Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen lehet gyermekeke...

Mennyi idősen lehet gyermekeket felelősségre vonás nélkül felügyelet nélkül hagyni? A szomszédban van három gyerkőc-másfél, három, négyésfél évesek. Rendszeresen látom hogy felügyelet nélkül vannak hagyva.

Figyelt kérdés
Múltkor például bedugva maradt a fűnyírózás után a hosszabbító amiből ráadásul kilátszik a vezeték is a kicsi meg azt rágta. A "csendes pihenő" úgy zajlik náluk hogy a három gyerekre rá van zárva az ajtó egytől háromig aztán ott történik ami történik. Ha nem alszanak is ott vannak hagyva. Ilyenkor amíg nem történik semmi baj addig senki nem tesz semmit vagy lehet esetleg lépni valamerre? Esetleg én reagálom túl? Egyáltalán hány éves kortól lehet ennyire magára hagyni egy gyereket?

2012. szept. 16. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem pont ekkorák a gyerekeim (5,3 és 1) nagy udvarunk van de nincs benne semmi veszélyes kerti eszközt, fűnyírót sose hagyok elöl hagyva. Ott vagyok velük mindig. Max. heti egyszer fordul elő hogy belépek a házba pisilni mondjuk míg ők kint vannak.(kerti eszközök természetesen elpakolva!!) Vagy a középsővel bejövök pisilni addig a másik kettő kint van. Egyébként állandóan látom mit csinálnak. Ha olyankor néz be valaki az udvarunkba biztos azt hiszi hogy felügyelet nélkül vannak szegény "elhanyagolt" gyerekeim ezzel csak azt akarom mondani hogy óvatosan az ítélkezéssel...

Másrészt van olyan (NEM a vezeték rágcsálására gondolok!) amit én megengedek de más anyuka meg szó szerint rosszul van tőle, pl. homokozik a legkisebbem és előfordul hogy a szájába vesz ezt azt (nem homokot hanem tárgyat) vagy hagyom egyedül 4kézláb mászni a kövön kint meg a fűben. Hozzátenném hogy egyetlen egyszer volt eddig beteg a legkisebbem.

2012. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2 éves, de nálunk is van olyan, hogy én a konyhában vagyok, ő meg bemegy a szobába és játszik. A lakás amennyire csak lehet gyerekbiztossá van téve, de mi az, hogy rájuk zárják az ajtót? És ha valami baj van bent, akkor hogy jönnek ki a gyerekek szólni? Én sosem zárom be egyedül a gyerekemet. Ha magára is van hagyva, azért gyakran ránézek, hogy mit csinál, főleg, ha nagyon csend van.

Valamennyire egyedül lehet őket hagyni, de csak ha a szülő ott van a közvetlen közelben.

De azért a bedugott hosszabbító igencsak a veszélyeztetést súrolja! Meg a zárt ajtó is, főleg, ha a szülő nincs a közelben.

2012. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Mit értesz az alatt, hogy magukra vannak hagyva? Az egész lakásban/házban nincs ilyenkor felnőtt? Vagy kertes ház, és a szülők kint vannak a kertben? Mert ha tényleg arról van szó, hogy se a házban, se a kertben (ha van) nincs egyáltalán felnőtt, nos azt szerintem ilyen kicsiknél egyáltalán nem lehetne megtenni. Egyrészt felelőtlenség, másrészt tilos is.
2012. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1 vagyok, az lemaradt hogy a házban ha alszanak akkor bébiőrrel bent hagyom ( a két kisebbet mert a nagy már nem alszik) ha kint dolgom van teregetés ilyenek. De csak bébiőrrel.
2012. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha veszélyben vannak a gyerekek,szólj a védőnőnek,ő majd kivizsgálja,vagy megteszi a szükséges lépéseket.
2012. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Én úgy 12 évtől mondanám, h akkortól lehet egyedül hagyni egy gyereket. ÉS ezt én íyg gondolom, pont. Nem kell a szöveg, h van olyan gyerek, akit már 8 évesen egyedül lehet hagyni, mert való igaz van, engem is egyedül lehetett, semmi rosszat nem csináltam. De azok más idők voltak. 10-12 éves korig semmiképp sem hagynám felügyelet nélkül, amit meg leírtál az iszonyat!!!!! Normálisak azok a szülők?????-nekem az jár a fejemben ilyenkor. Ha meg megrázza a kicsit az áram elcsukló hangon mondják, h "de ők nem tehettek róla, csak egy pillanatra nem néztek oda..."

2012. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ja, és úgy értem z egyedülhagyást, h nem házon belül, hanem pl. anyuka elmegy trécselni egyet a barátnőjével, a gyereket meg otthon hagyja.....mondjuk igen, rázárva az ajtót....borzasztó.....:S
2012. szept. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként néhány éve volt egy sajnálatos eset, amikor azt hiszem pont hasonló korú gyerekek gyújtották magukra a házat, amíg anyuka kit a ház előtt beszélgetett. Megtalálták az asztalon hagyott gyufát vagy öngyújtót, játszottak vele, aztán pillanatok alatt meg is volt a baj. Már nem emlékszem rá, hogy megsérült-e valaki, de akár igen, akár nem, ez mindenképpen nagy felelőtlenség. Lehet mondani, hogy "én nem hagynék elöl gyufát", oké, akkor nem a házat gyújtják fel, de ekkora gyerekek már simán előkotornak mást is, ami veszélyes, akár konyhakést, akár vegyszert, hiszen mindent nem lehet páncélszekrényben őrizni, ami napi használatban van.
2012. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

6os: na pont ez a bajom nekem is.... Szerintem ehhez még nagyon picik.

Csendes pihenéskor rájuk van zárva az ajtó aztán megy az üvöltözés mert anyuka a házban sincs,kint teszi a dolgát aztán félóra, óra mulva bemegy a szoba persze szét van szedve akkor ki hallani hogy leüvölti a fejüket.... De volt olyan is a középső lepisilte az állólámpát ami be volt dugva.... Az udvar két részből áll és pl sokat látom hogy a legkisebb hátul a medence szélén grasszál míg a nagyok elől a kerítést másszák meg anyuka meg bent főz... Én már próbáltam nekik mondani hogy értem én hogy nem lehet 3fele szakadni de legalább ne hagyja őket felügyelet nélkül, de erre az a válasz hogy más se vigyázz nonsztop a gyerekére... hát nem tudom én speciel igen, szerintem legalább iskolás korukig nem lehet egy percre se felügyelet nélkül hagyni ilyen kicsiket-mondjuk eltekintve egy wctől, de az hogy hosszú percekre, félórákra az már szerintem dúrva... De mondom lehet én viszem túlzásba...

2012. szept. 16. 15:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen..igazad van előttem író!

és még egy dolog,a mi eszembejutott. 100%os gyerekbiztossá egy lakást se lehet tenni! Olyan rafináltak, h amire Te nem is gondolsz, h veszélyes ők bebizonyítják h az. Nem kell gyufát előlhagyni, se mosószereket...de pl. nem is gondolsz a terítőre az asztalon, meg azon a vázára, simán lehúzza, netán a váza össze is törik, kész. Ennyi, megvan a baj :((

2012. szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!