Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyit foglalkoztok a...

Ti mennyit foglalkoztok a gyereketekkel és akkor mit csináltok az ovi után?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy amikor hazaértek az oviból akkor mivel töltitek a közös időt? Nem arra, hogy beteszem a szobájába, hadd játszon, én meg elmegyek TV-t nézni, hanem arra hogy közösen a gyerek és a szülök mit csináltok ovi után vagy hétvégén otthon? Meg légyszí azt is, írjátok le, hogy apuka mennyit foglalkozik vele meg anyuka meg esetleg közösen mennyit és mit.

Kort is írjatok.


2012. jún. 4. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ovi után nem tudok egyből foglalkozni vele, csak minden második nap, de akkor is és máskor is, mikor vele vagyok, akkor rajzoltatom a kicsimet és tanítom is a rajztechnikákra, mivel imád rajzolni és már most 3 évesen is kitűnő rajzkézsége van, az én hobbim pedig a rajzolás, így a kellemest a hasznossal összevonom és képzem a lányomat is erre. A rajzait meg kitesszük a falra, már szinte mind a négy fal tele van a rajzaival.

Nem csak ceruzával rajzolunk, hanem már elkezdtünk szénnel és a gépemhez is van rajzpad, így azon is rajzolunk jó sokat. Imádja a kislányom.

Ha meg elfárad a rajzolásban, akkor Legozunk. Nem sajnálom tőle azt a pénzt, amit egy-egy komolyabb Lego szettért kell kifizetnem, mivel ezt is nagyon szereti és össze is tudja rakni a füzetecske szerint. Na meg van egy csomó alapanyaga, abból is szoktunk építeni házakat, piramisokat, labirintusokat. Mostanában már megrajzol egy házat és utána megépíti Legoból.

Anyukája nincs, így mindig én vagyok vele. A bölcsibe, oviba meg a kis barátaival játszik.

22F

2012. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

férjem hozza haza őket,kint vagyunk velük az udvaron,ha rossz az idő,akkor a szobájukban. közösen,mindannyian,akkor nem csinálok mást. 5 után érnek,7kor vacsi van,addig megy a buli :) én készítem a vacsit,férjemmel terítenek. együtt eszünk,aztán én elkészítem a vizet. férjem fürdeti őket,amig én elrendezem a szobát alváshoz. közösen fektetjük őket,indketten mesélünk,maradunka amig elalszanak,ez kb 8 óra. 2,5 és 4,5 évesek.


vagyis amikor hazajönnek elalvásig mindent együtt csinál a család

2012. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
ja a hétvége: minden második pénteken este a mamáknál alszanak,szombation kettesben megyünk erre-arra a férjemmel,este megyünk értük. vasárnap közös program,és a másik hétvégén is
2012. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

2-es: Nem pont ilyenre gondoltam, hanem, mint ahogy az első is írta, hogy miben fejleszted a gyereket vagy konkrétan mit játszol vele?

2012. jún. 4. 16:47
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

ja! bocsi :) a kertben van trambulin-ez jó az izületekre-van gimnasztika labda is,ezekkel játszunk olyasmit ami mozgásfejlesztő-és az idegekre is jó. kréta,libikóka,csúszda.

együtt gondozzuk a növényeket,és figyeljük a bogarakat-van bogár és növégyhatározójuk,ez az én heppem volt mindig,így rájukragasztottam,de nagyon szeretik :)

sokat rajzolunk,festünk,van kisollójuk,színespapírok,egyebek,kreatívkodunk. tornázunk is este-levezető torna,inkább lazítás. meséket közösen kreálunk,vagyis elmondják kb miről és kiről szóljon :) később én ezt leírom nekik.

van sok legójuk,autópálya,vonatpálya.

kirakó,papírhajtogatás. sok könyv: mi micsod,mi hogyan készül,stb

2012. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Semmi gond, köszi a kimerítő választ :)
2012. jún. 4. 17:04
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
mesenézés és mesekönyv csak olyan amiben tanulság van: bogyó és babóca,thomas stb. ezeket is megbeszéljük.saját mesét is pozitív megerősítéssel,tanulsággal zárom
2012. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

A párom hozza őket haza az oviból, itthon egy kis uzsi, és mennek a játszóra. Én később végzek a munkámmal, így egyből hazamegyek és vacsival várom őket, úgyhogy hétközben inkább a párom foglalkozik velük. Fociznak, játszanak a játszótéren.


Ha rossz az idő, vagy hétvége van és bent vagyunk, akkor is a játékaik közül választanak valamit, amibe minket is bevonnak (társas, szerepjáték ami mostanában nagyon népszerű), illetve néha ha megszállja őket az ihlet, kretaívkodunk valamit, tegnap például gipszet öntöttünk.

2012. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha jó az idő kint vagyunk az udvaron,most délután pl. medencéztünk,de hintázunk,csúszdázunk.Tegnap fejtettük a borsót,szoktunk virágot locsolni.Elmegyünk sétálni.Ha odabent vagyunk akkor puzzle,rajzolás,festés(a lányom most pólót festett),de szoktunk sütit sütni.A férjem 4 naponta itthon van 4 napot akkor ő van velük nagy részt.Akkor napközben a fiammal autóznak,legóznak,ha hazajön a lányom az oviból birkóznak,mesét olvasunk.Szoktunk kirándulni menni.Ha itthon van a férjem ő pihiképpen játszik velük,olyankor közösen fürdetünk,eszünk,én olyankor tudom a dolgomat csinálni,elmegyek tornázni.Ha apa nincs akkor én csinálok mindent.Nálunk a hétvége olyan mint a hétköznap apa folyamatosba jár,annyi hogy nincs oviba a lányom és a nagylányom is itthon van,olyankor ő is játszik velük.
2012. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Ha jó idő van, akkor a lehető legtöbb időt játszótéren töltünk, ott a fiam (3,5 éves) tud "bandázni", így közben a kislányommal (1,5 éves) tudok kóricálni. Segítek mászókázni, homokozni, hintázni stb.


Itthon együtt szoktunk gyurmázni, rajzolni, festeni, legozni (főleg babaházat és állatkertet építünk). Fa vonatozni is szeretnek, szerelni, kopácsolni.

Lufit fújok, kiengedem a levegőt egyszer az egyik, egyszer a másik gyerek hajára... Meglocsoljuk a virágokat, vödörből ők töltik meg a kis kannákat...


Szoktunk együtt sütit sütni, ha agyilag már használhatatlan vagyok, akkor dvd-zünk, tévézünk. Ja a nagy ágyon is szoktunk építkezni (párnákból), 3 kismalacosat játszani...


Más konkrét játék most nem jut eszembe.

Apa sokat játszik velük hétvégén, akkor én végre lóghatok (vagy mosogathatok anélkül, hogy valaki nyaggatna)... De hétvégén is de és du is megyünk vhova, mert nem vagyok képes egész nap a 4 fal között lenni!

2012. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!