Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok ajánlani 2.5 éves...

Tudnátok ajánlani 2.5 éves kislányomnak megbízható fejlődésneurológust, gyerekneurológust? 5/9 apgaral született csak szavakat mond, nem igazán kommunikál! BORZALMASAN AGGÓDOM MIATTA! REMÉLEM NEM AUTISTA!

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 20:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Hol laktok? Ha Budapesten, akkor melyik kerületben? Mert a II. kerületben a Budai Gyerekkórházban Dr. Jerney Judit doktornő szuper!!! Jártunk hozzá a fiammal. Nagyon lelkiismeretes, törődik a kis betegekkel... nagyon kedves velük, és hatalmas szakmai tudása van. A Bolyai utcában van a kórház, 91-es és 291-es busszal megközelíthető.


Amúgy az én bátyám autista volt. Jellemzője az volt, hogy néhány dologban szupertehetséges volt (pl. abszolút hallás), viszont egyáltalán nem létesített kapcsolatot. Nem hogy nem beszélt, de nem is kommunikált. Nem érdekelte a külvilág. Viszont irtózatosan ragaszkodott a megszokott dolgokhoz, utakhoz, rituálékhoz. Ez az egyik legtipikusabb autista tünet. Amúgy most már olyan állapotot is felfedeztek, amit "borderline"-nak hívnak. Ez átmenet a normális és az autista állapot közt.


Szerintem mielőtt aggódsz (mert nem egy gyereket ismertem, aki szintén nem beszélt még ennyi idősen...), szerintem keresd meg a doktornőt és jelentkezz be hozzá. (Feltéve ha errefelé laktok.) Ha nem, akkor esetleg kérj tőle ajánlást egy orvoshoz, akihez mehettek...


Sok szerencsét! És ne aggódj!

2012. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Orvosotok mit mond?

Lehet, hogy inkább a hallásával van gond?

Sógornőmék kisfia elmúlt 3 éves, beszélne, meg magyaráz is, csak éppen nem lehet érteni, hogy mit mond. Olyan éles visító hangon mondja a szavakat, és max 2-3 szóból áll nála is egy-egy mondat.

Nála a halláskárosulás merült fel, csak ott a szülők sajnos nem ilyen lelkiismeretesek, mint te és nem mennek utána, sőt szerintük már-már zseni a gyerek és majd beszél, ha akar.

2012. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ikreim: 3/7 és 6/9-es apgarral születtek sok évvel ezelőtt.

Ne vonj le belőle vérmes következtetést, bármi lehet még.

Szerintem felesleges fejlődés neurológushoz menned, inkább keress fel gyorsan egy korai fejlesztő központot, ha aggódsz, ott is meg tudja vizsgálni a kislányodat egy hozzáértő szakember. A neurológus "csak" diagnosztizál, de fejlődés ettől nem várható, csak megy az idő. Ha megkeresed mondjuk a Gézengúz alapítványt ( ez csak egy példa volt), akkor sok lehetőségetek van a fejlesztésre, és ha tényleges lemaradásotok van, akkor gyorsan el lehet kezdeni a foglalkozásokat. Ebben a korban még minden hét számít!

Megnyugtatásképpen a 6/9-es apgarral született lányom most felvételizett gimibe és az osztály legjobb magyar felvételijét írta, pedig egy nagyon erős suliba jár most is:)

2012. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Miskolc, Nyíregyháza és Debrecen közelében tudok ajánlani, ha ez van közelebb írj privit.
2012. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
budapesten Szabó Tünde. Maganrendelese is van (6000 forint) es kórhazban is rendel. Ő eleg jó, a korai fejlesztőben is, es a korai fejleszto ambulancian is ismerik, elismerik.
2012. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!Mi Heves -megyében lakunk, de Pestre felhordom én a pici lányomat ha kell! 1 éves korában voltunk a BHRG alapítványnál ottkapott egyensúlyra fejlesző tsmt tornát!Azt csináljuk még néha mert már jár szépen kb 14 hónapos korától!Mindenképp női szakembert keresek egyébként mert a lányom retteg az férfi orvosoktól, mióta fülészeten jól megturkálták a fülét hogy hall e!Állítólag hallással nincs baj!De jövő hétfőn újra viszem magán úton egy fülészhez!A logopédián is voltam de nincs hely állítólag:(

Egy gyógypedagógust fogadtam aki csütörtöktől fogja fejleszteni amíg nem jutok előre!

Egyébként bölcsibe jár, imádja a gyerekeket, de inkább figyeli őket mint játszik, alkalmazkodik az új helyzetekhez de van hogy hisztizik!Néha kényszeresen vigyorog de erre azt mondták belefér...

Megérteti magát, ha inni akar mondja hogy inni, meg hami, cica, kutya(ucsa), pápá stb. DE IGEN NEM VÁLASZ NINCS, SOSE BÓLINT HA KÉRDEZEK VALAMIT!!!!!MIÉÉÉRT??ETTŐL MÁSZOK A FALRA!Vagy ez még nem baj annyira?Vannak megszokott dolgai pl ha séta van mindig menjünk arra, de semmi extra!Az a baj hogy nem tudok beletörődni hogy a zárójelentésén ott volt h fejlődésneurológus lássa és én nem láttam!!!!Az orvosom sem szólt hogy vinnem kéne a gyereket!És ezt már nem lehet vissza csinálni!De akkor legalább fejlesztést kapjak rendeste!Hát nem?Jaj kedves válaszolók remélem nem lesz baj!!!Nagyon rendesek vagytok hogy írtatok!

2012. febr. 8. 14:06
 7/26 A kérdező kommentje:
Jaj és bocsánat a helyesírási hibákért, ha izgatottan gyorsan gépelek, elvétem néha :)
2012. febr. 8. 14:10
 8/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok!kaptunk időpontot a Budai Gyermekkórházban március 22-re ! Addig bedilizek!Dr Medveczki Erika fogja vizsgálni! Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Másik kérdésem hogy hallottatok e a kranioszakrális terápiáról?Tapasztalatok esetleg?
2012. febr. 9. 10:48
 9/26 anonim ***** válasza:

hogy lehet, hogy 2,5 évesen juttok csak el neurológushoz? ezzel az apgarral el kellett volna küldenie az orvosotoknak még pici korában!

beutaló egyébként kell, kérj a dokitól.

tényleg elég szar lehet az orvosotok, én a helyedben azonnal lecserélném!


azzal, hogy nem beszél, nem neurológushoz kéne mennetek, ő erre nem igen fog tudni mit mondani, persze menjetek, már rég ideje lett volna.

kérj időpontot a korai fejlesztőbe, ott foglalkoznak ezzel.

fel fogják mérni majd egy szakmai szakértő csoport megmondja, hogy mi baja van!

2012. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

off:

"Amúgy most már olyan állapotot is felfedeztek, amit "borderline"-nak hívnak. Ez átmenet a normális és az autista állapot közt. "


bocs, nem kötekedni akarok, de ez nagy hülyeség amit leírtál. a borderline az nem egy új betegség, nem most fedezték fel és semmi köze az autizmushoz, teljesen más betegség, jobban mondva nem is betegség hanem egy állapot, gyógyítható, míg az autizmus nem. 18 éves kor alatt nem beszélhetünk borderlinéről és a lgtöbb esetben a szélsőségesen rossz gyerekkor következménye.

anyukámnak is ez van, hidd el, ennek semmi köze az auizmushoz.

csak azért írtam ide le, mert sokan azért olvassák ezt a fórumot hogy megnyugodjanak, erre egy téves info miatt beparáznak ;)

2012. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!