Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pszichológiailag nézve:...

Pszichológiailag nézve: sírnia "kell" egy oviba kerülő 3,5 éves gyereknek vagy sem?

Figyelt kérdés

Sokan írjátok, hogy az a jó, ha sír, mert akkor jól kötődik a szüleihez a gyerek.

Ha egy 3,5 éves - (életében először jár közösségben) örömmel megy oviba, akkor baj lenne? Feltétlen kell a sírás?


2012. szept. 14. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

dehogy kell

nekem sem sírt a lányom sőt még ki is akadt h nem ebédelhet bent és különben is miért vagyok még ott menjek haza .-)))


1 perctől szeretet az ovit soha nem sírt mert menni kell max azért mert haza kell menni :-)

2012. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik lányom sem sírt - egy jó darabig. Nekem az óvónő mondta, hogy aki nem sír a beszoktatásnál, az majd sír később. Így is lett, karácsony táján kezdődött nála a reggeli sírás, nem akart maradni. Gondolom, addigra eltelt a sok új élménnyel és ráeszmélt, hogy valójában egyedül maradt sok új emberrel :)
2012. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom sem sírt a beszoktatásnál, csak kb 1 hónap mulva, de akkor sem reggel, mint mások, hanem úgy általában nyűgösebb volt, könnyebben elsírta magát.

A fiam most kezdte a bölcsit és a második héten mondta először, hogy nincs kedve menni és kicsit sírdogált.

De az is számít, hogy már 3,5 éves! Szerintem már nagyon vágyott a társaságra, lehet 1-2 hónap mulva jön ki rajta.

2012. szept. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az oviban javarészt példásan viselkedik, kisebb kakaskodások vannak, de nem agresszív, csak próbálkozik.

Egyedül eszik, wc-zik, öltözik-vetkőzik. Már barátja is van.

Élvezi, reggel is élvezettel készülődik, alig várja!

De!!!! Itthon sokkal hisztisebb, többet enged meg magának, mint eddig. Apróságokon elkezd zokogni! Nem sír, hanem zokog fiú létére.

Mit gondoltok?

2012. szept. 14. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól viselkedik az oviban - otthon kiengedi a fáradt főzt. Ez teljesen normális viselkedés, még ez lesz/lehet hónapokig is akár.

Nem baj, ha reggel nem sír -> megbízik benned, tudja, hogy mész érte -> jó a nevelés.

2012. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam az első nap sírt kb. 2 percig, azóta egyszer sem. Már a második évet kezdte, és a mai napig kisangyal bent az oviban, itthon aztán előtör a kisördög belőle!
2012. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!