, már látom honnan tudod. Elvégezted az orvos a családban Phd. internetes online tanfolyamot... vidd orvoshoz...######
2012. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Latin szavakkal én is tudnék dobálózni.De szerintem csak megfázott.Lássa orvos,és attól függően mehet oviba.
2012. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam péntek délutánra jöttek ki a pöttyök és az orvos már nem rendelt.Néztem milyen sápadt az arca és gondoltam utána nézek mi lehet,mert nagyon aggódtam.A leírás teljesen ráillik a fiam tüneteire és az elsőnek írom,hogy igaz hogy vírusos fertőzés,de csak a tünetek jelentkezése ELŐTT fertőz.Egyébként azért nézek utána a betegségeknek,mert volt hogy elmentem a bőrgyógyászatra és azt mondta ó ez semmiség.És mikor már a gyerek is elkapta tőlem akkor olvastam,hogy egy igen fertőző valami volt az a semmiség....
2012. szept. 9. 20:21
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Van egy könyv, Három ember egy csónakban. Az első fejezetben az egyik főszereplő elmeséli, hogy beült a könyvtárba, hogy egy betegséget megnézzen egy többkötetes orvosi lexikonban. Miután elolvasta, továbbolvasott, végül kiolvasta az összes kötetet. És mire kijött, mindösszesen egy betegsége nem volt, az összes többi betegség tünete illett rá. Aztán elment orvoshoz, hogy megnézesse, hogy tuti, hogy az az egy betegsége nincs-e.


Szóval így nem lehet....

2012. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Azért a latin szavakat írtam,mert eddig csak úgy olvastam,hogy :az ötödik betegség.Itt egy részlet.Az eritema infekciózum vagy ötödik betegség (további elterjedt nevei: pillangóvírus, lepkehimlő) egy főként kisgyermekeket érintő vírusfertőzés, mely általában 7-10 napig tart, és többnyire nem igényel kezelést. A tünetek jelentkezésekor a beteg általában már nem fertőző.[1][2]

A betegség számos formáját az eritrovírus (előző néven parvovírus B19) okozza.[3] A betegség ismert nevei utalnak a szimptómák formájára, melyek lepke alakú foltokban jelentkeznek először a beteg arcán. Angol nyelvterületen a neve slapped cheek syndrome vagy slapped face (megpofozott arc), Japánban pedig りんご病 (ringo-byou), vagyis „alma betegség”, utalva az arc pirosságára.

2012. szept. 9. 20:26
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Lepkehimlő??????? Melyik oviba akarod vinni? Tudod, hogy a kismama magzatára a terhesség teljes időszakát nézve életveszélyes? halva szülést okozhat.


Ha lepkehimlős, eszedbe se jusson vinni. Kérlek.

Melyik ovi? Bp??????

2012. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Egyébként semmilyen kiütéses, foltos gyereket nem lehet oviba vinni. A tiétekbe lehet????
2012. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
én javasolnék neked egy pszichológust a gyerekorvos előtt. Ez a legkevésbé sem normális, hogy a gyerekeden kiütések lesznek, te diagnosztizálod és egy internetes nem minősítem milyen oldalon kérsz tanácsot, hogy vidd-e oviba holnap... ez nagyon súlyos. Beteg vagy.
2012. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi..... az óvónő észre fogja venni.
2012. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!