Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lesz nyáron a kislányom...

3 éves lesz nyáron a kislányom. Óvodakérdés. Itthon vagyok a kistesóval. Ti hasonló esetben vittétek oviba a "nagyot"?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a kistesóval. Ő maga nem akar oviba menni, azt mondja, akkor, ha én is ott lennék. Nemrég költöztünk ráadásul, nincs igazán játszópajtása. Korábban összesen kb. 10 vele egykorúval találkoztunk elég gyakran.


Most sokan mondják nekem, hogy kellene ám a közösség. Ezt én értem is. De miért erőltessem rá, ha nem szeretné.

A közösséget meg vagy előbb vagy utóbb úgyis meg kell majd szoknia.

Akkor nem ér rá még egy kicsit?

SZerintetek?

Ti mit tettetek hasonló helyzetben?


2012. márc. 26. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Én beíratnám, max délig. A közösség kell neki, ne 4 évesen szakadjon el tőled.
2012. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Nehéz kérdés, mert van mit mérlegelni.

Én nem vinném, mert ha otthon vagyok a kicsivel, akkor minek kellene neki mennie? Persze, ha ő akarna, az más. Nem is akadályoznám meg benne.

Amikor én voltam a kislány, engem vittek oviba, 1. már egy évet jártam akkor, 2. mert anyum tanult egy szakvizsgára az öcsém mellett. Hát én nagyon zokon vettem, hogy miért kell engem oviba "dugni", már nem szeret, csak mert itt az a kis bőgőmasina? :D :D :D Jó, ez felnőtt fejjel már kicsit nevetséges, de akkoriban tényleg ezt gondoltam.


Szerintem a közösség miatt elég fél napot vinni, tehát ebéd után simán hazaviheted. Esetleg ez lehet kompromisszum. De ha nem akar menni, én nem erőltetném. Egy évet simán ráér még.

2012. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

én délig vittem,de nagyon megbántam. Sok jó dolgot hozozzt magával az ovi, jártunk pár hónapot,de kivettem és majd jövőre újra megpróbáljuk. Érzelmileg nagy visszaesés lett, a tesóféltékenység borzasztóan kiéleződött, viszont önállóbb lett - na, ezért igazán nem érte meg...

Amúgy megszerette az ovit, jól is érezte magát, de már amikor azt mondta, hogy szereti az óvónénit és szívesen bement reggel, akkor sem hiányolt onnan semmit, amikor kivettem. Most is azt mondja, hogy akkor megy majd oviba, ha megy a tesó is. Nekem jobb érzés, hogy ők jóban vannak, még ha itthon nem is önállósodik annyira.

2012. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2012. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Én mindig gyerekfüggővé teszem a kérdést.

Lányom bírja a közösséget, itthon meg tiszta dili. :)

Szóval neki kell, hogy járjon közösségbe. Látom rajta, hogy szereti, jobb is olyankor minden.

De ezt csak te láthatod a gyermekeden.

Persze ha azt mondja, nem akarja, még nem jelenti, hogy valóban úgy van, hiszen lehet szeretné.

Viszont, ha valóban nem akarja, és otthon lehetsz vele, akkor máris megvan a megoldás, nem?

2012. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vittem. Nagyon anyás volt, nehezen is kezdtük, mindkettőnket megviselt, de az eszemmel tudtam, hogy most kell elengednem. Mára nagyon jó kis ovis vált belőle. Idén még csak ebéd utánig van oviba, de szeptembertől már ott is alszik, a tesó pedig bölcsis lesz :(

Ha viszed arra készülj fel, hogy nagyon sok betegséget hazahoz majd valószínűleg... nálunk általában mindketten betegek voltak szinte egész télen... :( De hátha így egy kicsit ellenállóbbak lesznek... kivédeni szinte lehetetlen, mert sok gyereket visznek betegen...

Viszont rengeteget önállósodott, okosodott, nagyon sok olyat tanult amire itthon nem tudtam rávenni. Olyan ismeretekre tett szert amit itthon eszembe sem jutott volna megmutatni, elbeszélgetni stb. tehát van neki pozitív oldala és persze negatív is, de én úgy gondolom, nekünk ez volt a legtökéletesebb döntés.

2012. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vittem, augusztusban született a kistesó, lányom szeptembertől mehetett volna, ő maga nem lelkesedett az oviért akkoriban.

Úgy érzem, jól döntöttem, semmi testvérféltékenység nincs benne és most tavasszal ő maga mondta, hogy már menne oviba.

4 napot járt, az a 4 nap nagyon tetszett neki, minden gond nélkül ment a beszoktatás, de aztán influenzás lett, utána bárányhimlős, abból még most gyógyulgat.

Nekem is sokan mondták, hogy kell neki a közösség, de én úgy éreztem,lehet, csak rosszat tenne neki.

Ha ő nem szeretné és meg tudod oldani, akkor szerintem maradjon otthon.

2012. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Én vinném. Korábban én is ellene voltam, de mire 3 éves lett, már nagyon igényelte a gyerektársaságot. És persze a játékot, foglalkozást. Itthon, a kistestvére melletti játék nem elégíti már ki. Bekerült, nagyon nehezen szokta meg, de megérte. De ez tényleg gyerekfüggő nagyon.

Viszont én úgy tudom,az új törvény alapján, ha nyáron betölti a 3. évet, akkor mindenképp vinned kell szeptemberben. Vagy nem?

2012. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem, most mondta nekem az óvónő, hogy 4 éves kortól kötelező. Sőt, a fiamat lehet, hogy fel sem fogják venni, mert nincs hely.

Én a gyermektől tenném függővé. Hogy most azt mondja, nem akarja, az egy dolog. Csak azt fogja fel belőle, hogy te nem leszel ott. De lehet, hogy olyan jól érzi majd magát, hogy fel sem tűnik neki a hiányod. A lányom az elején mindig azért balhézott, mert még nem akart hazajönni.

Valóban jót tesz neki a gyermektársaság, meg nagyon sok fejlesztő foglalkozás van az oviban. Amit te otthon nem biztos, hogy meg tudsz csinálni a tesó miatt, vagy egyszerűen azért, mert nem jut eszedbe. Erre vannak a szakképzett óvónők. A lányom nagyon sokat fejlődött, egy csomó mondókát tud, csak lesek, hogy miket alkot az oviban. Itthon is jobban elpakol, kevésbé válogat evéskor. Neki határozottan jót tett.

A fiam 2,5 éves, ő már a boltban is sír, ha EGYÜTT bemegyünk. Na, ő tuti nem viselné ilyen jól magát, vele jobban meggondolnám. Bár vele meg muszáj lesz.

2012. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyanilyen helyzetben vagyok itthon vagyok a kicsivel és jár oviba a kisfiam fél napra, ebéd után megyünk érte. Nagyon szereti, egyre több barátja van, én főleg a foglalkozások miatt örülök neki, sok új dolgot tanul amit én nem tudnék neki itthon megtanítani. Az első néhány hónapban sokat volt beteg így fokozatos volt a beszokás, de ezen betegeskedős időszakon minden gyereknek túl kell esni. Ha ő oviba van én többet tudok a kicsivel foglalkozni és a házimunkával is jobban haladok amíg a kicsi alszik, délután meg csak kettőjükkel foglalkozom, játszótérre megyünk vagy itthon játszunk.
2012. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!