Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Belotatjátok a gyereket...

Belotatjátok a gyereket bárányhimlő ellen?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 16:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
nem oltattam be,el is kapta,6 nap alatt túl volt rajta és kipipálhatjuk.az oltás csak pár évre jó,mire felnőtt lesz ujra be kellene adatni,ki fogja őt erre emlékeztetni??főleg ha lány,és terhes lesz.
2012. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Igen, megkapták a gyerekeim, mert nagyon veszélyes betegségnek tartom.
2012. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én se oltatom be a gyerekeket, lehet csúnyácskák amíg gyógyulnak, de utána az örök élet plusz egy nap, az oltásnál kell emlékeztető, és maga a betegség se olyan szörnyű, hogy ne lehessen átesni rajta.
2012. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
igen
2012. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Én sem oltattam be, el is kapta, túl lett rajta.

Sokat dilemmáztam az ügyön, az ismerőseim között többen vannak, akik beoltatták a gyereküket, mint akik nem, de a gyerekorvosunk azt mondta, fölösleges (vélhetően ez is a gyógyszeripar erős lobbija – ezt nem ő mondta, én gondolom), igen, lehet szövődménye, de elég ritka. Az ismerős beoltott gyerekek közt volt pár, aki újra és újra elkapta a betegséget, igaz, nem voltak olyan „súlyos” tüneteik, mint egy nem oltott gyereknek, de én úgy éreztem elég furcsa, hogy többször is elkaphatja, tehát nem szerez védettséget az oltástól.


A végső lökést az adta, hogy egy gyógyszerész ismerősöm elmesélte, hogy az oltásoknál egyáltalán nem biztos, hogy védettség alakul ki az emberben, ő pl. háromszor oltatta be magát kullancs okozta agyhártyagyuszi ellen, és mikor leellenőrzite magát, kiderült, hogy nem termelt ellenanyagot a szervezete a három oltás ellenére. (Így végül hagyta a fenébe. :)


Egyébként én nem vagyok az oltások ellen, a kullancsosat beadattam a gyereknek, mert folyton a bokrok alatt mászkál – és a fenti sztori ellenére a lelkiismeretem nyugodt legalább. :)

2012. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Na én 1 db. oltást adattam be a kettőből! Azért hogy el is kapja, tehát legyen védettsége, de ne legyen annyira drasztikusan sok rajta a kiütés.


Szerintem ez a legjobb megoldás.

2012. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Két fiam van,mindkettőt beoltattam. Míg tombolt az oviban a járvány,az enyém vígan járt oviba. (kisebb most kezdte az ovit). Pici még a harmadik babánk,de őt is be fogom oltatni.
2012. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Beoltattam a kétéves fiamat. Egy infó: Ha a teljes oltási sort kapja meg, attól még elkaphatja a bárányhimlőt, de az enyhébb lefolyású lesz. Az oltás fő funkciója a szövődmények elleni védelem, amik ma már veszélyesebbek, mint gyerekkorunkban. Nekem ez volt a fő szempont.
2012. szept. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem kapta meg egyik sem.

Mindkettő túl volt rajt max 1,5 hét alatt mindenféle szövődmény nélkül.


Érdekes nekem, azt mondta a gyerekorvos, hogy ma semmivel nem veszélyesebb betegség a bárányhimlő, mint mondjuk 20-30 éve a mi időnkben. Sőt mióta rájöttek, hogy a fehér lötty amivel kenték, elég sok baj okozója, azóta nincs is annyi felülfertőzés. Akkor is volt aki könnyen viselte, volt aki nehezebben, én speciel nagyon beteg voltam, 40 fokos lázam volt 1 hétig, ráment a fülemre, mandulámra, fertőződött el seb a homlokomon, mégis élek virulok, egy db sebhely a betegség emléke.

2012. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

nem és nem is fog semmi olyan oltást kapni ami nem kötelező.

nagyon veszélyesek az oltások, károsa, sok mellékhatással.

2012. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!