Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is érzitek úgy dacos...

Ti is érzitek úgy dacos gyereketekkel, hogy ezt már nem lehet kibírni? Hogy vészelitek át ezt az időszakot, és meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves múlt, és most kezdett dacolni egyik napról a másikra, és hát izé, totálkár vagyok tőle, nem tudom kezelni...:-(

Még éjjel se engedi, hogy megvigasztaljam, hisztizik, ül, és sír az ágyban, olyankor a szívem szakad meg, csak ülök ott mellette, ha meg akarom simizni, vagy felemelni, akkor üvölt, sikít, lök el...

Eddig reggel 8-9ig aludt, most 6kor felkel, és már hisztis sztem az álmosságtól, és egész álló nap sír, nem hagyja, hogy rajta kívül bármivel foglalkozzak, röhej, de még wc-re se tudok elmenni...

vmit megpróbál csinálni, nem sikerül neki, és már sikít, meg sír, ordít, szinte minden 5 percben, rám meg a szívbaj jön, hogy mi van már megint, és közben csak pl. nem tudja megnézni a gatyája hátulján a cimkét, meg hasonlók...nem akar enni, vagy alig, azt is egyedül, de nem megy neki, ordít, addig sír, míg el nem alszik, de tök keveset alszik, mert nem evett, felkel nyűgösen, eszik 3 falatot, és folytatjuk estig. Ha CSAKIS vele foglalkozok, akkor nincs gond, de eddig főzött velem, bekapcsolta a mosógépet, teregetett, most semmi nem köti le tépi a gatyámat, és sír, de hát muszáj vmikor némi kis házimunkát is csinálnom...Este 21h-kor meg már én is remegek, mert az idegeim ezt nem nagyon bírják, meg nagyon rossz érzés, hogy csak sír, de nem engedi magát megvigasztalni se...:-(( Mintha egy nagy rakás lennék, aki nézi, hogy a gyereke szenved..:'''(

A férjem meg hazajön, és sírunk mindketten, erre megkérdi, hogy mit csináltam az Ő kicsikéjével??? Hát bakker...ez is olyan mintha még jól pofán is vágna...


Amúgy a lányom kiegyensúlyozott volt eddig, elég "szabadon" van, de azért vannak keretek, nem verem egyáltalán, nem kiabálok vele, mindent elmagyarázok neki, hagyok időt, hogy dolgokat csináljon, kipróbáljon, tehát nincs nagyon amiért esetleg haragudna rám, vagy ilyesmi, hogy is írjam...

Ami gáz, hogy nincs akire hagyjam kicsit, mikor már ennyire kiborulok ugye egymást húzzuk, jó lenne egy nagyi, hogy kicsit regenerálódhassak, akkor biztos jobban bírnám...:-(


Bocs, hogy ennyire hosszú lett...:-(



2012. szept. 15. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot ugyan nem tudok adni, csak elírom, hogy nekem is pont most 2 évesen kezdte ezt a 2. fiam, semmi nem jó, se az ha foglalkozom vele, de az se ha nem, szabályos dühkitörései vannak, ha nem szabad valamit vagy csak nem sikerül neki valami. Kék-zöld a homloka, mert ha kiborul, akkor üti a falba. Egyébként szépen alszik, eszik, ezzel nincs gond, de pár hete még tök kiegyensúlyozott volt, most meg katasztrófa. Teljesen meg vagyok lőve, úgy érzem, hogy mindent jól csinálok, de mégis xar az egész nap. Hiába van nagyobb tesója, ő sosem volt ilyet, fogalmam sincs miévő legyek...
2012. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal, és még ha nincs is tanács, csak az jó, hogy nem vagyok egyedül, :-)), mert tényleg pár napja azt érzem már, hogy megbolondulok, és nem bírom már tovább...

1 hét múlva kezdjük a bölcsit is, sztem az jót fog tenni mindkettőnknek, remélem a beszoktatásra ez a dacrész nem lesz hatással...kitartást Neked is, anyám, de durva, hogy üti a fejét a falba...:-((

2012. szept. 15. 13:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, szegény, képzelheted... :(

Mint kiderült a gyerekek 20 %-acsinálja ezt és teljesen normális, ilyenkor el kell fordulni és nem foglalkozni vele (mindenki ezt mondja, ismerősök, gyerekorvos, védőnő, szakirodalom), de nagyon nehéz.

