Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenki ad a 2 év körüli...

Mindenki ad a 2 év körüli gyermekének még D vitamint? Föleg akkor ha az egyik ujján a körmén egy pici fehér folt tünik fel?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta anno a gyerekorvos, hogy minden "R" betűs hónapban (vagyis szeptembertől áprilisig) napi 1 cseppet kell adni. Be is tartom, decemberben lesz 3 éves a fiam, jövő áprilisig kapja.
2012. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, én 1 éves kora óta nem adom neki.
2012. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen.3 éves koráig minden nap.
2012. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is adom 2 éves lányomnak, még egy évig.
2012. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi dokink szerint 1 éves korig mindennap, utána csak az r-es hónapokban. 2,5 éves, tehát én nyáron nem adtam, de most már igen.
2012. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éves 2 hós a kislányom. Akkortól kell adni neki heti 3x 1 cseppet, amikor már nem süt a nap, lassan elkezdem. Tavaly nyáron végig kapta, mert akkor azt mondta a védőnő, hogy még felnőttként is kéne szedni, akkor épp azt mondták. Kb. 20 hós korától heti 3x kell csak kapnia.
2012. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Elég eltérőek az orvosok véleményei... Mig Magyaroroszágon éltünk 2-3 évet mondtak, amióta elköltöztünk : közel-keletre, ahol hét ágra süt a nap télen is, itt folyamatosan szedjük. Az itteni dokink szerint a felnőteknek is rendszeresen kellene szedniük.

Olvastam itt kérdéseket a vigantollal kapcsolatban is, itt kifejezetten felhiívták a figyelmemet mikor utaztunk haza, hogy neadjam a kicsinek a vigantolt, mert kőolaj származék... szintetikus olaj.

2012. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!