Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitöl ilyen? Lehethogy autista?

Mitöl ilyen? Lehethogy autista?

Figyelt kérdés
2,5 eves,keveset beszel,es csak szavakat,kb 3o szo.neha agressziv,akaratos,vanhogy engem is pofonvag,ha nem az van amit ö akar,nem jatszik el egyedul,csakha vele vagyok a szobaban,nem enged fözni sem,mert jatszanom kell vele,valogat az öltözködesben,azt kell raadnom ami neki tetszik stb.

2012. szept. 15. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A hallásával minden rendbe van?
2012. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
persze
2012. szept. 15. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem autizmus. Talán a dackorszak, feléledt benne az ÉN tudat.
2012. szept. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem autista, feszegeti a határait amiket te hagysz is neki. Hiszti korszaknak hívják és ha nem teszel ellene gyorsan akkor hamar megőszülsz :)
2012. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ez inkább dackorszak és rossz nevelés.

az autisták inkább eljátszanak egyedül, sőt, leginkább csak úgy és képtelenek választani! egy sima egyszerű dologban sem képesek kiválasztani a nekik tetszetősebbet, pl. étel, ital, ruha...

a nem beszélés meg... hát talán el kéne vinni orvoshoz ha aggódsz :) 2 éves korban ajánlják, nektek nem mondta a gyerekorvos? minket 2 éves korban küldtek, 2,5 évesen már mondatokban beszélt, tsmt tornát kaptunk

2012. szept. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért agresszív meg pofozkodó, mert nem tud beszélni, és nagyon frusztrálja, hogy nem képes kifejezni magát. Ha nem beszél mondatokban, azzal senki nem fog még foglalkozni az ő korában, pláne, ha fiú, nem írta, az-e.Még simán behozhatja.

Nálunk a beszéd megindulásával oldódtak meg ezek a problémák, bár azzal, hogy téged is pofoz, már sokkal korábban is kéne valamit kezdeni.

Az öltözködést meg szerintem nyugodtan hagyhatod. Mondd meg, hogy eldöntheti, mit szeretne felvenni, persze csak az időjárásnak megfelelően, de ha már felvette, nem öltözteted át. Így az ő kis akarata is érvényesülhet, de azért neked sem kell ugrálnod.

2012. szept. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen fiu,sajnos a gyerekorvos azt mondta,h 3 eves korig nem kuld vele sehova,fiuknal az a hataridö,majd 3 eves utan,ha nem beszel meg akkor logopedus.lehet tenyleg a dackorszak,igen a beszed miatt idegeskedik,mert nem tudja kifejezni,de az istenert nem mondja.pedig rengeteget beszelek hozza,mondokazok stb.neha labbujjhegyen is jar,direkt,aztan nevet rajta
2012. szept. 16. 08:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy normális, átlagos 2,5 éves tulajdonságait írtad le. Kitartás, ez még el fog húzódni egy darabig :)
2012. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!