Sok sikert a bölcsihez, talán javul a helyzet akkor nálatok! Drukk :)

2012. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jesszus, akkor ha ezt ilyen sok gyerek csinálja, akkor lehet, hogy nekem is fogja...na még az kell nekem...:-/ Köszi, nektek is minden jót!
2012. szept. 15. 14:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

üdv a klubban....:(

június végén volt 2 éves,és hiszed nem,egész álló nap vonyít.Komolyan mondom,hogy alig várom,hogy aludjon:(,,,,mert agybajt kapok az állandó nyivákolástól.Minden szarért üvölt,nem fogad szót,elszalad az utcán,már ott tartok,hogy babahámot vettem és azzal közlekedünk.Iszonyat ami megy.Vannak napok,hogy elalszik én meg kimegyek az udvarra 2 cigivel és jól kibőgöm magam :(

Az apja reggel 7-től este 9-ig melózik hétvégén is.....nagyszülők még aktív dolgozók,nem tudnak segíteni.Egy dolog viszont tuti biztos,az én gyerekem egyke marad!Én ezt még egyszer végig nem csinálom,az egyszer 100.

2012. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

én leszoktam a terhességkor a cigiről, és tartom magam, de minden nap eszembe jut, hogy most minnyá rágyújtok, és ma mikor kiírtam ezt a kérdést(kb.13k-kor), előtte fél órát bőgtem...áh, inkább zokogtam, tomboltam...de vmi csoda folytán most este nyugi volt, és kemény voltam, mint a kő, 20.30kor letettem aludni, nyervogott, de végül 21h elaludt...el se hiszem komolyan...


most a babahám komoly? Hol vetted? Mit szól hozzá, és mióta használjátok?

2012. szept. 15. 21:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak ijesztgetni,de az én lányom is ugyanez mint a tied.Most került bölcsibe 3-án és már szerda óta itthon van mert beteg lett:(

A bölcsiben egyébként nagyon jól elvan,csak enni ne kelljen:(Visít mint ey kismalac ha le kell ülnie enni.Eddig mióta jár egyszer ült le az asztalhoz,de akkor sem evett:(

Ráadásul most még itthon is ugyanezt csinálja:(

Már ott tartok,hogy világgá megyek:(Aztán meg jön este odabujik hozzám és elfelejtek neki mindent:)

De biztos,hogy ő is egyke marad:)

2012. szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

a babahámos vagyok :)

vaterán vettem...

[link]

Ilyen...

mivel kis hátizsák,így mondtam neki,hogy ezentúl neki kell szállítmányoznia az elemózsiát,meg az innivalót.Nagyon élvezi :)

Ahol nincs veszély ott mehet,ahol forgalom van,meg a boltban stb.ott meg felcsatlakozok rá....

Az hogy az utcán mit mondanak az emberek,nah azt meg magasról lesz@rom!!!!!!!!!Volt aki azt mondta,hogy morbid...

erre én meg azt mondtam,hogy morbid az volt,mikor fizettem a boltban,és míg aláírtam a kártyát,addig a gyerek már árkon bokron túl járt....pedig ez egy pillanat volt....

2012. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a bölcsi jót fog tenni neki, egyrészt környezetváltozás, egy csomó újdonság, másrészt együtt sok kisgyerek, hasonló korosztály. Ha ott elkezd hisztizni, akkor a többi gyerek legfeljebb megrémül, elszalad, de játszani, barátkozni csak akkor fognak vele, ha ő is mutat valami nyitottságot. Ha látják, hogy egyedül érzi magát, szomorú, da fog menni hozzá 1-2 kisgyerek, és felvidítják, együtt játszanak, visznek neki valami játékot.

Az én gyerekem még nincs 2 éves, de nemrég jár bölcsibe. Amúgy vannak olyan gyerekek, akik csak az anyukájukat tüntetik ki a hisztivel, többi családtag előtt vagy a bölcsiben sosem csinálják, ott igazi angyalkák :-)

Neked viszon biztosan nagyon nehéz a bezártság így ennyi idő után, egész nap csak otthon tudsz lenni a gyerekkel, nem csodálom, ha még a hiszti nélkül is kicsit befordulsz. A férjedre rá tudod bízni a kislányt, 1-2 órára te is próbálj kiszabadulni a mókuskerékből (barátnővel beülni egy kávéra, fodrász, kozmetikus, kirakat nézegetés, vagy csak séta a parkban).

2012. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A dackorszakhoz sokat még nem tudok hozzászólni, csak a bölcsihez. Az én fiam másfél éves, 4 hete kezdte a bölcsit. Azóta kicserélték. Néha tényleg elgondolkodunk, jó gyereket hoztunk-e haza a bölcsiből. Hasonlóan viselkedett, mint a te lányod, sőt a fej földbe verése is volt, bár arról már leszokott egy ideje (anyósom mondta, hogy a férjem is így hisztizett kicsinek). A bölcsi óta többnyire mint a kisangyal, olyan itthon. Eljátszik egyedül, ha elmondom, hogy most ezt-azt meg kell csinálnom, nyugton hagy, eszik rendesen. Nagyon jót tett neki a bölcsi.
2012. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!