Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ingyen tankönyvet miért...

Az ingyen tankönyvet miért kérik vissza? És vajon jogosan teszik? Úgy tudom az önkormányzat megkapta az árát az államtól

Figyelt kérdés
4 gyerkőcünk van, a legnagyobb most kezdte a sulit. Az első szülőin mondták a héten, hogy a tankönyvetek beszedik év végén. Ez elsőben még nem is olyan érdekes, de a későbbiekben? Ja, ha valami történne a tankönyvvel rongálási díjat kell fizetni.
2012. szept. 14. 00:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
92%
Azért mert a tankönyvet a diák csak kölcsön kapja az államtól/iskolától, de nem lesz az övé. Ha megrongálja más tulajdonát, akkor aztigenis fizesse ki és amikor nem már rá szüksége (tanév vége után) adja vissza, hogy a következő generáció is használhassa. Ezzel hatalmas összegeket spórol az állam, mert a tankönyvek előállítása nem kis költségés sok kell belőle.
2012. szept. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Anno annak idején amikor én jártam iskolába is így volt. Nem kellett fizetni a tankönyvekért, de év végén vissza kellett adni. Az ok az hogy csak kölcsönzött tankönyvek voltak. Jövőre más diák kapta meg.

Szóval jogosan kérik vissza. Ha meg akarod tartani, meg lehet venni is.

2012. szept. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Na ezért ne mondják, hogy húúúú de támogatjuk a nagycsaládosokat!!!!!!

Tiszta röhej szerintem ez így, hogy sem beleírni nem lehet, sem aláhúzni, semmit, de semmit.

Jobban jársz, ha megveszitek. És évekre vissza lehet keresni bármit, ha szükséges.

2012. szept. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

nálunk az iskola vesz meg sok tankönyvet térképet és azt az önkormányzat finanszírozza


így pl nem kerül 16-20 ezerbe a tankönyv annak sem aki nem támogatott most a legtöbbet 10600.- volt

azért ez sem mindegy !!!


nekem semmi bajom vele most is visszavittük a könyveket, általános alsóban de még felsőben sem kell összefirkálni aláhúzogatni kiemelgetni a tankönyvet

és nem utolsó sorban megtanul vigyázni rá !!!!


régen a szoc időkben is volt ilyen és remekül működött


de ha zavar akkor vedd meg mind legfeljebb a köv gyerek használja -- de akkor meg ugyan ott vagy mintha az iskola intézné


nálunk folyamatosan cserélik őket eddig nem kaptak szakadt firkás használhatatlan könyvet

2012. szept. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nincs ebben semmi különös.ingyen használhatod év végén pedig visszaadod.ha sajátot akarsz akkor meg megveszed.egyébként finnországban is ez van,ami világon az elsők között van tanulmányi eredményekben, és az iskoláztatási rendszerükben.
2012. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapja meg az államtól a tartós tankönyvek árát az önkormányzat, mindig csak az újonnan belépő ingyeneseknek utalja le az állam a pénzt, a többit az Önkormányzatoknak kell finanszírozni.
2012. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért,mert gondolom nem kap az iskola erre olyan nagyon sok pénzt és egy könyvet nem csak egy diák használ,hanem négy-öt évig is akár kiadják,mindig más gyereknek.Nekünk ebből még semmi hátrányunk nem származott,ugyan is azokat az anyagokat,amelyekre szükség lesz a későbbiekben is,megkapják a gyerekek fénymásolatba és ezt egy mappába fűzzük.Tehát,ha attól félsz,hogy esetleg a későbbiekben szükség lenne rá,akkor nyugodj meg,az iskola ezt is megoldja.
2012. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A könyvtári könyve sem firkálunk. Így nem is értem hogy a tankönyvet amit kölcsönbe kapunk miért kell összefirkálni.

Én a 80-as évek elején voltam diák. Mi is ingyen kaptuk a könyveket, de év végén vissza kellett adni. Jobb volt így, mert nem kellett fizetni érte. Ha valami könyv mégis kellett akkor megvettük.

2012. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Lányom tavaly végzett 8-ban. Ott az önkormányzat megvette helyettünk a könyveket, ki is hangsúlyozták, hogy ez nem általános és nem is biztos, hogy mindig így lesz. Tehát, akkor még megtarthattunk mindig mindent.

Idén gimnazista lett, más városban tanul, itt szintén kölcsönkönyvet adnak, de mi megvettük, hogy megmaradhassanak örökre. Így is sokkal olcsóbb lett, mint a teljes árus gyerekeknek 36 ezer helyett 25 ezret fizettünk, és ez csak a nulladik osztály.:(

A munkafüzetek viszont az ingyenesség mellett megtarthatóak, azokba dolgozni kell, így nem várható el, hogy hibátlanul visszaadják a diákok.

2012. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
iskolája válogatja nagyfiam sni igy ingyen kapja a könyveket az elsö iskolába 2 osztályt járt ott az év végén nem kérték vissza tankönyveket,mostani iskolában viszont az év végén elteték ,könyveket egyet nyári házifeladatnak megkaptunk.
2012. szept. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!