Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisebb településen, falun...

Kisebb településen, falun élők! Mennyit van gyerektársaságban még nem ovis gyermeketek?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyről, panelházból most költöztünk falura. A két éves kislányom egyetlen társasága a 4 éves bátyja, de ő ovis (most épp beteg).

A játszótérre az ovis nagycsoportosokat viszik ki délelőtt, ők ugye 6-7 évesek, estefelé meg egyrészt nagyon sokan vannak, másrészt akkor van itthon apa, ilyenkor inkább vele vagyunk.

Ismeretségi körben 1-2 fiatalabb gyerkőc van, de ők nagyon messze laknak, (autó férjemnél, biciklim tavasszal lesz) egyikük babát vár, másik kis gyerkőc meg csak egyéves.

Ahol eddig laktunk, születése óta napi 2*2 órát játszótéren voltunk, hasonló korú gyerekekkel, volt kis barátnője is, akivel mindennap várták egymást a játszón.


2012. szept. 12. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, majd itt is kialakul a társaságotok.:)

Mi hétfőn Ringatóra megyünk, kedd-szerdán de. játszótér, csütörtökön szervezett baba-mama találkozó.

plusz a barátnők a gyerekekkel.

Ha nálatok sokan vannak délután, akkor menj oda egy héten egyszer, és ismerkedj meg velük, beszéld meg, hogy találkoznátok velük délelőtt.

AMúgy meg "Apa" is mehet a játszóra. :)

2012. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt sajnos semmilyen gyermekprogram nincs.

Igen, apa jöhetne, csak úgy jöttünk ide, hogy még csak egy szobánk van kész (pontosabban a nappali-konyha-étkező) és munka után gőzerővel csinálja a három hálószobát (kőműves) hogy fűtés szezonra kész legyen (vagy legalább egy kész legyen) a 4 évesem meg lelkesen segít neki, de nem hagyhatom itt úgy hogy a munka mellett figyeljen a ténykedésére. Így marad a délelőtt amikor tudnék a kislányommal játszóra járni, hiszen a fiam olyankor az oviban van.

2012. szept. 12. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ovis gyereknek is kell a gyerektársaság,de még közel sem annyira mint egy 3-4 évesnek. Elmennek a gyerekek 3 évesen oviba és egyedül játszanak,nem a másik gyerekekkel,mert még nem az a fontos nekik/ezt anyukámtól tudom aki dajka/.

Az én 2 éves lányom kb. havonta játszik más falubeli lányokkal/akik idősebbek mint ő min. 2 évvel/,de nem látom rajta hogy hiányoznának neki bármikor is ha nincsenek ott.Majd ráérnek ovis korukban egymással játszogatni,addig meg ott vagyunk nekik mi,hogy megmutassuk mit hogyan kell és mit szabad-mit nem.

Falun sem áll meg az élet,azért mert városból jöttetek azt gondolhattátok volna, hogy ez nem lesz ugyanaz!

2012. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Oh, ha egy nap a játszót választanátok, amikor ott van a sok gyerek, a helyett, hogy apa lába alatt legyen a nagy, nem hinném, hogy gond lenne. Ha nem mész, nem szerzel ismerősöket, akkor egyedül fogtok maradni.:)
2012. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze gondoltam hogy nem ugyan az, nem is ez volt a kérdés. Csak nekem furcsa, hogy attól mert kertesházban élnek az emberek, a gyerekes szülők nem járnak annyit játszótérre, mint a panelban, városban élők. Én nem csak azért jártam velük jásztóra mert nem volt udvarunk, hanem mert unalmas lett volna, ha mindig egymást bámuljuk. A játszón volt alkalma más gyerekekkel ismerkedni, olyan szituációkba (osztozkodás, vita, sorban állás a hintára) kerülni, ami otthon az udvaron a szüleivel nem történik meg.

És nekem is volt alkalmam felnőttekkel kommunikálni.

Itt, ahol mi élünk azt tapasztalom, hogy az emberek (kisgyerekesek) a délelőttöt otthon töltik, míg a házimunkát csinálják a gyerek az udvaron tesz-vesz, és az esti órákban mennek játszótérre.

Ez nekem még furcsa, és nem tudom hogy valaha ráállok-e majd. Nálunk 7-kor van ébredés, a nagyot 8-kor letesszük az oviba, még ha boltba megyünk akkor is fél 9-re otthon vagyunk, a kaja kész van 10-re. Utána dél- fél egyig az udvaron vagyunk. (a lányom addig is kint van amíg főzök, a konyhaablak előtt játszik, jön-megy)

Ebéd után alvás kb fél 4-ig, majd fél 6 felé jön a férjem, ő egyből nekiáll a munkának itthon, kb. 7-ig vagyunk kint az udvaron, utána fürdés, vacsi.

Hát ez halál unalmas nekem is, de a gyerekek is egyre gyakrabban mondogatják, hogy menjünk már valahova. Oké, de hova???

2012. szept. 12. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a faluban játszótér sincs /egyelőre/.Arra mennek a gyerekek amerre látnak,bicóznak,szomszédolnak. Ha Te is találsz a lányodnak egy kis havert biztos elhív magukhoz,mert ez itt így működik. Mi is el szoktunk menni lányomnak a korabeli fiú kispajtásához, jó, mostanában nem mert 2 hónapos a kisöcsi és nem érek rá. De majd ha nagyobb lesz megint megyünk,és ők is jönnek ha épp van szabadidejük /ők is városról költöztek a faluba/. Itt falun úgy működik,hogy be kell illeszkedni,ez van.Ha nem teszel érte,nem fognak megismerni.Járj boltba,templomba,ilyen közösségi helyekre,beszélgess, légy nyitott,különben nem fognak nyitni feléd. Ezt jó tanácsként írom,és ne játszd azt hogy városról jöttél,mert nagyon nem szeretik ezt a magatartást az itteniek. A gyerek meg majd talál barátot,de úgy hogy találjon ha tőled sem azt látja hogy ismerkedsz?
2012. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2012. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tótkomlóson, Békés megye. Szegedről jöttünk ide.
2012. szept. 13. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!