Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » érdemes ovi elött bárányhimlő...

érdemes ovi elött bárányhimlő ellen beoltatni? Mennyibe kerül az oltás? és akkor a vírust még hordozhatja, ha megkapja?

Figyelt kérdés
nemsoká érkezik a kistesó is, jó lenne az oltás?van mellékhatása?
2011. jún. 26. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

En beadattam, igaz nem ovi elott, hanem korabban. A szovodmenyeket is el akartam kerulni, de mivel realis vagyok, igy masra is gondoltam.

Konkretan arra, hogy tobb gyermekem van, nyilvan ha az egyik elkapja, akkor sorban elkapja egymas utan a tobbi is es nem egyszerre fog kijonni, hanem 1-1 het elteressel. Ez nem egy rovid betegseg, legalabbis a kornyezetemben a gyerekek baranyhimlovel 2 hetig siman otthon voltak. Ha en kiszamolom, hogy ez 2 gyerek eseten 3 hetnyi otthonlet, 3 gyerek eseten 4 hetnyi otthonlet, akkor nekem allasom sem maradna... Legalabbis egy ilyen utan az elso adando alkalommal kirugnanak, mert nincs nagyszulo a kornyeken, nekem kellene ennyi ideig otthon maradni a beteg gyerekekkel.

Vessetek meg, hogy ezt is szamitasba vettem, nem csak a szovodmenyeket, de igen, en erre is gondolok.


Amugy nem tul olcso az oltas, 8 ezer egy vakcina es egy honap elteressel kell osszesen kettot beadatni.

En ugy tudom, hogy hordozo sem lesz, mert az oltas miatt ugyanugy kialakul bennuk az ellenanyag, mint bennunk, akik atestunk a betegsegen, tehat a vegeredmeny ugyanaz es ugye a betegsegen atesettek sem lesznek hordozok. Ebbol gondolom, hogy az oltottak sem.

De majd hatha valaki konkretabban tud erre valaszolni neked.

2011. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Az illetékes szervek bőszen elhallgatják (legalábbis nem verik nagy dobra), hogy minden oltás tartalmaz egyfajta higanyötvözetet; ha rájuk kérdeznek, azt a képtelenséget válaszolják, hogy "nem ártalmas, mert a tartósításra használt higanyötvözet az eg.ügyi határérték alatt van"...

Elég annyit mondanom erre: köztudott, hogy a higany: idegméreg. Az autizmus, a hiperaktivitás és számos más probléma (egyik) fő oka általában az oltás.

Japánban, és némelyik EU tagországban már annyit legalább elértek a törvényhozásban, hogy 2 év alatt ne lehessen oltatni senkit.

Egyébként -teszem fel a költői kérdést- felnőtteknek használ a higany...??


Az oltások: lelkiismeretlen b*zn*sz (nem vulgáris kifejezést csillagoztam ki, gondolom kitalálható.)

Természetesen a legtöbb védőnő, orvos, más érintett személy nem okolható érte, hanem fentebbről az oltások propagálói.


Sajnos Magyarországon köteles a szülő oltást beadatni gyermekének (tudtommal 2 hetes korban először, de sajnos van, amikor az újszülöttet azonnal beoltják), ezért senkit nem ösztönzök ellenkezésre, de halogatáshoz van jogod, de legalábbis lehetőséged. Ha sikerül megoldani: senki (felnőtt se) NE kapjon semmikor semmilyen oltást, bár aki a trópusokra utazik, két rossz közül választhat: oltás nélkül esetleg pl. malária betegséget kaphat, ami életveszélyes; vagy a másik lehetősége ilyenkor: oltást kér ellene utazás előtt, ami egészségkárosodást okozhat (többnyire sajnos okoz is).


Mindenki maga dönti el a saját felelősségére, mit tesz önmagával, gyermekével. Írtam egy alternatívát.

2011. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

. . . még valami az előző hozzászólásomhoz:


A legtöbb járvány kamu, a b*zn*sz érdekeltjei terjesztik a médiákban (a tv-t, rádiót bizonyos hatalmak befolyásolják).


Kb. az utóbbi 100 évben, amióta az oltásokat is bevezették, mondom, KB., tehát nem tudom , pontosan hány éve és nem is lényeges most itt, szóval az utóbbi 100 évben sokat javultak több kontinensen is a higiéniai feltételek (porszívó, angol wc feltalálása, fertőtlenítő szerek, stb.).

Az oltások propagálói tehát tévesen hivatkoznak arra, hogy amióta léteznek oltások, azóta jelentősen csökkentek a járványok; mint látható, ez CSÚSZTATÁS, hiszen igaz, hogy azóta, DE NEM AMIATT!


Amíg túl steril környezetben nő fel egy baba, egy kisgyermek, addig az immunrendszere amúgy sem edződik kellőképpen, nem csoda, ha az átlagnál gyakrabban kap el fertőzést. Nyilván a "ló túlsó oldalára se kell esni", tehát egy minimális ésszerű higiéniai feltételrendszert meg kell teremteni, és oltások nélkül is -az esetek messzemenően túlnyomó részében- egészségesen fog fejlődni a gyermek, hacsak nincs más gátló tényező, de az már más történet....

2011. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én bölcsi előtt beadattam a lányomnak.

Ez 2005-ben volt és akkor még csak egy oltást adtak. Ha jól tudom most már 2 oltásból áll.

Rá két évre bárányhimlős lett. Nem túl durván, de voltak pöttyei.

Hát nem voltam boldog tőle, hogy a 7000 ft-os oltás ennyit ért, de az orvosunk szerint legalább a szövődményeket elkerültük ezzel.

Na ja.Amennyiben lettek volna szövődmények.

A fiamnak már nem adatom be.

2011. jún. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem adattam be az oltást a nagy fiamnak,az ovi 4.évében volt egy óriási bárányhimlő járvány a lakótelepen,elkapta,semmi szövődménye nem volt,2 hét alatt lezajlott,utána természetesen a bölcsis tesó is elkapta.

Az is ugyanúgy 2 hetet volt otthon,aki megkapta az oltást,és ő is továbbadta a beoltott tesónak,és szülőknek is.

Én nem oltatnék...

2011. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én oltattam.

Hasonlóan mint a többi oltásnál, itt is elkapja a gyerek, de lényegesen enyhébb lefolyással, szövődmények nélkül!

Nem szeretném ha a gyerekem 3 hétig magas lázzal feküdne az ágyában,valamint a munkahelyen sem néznék jó szemmel ha egy hónapra kiesnék a munkából.

2011. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!