Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Új ovisok szülei! A Ti gyermek...

Új ovisok szülei! A Ti gyermeketeket elérte ez az orrfolyásos, hőemelkedéses/lázas nyavalya, így pár nappal a közösségbeli élet megkezdése után?

Figyelt kérdés
Sok helyről hallottam, hogy ez van most, 3-4 nap ovi után :( Az én lányomnak egyelőre nincs hőemelkedése sem, csak nyűgösebb, picit folyik az orra...Ma még bevittem, lehet, holnap már én sem tudom vinni??? :(((
2012. szept. 10. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
az enym már köhög egy kicsit...
2012. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:(
2012. szept. 10. 10:32
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom 2.5é most 1 hete kezdte újra a bölcsit. S neki is folyik az orra. Meg prüszköl és akkor jön ki belőle a cuccos. Szombaton sokat voltunk bent a városban,akkor nézelödött és aludt a Mt-ben.Máskor egyszer alszik és annyi... Estére kicsit meleg volt a teste,meg többször is kelt szopizni éjjel. (4szer az 1 vagy 0 helyett). Nem gondoltam hogy ez most a bölcsi miatt lenne.. De fontos lett volna mennie a héten mert most sulim van.. :( Na de holnap már megpróbálok elmenni suliba ő meg marad apával.Ma egész napos oktatás lett volna nem mertem őket igy itthon hagyni.
2012. szept. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Múlthéten két napot ment oviba a fiam. Tegnap délben már köhögött, folyt az orra, éjjel nem aludtunk. Láza szerencsére nincs és nem is volt, de ma nem vittem, inkább elmentünk a dokihoz. Torka-tüdeje tiszta, gyógyszert nem kapott, de 2 napig itthon kell tartani (köptetőt adok neki, meg megy az orrszívás).
2012. szept. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen 4 napot járt és már be is lázasodott, holott utoljára februárban volt beteg. Kint vannak nagyrészt az udvaron még hiszen jó idő van, nem is értem hogy sikerült már most összeszedni valamit. És ráadásul már 2 éve ovis, nem most kezdte.
2012. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnos egy pár hétig így megy amíg bacikat cserélnek a gyerekek...

Tavaly ugyanezt csináltuk mi is. Sőt most a kisebbik fiam is orrfolyós lett, gondolom -most hogy jár már- összetapogat mindent amíg a nagyot öltöztetem-vetkőztetem...

Egy kicsit próbálom őket vitaminokkal "felturbózni". Egy idős dokinéni mondta egyszer, hogy az ilyen megfázásoknál adjunk extra adag, akár 500 mg c vitamint is. És adok homeós golyócskákat kúra szerűen.

Jobbulást!!

2012. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3,5 és most kezdte az ovit.

A második héten nagyon folyt az orra, de 1 nap után abba maradt, így másnap ment oviba.

Ma megint nem vittem, mert tegnap egész nap 38,5-39 körül volt a láza és szörcsög.:(

Nekem is fáj a torkom.

2012. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
:-( Akkor nem vagyunk egyedül a problémával... én most azon aggódom, hogy fogom orvoshoz cipelni a gyerekeimet (van egy 10 hós pici is) ; az ovi sincs közel, de az orvos még messzebb van, főleg, ha beteg is a gyerek....
2012. szept. 10. 10:46
 9/14 anonim ***** válasza:
Én a harmadik nap óta figyelem, hogy egy kicsit rekedtes a hangja, és elkezdett köhögni. Azóta is köhécsel, és néha be van dugulva az orra, de nem folyik. Láza nincs. Úgyhogy én ma is vittem még. Köhögéscsillapító szirupot kap.
2012. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

4 éves ovisom és egy 2,5 éves bölcsiem van. Tavaly ősszel és most is egy hét után náthásak lettek, egy hét után mentek újra, aztán egy hét ovi után megint betegség... egészen karácsonyig hol jártak hol nem, néha felváltva néha egyszerre voltak betegek...

De hogy mondjak még valamit: a férjem tanító, és ő is minden tanévkezdéskor elkap ezt-azt, sőt ,anyukám+a nővére óvónők, anyósom+sógornőm tanító, apósom tanár, és mindegyikük be szokott nyelni egy-egy vírust tanévkezdéskor, pedig van már jókor immunitásuk, mégis felbukkan mindig valami új verziós baci/vírus... néhány hét mire a közösségi betegségek végigmennek az adott csoporton és utána már jobb lesz.

2012. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!